Видатки дев’ятьох держав світу, які мають ядерну зброю, на цей вид озброєнь виріс на 1,4 мільярда доларів у 2020 році порівняно з 2019-м – про це йдеться в дослідженні Міжнародної кампанії за відмову від ядерної зброї (ICAN).
За її даними, ці країни – США, Китай, Росія, Велика Британія, Франція, Індія, Ізраїль, Пакистан, Північна Корея – витратили загалом 72,6 мільярда доларів у 2020 році, попри видатки на протидію пандемію коронавірусної хвороби. У 2019 році цифра склала 71,2 мільярда.
Читайте також: «Розмахування ядерним кийком»: Росія використовує Крим у «стратегії вимотування» України?
«Поки лікарні наповнювалися пацієнтами, лікарі та медперсонал працювали понаднормово, а базових медичних товарів бракували, дев’ять країн вирішили, що в них є вільних понад 72 мільярди на зброю масового знищення», – висновують автори дослідження.
Ця сума так розподіляється між країнами «ядерного клубу»:
- США – 37,4 мільярда доларів
- Китай – 10 мільярдів
- Росія – 8 мільярдів
- Франція – 5,7 мільярда
- Індія – 2,48 мільярда
- Ізраїль – 1,1 мільярда
- Пакистан – 1 мільярд
- Північна Корея – 667 мільйонів доларів
Зокрема, за даними дослідників, ці кошти йшли на роботу аналітичних центрів та лобістів, які працювали з темою ядерного озброєння.
У жовтні 2020 року Угода ООН про заборону ядерної зброї була ратифікована у 50 раз. Відтак вона вчергове набула чинності в січні цього року.