Доступність посилання

ТОП новини

«Щоб не кричав рота зав’язали рушником і тягнули, як за вуздечку». Кримський татарин про тортури ФСБ, які він пережив у Криму


Рінат Параламов та репресії російських силовиків. Колаж
Рінат Параламов та репресії російських силовиків. Колаж

Катування в Росії це звичайне явище, заявив в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії кримчанин, кримськотатарський активіст Рінат Параламов. Він розповів, що сам пережив тортури, побиття і знущання в управлінні ФСБ Росії в окупованому Росією Криму. Параламов заявив, що його били кілька годин, використовували струм. А щоб кримчанин не кричав, за його словами, рота зав’язали рушником і тягнули, як за вуздечку. Не витримавши тортур, Рінат погодився та підписав усі папери, які йому дали співробітники ФСБ. Згодом кримчанин оприлюднив усе те, що він пережив.

«Я вже думав, [що] все, почав молитися. І перестав кричати. Штани були стягнуті, сідниці відкриті, вони капнули щось і почали розповідати, що є такі моменти, як трубу засовують, колючий дріт у трубу, нутрощі назовні вивертають і потім палицею ґвалтують. Гель капнули холодний на сідницю і сказали: «Зараз ми будемо це все практикувати. Ти згоден? Ні?» – це лише одна цитата з драматичної сповіді Ріната Параламова журналістам Крим.Реалії.

Які методи застосовують російські спецслужби проти кримчан, а також розповідь Ріната про його життя в окупованому та анексованому Росією Криму, про його участь в акціях солідарності з арештованими співвітчизниками, затримання російськими силовиками, страшні, просто шокуючі подробиці від Ріната Параламова про катування у ФСБ, про його втечу з Криму і подальші дії російських силовиків – читайте тут історію кримського татарина, який після тортур ФСБ зміг утекти з Криму.

На волі. Рінат Параламов із дочкою. Бремен, Німеччина, 2023 рік
На волі. Рінат Параламов із дочкою. Бремен, Німеччина, 2023 рік

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

  • Зображення 16x9

    Анжеліка Руденко

    Редактор телепроєкту «Крим.Реалії» (проєкт Радіо Свобода) з 2017 року. Автор документального фільму «Балух», серії інтерв'ю. Автор ідей документальних фільмів для Радіо Свобода. Працювала креативним продюсером ток-шоу «Говорить Україна» (IVORYFilm, телеканал «Україна»). На телебаченні працювала випусковим редактором новин на телеканалах ТВі, «Перший національний», «Інтер», «К1», «5-й канал». У 2002 році працювала продюсером, редактором, журналістом на «Громадському радіо», яке очолював Олександр Кривенко. Була ведучою та кореспондентом на радіо «Континент» та радіо «Столиця». Працювала над соціальними ток-шоу в Internews Ukraina. Закінчила Інститут журналістики. Пройшла навчання в Internews Ukraina, закінчила курси Thomson Foundation (Велика Британія).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG