Колишній голова передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт веде переговори зі спецпрокурором Робертом Мюллером стосовно умов визнання Манафортом своєї провини. Про це поінформовані джерела повідомили ABC News.
Служба Мюллера готова співпрацювати з Манафортом в обмін на інформацію, пов’язану з президентом та виборчою кампанією 2016 року, інформує ABC News.
Але команда Манафорта не приймає цю пропозицію і намагається отримати угоду, яка б передбачала визнання Манафортом провини, але не включала співпрацю щонайменше стосовно президента, наголошують джерела.
Business Insider у своїй статті порівняв переговори Манафорта з командою Мюллера зі грою в покер з високими ставками.
Ставки у грі високі, на думку юристів, адже Манафорт, з великою ймовірністю, може провести решту свого життя у в’язниці.
Прокурори висунули два блоки звинувачень проти Манафорта в рамках розслідування можливого втручання Росії у вибори у США 2016 року. Манафорт заявив про свою невинуватість в обох справах, але цього літа йому було винесено обвинувальний вирок за низкою обвинувачень у першій справі, зокрема його визнали винним у банківському й податковому шахрайстві. Йому загрожує близько десяти років ув’язнення.
У другій справі, розгляд якої має початись наприкінці цього місяця, Манафорта звинувачують у незаконному лобізмі, відмиванні коштів та перешкоджанні правосуддю.
Колишній федеральний прокурор, який працював у команді прокурорів у справі Джона Готті, боса мафії сім’ї Гамбіно, каже, що Манафорт має «великий стимул» домагатись угоди, що включатиме визнання провини, для того, щоб скоротити собі можливий термін ув’язнення.
Якщо Манафорт погодиться на співпрацю з прокурорами, це, ймовірно, обмежить його можливість отримати помилування від президента.
Таким чином, Манафорт має три варіанти:
Варіант перший: визнати провину, але не співпрацювати
Такий варіант залишає можливість президентського помилування. Він також може домогтись зменшення терміну ув’язнення за те, що заощадив урядові кошти на підготовку до суду, наголошує видання.
Проблема з таким варіантом у тому, що для нього може бути вже запізно, адже уряд уже витратив зусилля на підготовку, вибір присяжних має початись уже в понеділок, а судовий розгляд – із 24 вересня.
«Якщо уряд погодиться на визнання провини без співпраці тепер, вони нічого не заощаджують у плані часу, грошей або ресурсів», – говорить Коттер.
Залишається два варіанти, жоден із яких не є гарним для колишнього очільника кампанії Трампа.
Другий варіант: «з’їсти звинувачення»
Якщо Манафорт все ж не досягне угоди і розпочнеться суд, Манафорт матиме два варіанти. Перший включатиме визнання провини за всіма пунктами – тактика, відома як «з’їсти звинувачення».
Таким чином, Манафорт віддаcть свою справу «на розсуд судді», сказав виданню прокурор зі стажем із Чикаго Джеффрі Креймер: «Тоді прокурори можуть дебатувати, який вони хотіли б бачити вирок для Манафорта, і суддя ухвалить остаточне рішення».
Якщо Манафорт обере цю стратегію, це буде однозначне послання для Білого дому, що він усе ще підтримує Трампа.
Якщо Манафорт обере цей варіант, він змушений буде детально розповісти про свою кримінальну діяльність, зокрема про свої фінансові злочини, пов’язані з роботою на українських клієнтів.
Третій варіант: зціпити зуби й боротись у суді
Це найбільш ризикована стратегія, яку може обрати колишній голова кампанії Трампа.
Із семи американців, яким було висунуте звинувачення в рамках розслідування, шестеро визнали свою провину і один – Манафорт – отримав вирок суду.
Манафорт має сподіватись і молитись – і не обманюйтесь, залишається лише надія і молитва, – що президент зрештою його помилуєДжеффрі Креймер
«Докази існують, – каже Креймер. – Це не надумані звинувачення. Якщо Манафорт піде на суд, це, ймовірно, стане повільним, розширеним визнанням провини, судячи з доказів, які має Мюллер, і з того, як відбувався перший суд».
«Єдине, що я б сказав йому, якби я був його юристом, – це те, що у нього немає гарних варіантів, – заявляє Коттер. – Гарного вибору немає, тепер існують різні рівні поганого вибору».
Креймер також зазначив: «Манафорт має сподіватись і молитись – і не обманюйтесь, залишається лише надія і молитва, – що президент зрештою його помилує… І, звичайно, Манафорт мусить бути справді впевненим, що це відбудеться, адже він закладається на свою свободу».