Міністерство освіти уряду Афганістану під керівництвом угруповання «Талібан» заявило, що середні, старші школи та медресе для чоловіків знову відкриються 18 вересня, не згадуючи про те, коли дівчата з цих класів повернуться до навчання. Про це повідомляє афганська служба Радіо Свобода.
Наказ Міністерства освіти поширюється на хлопчиків та підлітків від шостого класу і вище та їхніх учителів. У заяві не згадується про дівчат.
Учням молодших класів раніше вже сказали повернутися до школи.
Тим часом у Кабулі 17 вересня працівники замінили вивіску Департаменту зі справ жінок. Згідно з новою вивіскою, установа повернеться до ролі моральної поліції, яку виконувала при попередньому уряді «Талібану».
Читайте також: «Талібан» встановив обмеження для жінок на навчання в університетах Афганістану
Згідно з фотографіями та даними свідків, яких цитує Reuters, вивіска будівлі прикрита написом на суміші дарі та арабської: «Міністерство молитви, настанови, сприяння доброчесності й запобігання порокам.
Працівниці розповіли, що кілька тижнів намагалися повернутися до роботи в будівлі, але їм сказали повернутися додому. Ворота будівлі були зачинені 16 вересня, розповіла одна з жінок.
Представник «Талібану» не відповів на запити про коментар, повідомляє Reuters.
Під час попереднього правління талібів міністерство з питань сприяння доброчесності та запобігання порокам стало відомим як моральна поліція угруповання, яка забезпечувала виконання його тлумачення шаріатського права, що передбачало суворий дрескод, публічні страти та побиття.
Читайте також: МВФ зупинив співпрацю з Афганістаном
До переліку посад уряду, оголошеному талібами 7 вересня, увійшов виконувач обов’язків міністра з питань пропаганди чесноти та запобігання порокам і не згадувалося про департамент у справах жінок. Жодна жінка не посіла вищої державної посади.
Коли таліби керували Афганістаном у 1996-2001 роках, дівчатам не дозволяли відвідувати школу, а жінкам забороняли працювати та навчатися.
Після повалення уряду в Кабулі, що підтримується Заходом, місяць тому консервативне ісламське угруповання заявило, що змінилося, в тому числі і в ставленні до жінок та дівчат.
Протягом 20 років школярі обох статей навчалися у спільних класах і не мали дотримуватися дрескоду.