Росія евакуює військово-морські сили зі своєї бази в сирійському Тартусі, що може свідчити про те, що Росія не має наміру надсилати значне підкріплення для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада в найближчій перспективі, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Вказано, шо супутникові знімки від 3 грудня показали, що Росія вивела з бази три фрегати, підводний човен і два допоміжних судна, тобто всі кораблі, які Росія дислокувала в Тартусі. Втім, Росія не може передислокувати ці судна до своїх чорноморських портів, оскільки Туреччина виконує Конвенцію Монтре, яка забороняє російським військовим кораблям проходити через турецькі протоки.
В ISW припускають, що Росія, швидше за все, передислокує кораблі на свої бази на північному заході Росії та в Калінінградській області.
Аналітики зазначають, що не можуть незалежно підтвердити повідомлення про розгортання підрозділів «Африканського корпусу» в Сирії, про яке Головне управління військової розвідки (ГУР) України повідомило напередодні, але якщо ці повідомлення правдиві, вони означатимуть, що російське військове командування уникає передислокації регулярних російських військових сил зі свого пріоритетного театру в Україні до Сирії.
«Евакуація Росією Тартуса та повідомлення про розгортання сил «Африканського корпусу» в Сирії свідчать про те, що Росія стурбована тим, що сили сирійської опозиції можуть просунутися на південь до Хами (приблизно 80 кілометрів на північний схід від Тартуса) і загрожувати базі Тартус, але російське військове командування не буде розгорнути значні підкріплення до Сирії найближчим часом, щоб запобігти такому просуванню», – резюмували в ISW.
Читайте також: МЗС: Росія та Іран несуть основну відповідальність за загострення ситуації в Сирії
Напередодні кореспонденти агентства Reuters повідомили, що у Сирії антиурядові збройні формування наблизилися до великого міста Хама, яке залишалося під контролем сирійського уряду відтоді, коли 2011 року в країні розпочалася громадянська війна.
Упродовж останніх днів російська та сирійська авіація посилили удари по противниках режиму Асада, про це заявили представники обох сторін.
Наступ повстанців у Сирії розпочався 27 листопада. 30 листопада сирійські військові підтвердили, що повстанці увійшли в Алеппо.
У 2019 році Росія, Туреччина та Іран підписали угоду про заморожування конфлікту в Сирії на поточних позиціях. У конфлікті брали участь уряд президента Башара аль-Асада, підтримуваний Росією та Іраном проти сирійсько-курдських повстанців, яких підтримували США, а Туреччина надавала допомогу окремим повстанським групам. Американські військові все ще мають певну кількість військ в утримуваних курдами районах Сирії.
Бойові дії відбуваються на тлі побоювань ширшої війни на Близькому Сході.
Форум