Доступність посилання

ТОП новини

ДБР: керівництво АРМА підозрюють у привласненні понад 400 тисяч доларів


Заступник голови АРМА Володимир Павленко назвав дії слідчих тиском, метою якого є звільнення керівництва агентства
Заступник голови АРМА Володимир Павленко назвав дії слідчих тиском, метою якого є звільнення керівництва агентства

Державне бюро розслідувань заявляє, що його слідчі повідомили про підозру у привласненні понад 400 тисяч доларів керівництву Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) і двом адвокатам.

«Встановлено, що протягом серпня-грудня 2020 року тимчасовий виконувач обов’язків голови АРМА, його заступник, начальник управління цієї установи у змові з адвокатами та фізичною особою заволоділи коштами, які були передані в управлінні АРМА. Вказані особи на підставі підроблених судових рішень безпідставно перераховували кошти на банківський рахунок фізичної особи, яка не мала до грошей жодного стосунку. Потім ці гроші розподілялися між учасниками групи», – йдеться в повідомленні.

У ДБР додали, що шістьом особам повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою, в особливо великому розмірі.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років і з конфіскацією майна.

У ДБР також заявили, що підготували клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів і клопотання про відсторонення керівництва АРМА від займаних посад.

ДБР також перевіряє причетність вказаних осіб до кримінального правопорушення, пов’язаного з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. Процесуальне керівництво у справі здійснює Офіс генпрокурора, оперативний супровід – СБУ.

Заступник голови АРМА Володимир Павленко назвав дії слідчих тиском, метою якого є звільнення керівництва агентства.

«Всі звільняються. Міністр МВС сам, верхівка СБУ не сама. І нас переконливо просили, але не переконали. Мабуть, вирішили переконувати у доступний ім спосіб і чекають від нас заяв про звільнення. Заяви будуть, але не про звільнення», – написав Павленко у фейсбуці 27 липня.

«Мені прикро, що непрофесійність правоохоронців, заангажованість депутатів, невдалі спроби політичного тиску та заказний чорний піар – це ті виклики, які нам доводиться долати, замість того, щоб розвивати інститут управління арештованими активами та збільшувати надходження в бюджет», – додав він.

У лютому АРМА заявляло про тиск на своїх співробітників, вказуючи на «залякування, прямі погрози та дискредитаційні акції». У відомстві заявляли, що зловмисники вдаються до «психологічних атак і навіть фізичних нападів на керівництво АРМА».

Оціночна вартість активів, переданих в управління АРМА у 2020 році, становила майже 1,8 мільярда гривень. Загальна вартість арештованих активів АРМА, якими управляє бізнес, становить понад 3,3 мільярда гривень.

Наразі АРМА очолює тимчасовий виконувач обов’язків Віталій Сигидин. У грудні 2020 року він повідомив Радіо Свобода, що в парламентському антикорупційному комітеті триває відбір кандидатів до конкурсної комісії з обрання постійного голови агентства.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG