Доступність посилання

ТОП новини

Міністр оборони Німеччини припускає, що пошкодження балтійських кабелів є диверсією


За словами Бориса Пісторіуса, це була гібридна дія
За словами Бориса Пісторіуса, це була гібридна дія

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус припускає, що пошкодження двох кабелів в Балтійському морі, один з яких закінчується в Німеччині, було спричинене диверсією, хоча, за його словами, наразі немає доказів.

«Ніхто не вірить, що ці кабелі були пошкоджені випадково..Ми повинні констатувати – не знаючи конкретно, хто це зробив – що це була гібридна дія», – сказав він на черговому засіданні міністрів оборони Європейського союзу у Брюсселі.

Фінляндія та Німеччина раніше заявили про спільне розслідування пошкодження телекомунікаційного кабелю в Балтійському морі. У заяві йдеться, що «інцидент одразу ж викликає підозри у навмисному ушкодженні». Представники МЗС двох країн вважають, що безпека в регіоні перебуває під загрозою через «гібридну війну з боку зловмисних суб’єктів», а також унаслідок конфлікту Росії та України.

18 листопада компанія-оператор Cinia заявила про пошкодження кабелю довжиною понад тисяча кілометрів, що з’єднує німецьке місто Росток і столицю Фінляндії Гельсінкі. За словами представника компанії, кабель діяв із 2015 року, раніше аварій на ньому не було. Це єдиний кабель, який з’єднує Фінляндію з Центральною Європою. Для полегшення монтажних робіт його прокладали вздовж російського газопроводу «Північний потік» на відстані кількох сотень метрів від нього. 2022 року «Північний потік» був пошкоджений вибухом. Після цього експерти в сфері кібербезпеки називали кабель можливою мішенню для диверсій, у тому числі з боку Росії.

Учора про пошкодження кабелю між Литвою та Швецією повідомила литовська компанія Telia. Представник оператора Андрюс Шемешкявічюс сказав, що на кабелі і раніше були аварії, оскільки він був старий.

Коментуючи інцидент із пошкодженням інтернет-кабелю між Німеччиною та Фінляндією, він заявив, що дроти перетинаються на ділянці площею 10 квадратних метрів. «Оскільки їх обидва пошкодили, стає ясно, що тут не було випадкового скидання якоря одного судна, це могло бути щось серйозніше», – припустив директор із технологій литовської компанії Telia.

Взимку цього року був обірваний підводний електричний кабель, що з’єднує Фінляндію з Естонією. У жовтні 2023 року були пошкоджені телекомунікаційні кабелі, що з’єднують Естонію з Фінляндією та Швецією. Водночас пошкоджень зазнав газопровід Balticconnector. Пізніше Китай заявив, що причиною пошкодження Balticconnector стало судно під прапором Гонконгу, яке під час шторму зачепило газопровід якорем.

Форум

XS
SM
MD
LG