Донецьке дербі між «Олімпіком» та «Шахтарем» у рамках 17 туру Чемпіонату України розпочалось зі скандалу. На поле футболістів мали виводити діти бійців АТО у футболках із написом «Мій тато – Герой!». Проте, «гірники» відмовилися брати участь у такій акції, розповіли організатори акції. Рішення «Шахтаря» викликало обурення в соціальних мережах. А ультрас України та футболісти-учасники АТО збираються бойкотувати матчі донецького «Шахтаря». Керівництво «гірників» називає цю ситуацію «спробою зганьбити команду».
Діти, які зазвичай виходять на поле у фірмових футболках клубів, що грають матч, з 29 жовтня стали учасниками акції підтримки бійців АТО та їхніх сімей – «Мій тато – Герой!». Першими до акції долучилися київське «Динамо» та львівські «Карпати», далі інші клуби української Прем’єр-ліги. 11 клубів з 12 підтримали цю ініціативу, і лише на матчі донецького «Шахтаря» проти «Олімпіка» діти вийшли у звичайних куртках.
Розмова була – якщо вийдуть діти в футболках, або «Олімпік», то «гірники» не вийдуть на груРуслан Руденко
«За 2 години до матчу ми з дітьми та родинами вже були біля стадіону. І ми вже почали з ними футболки вдягати. Нам повідомили, що «Шахтар» виступив проти такої акції. Розмова була – якщо вийдуть діти в футболках, або «Олімпік», то «гірники» не вийдуть на гру. Ми хотіли ще того вечора це питання жорстко ставити, проте з повагою пішли назустріч «Олімпіку», щоб не зривати хлопцям матч», – розповів керівник Федерації футболу учасників АТО Руслан Руденко.
«Жодних відмов та пояснень від представників «Шахтаря» не було» – Руденко
За його словами, вранці 25 листопада на погоджувальній нараді «Олімпіка» та «Шахтаря» жоден із представників «гірників» не заявив про відмову взяти участь у такій акції. Обидві команди були забезпечені футболками. Навіть більше, і після матчу ніхто з «Шахтаря» не прояснив ситуації, яка склалася.
«Шахтар»: це спроба зганьбити команду
Генеральний директор ФК «Шахтар» Сергій Палкін вважає, що історія з футболками – спроба зганьбити ім'я команди і її керівництво.
Ми достеменно знаємо, хто організатор цього заходуСергій Палкін
«Ми достеменно знаємо, хто організатор цього заходу. Достеменно знаємо, що сьогодні деякі люди хочуть відвести нас від головної теми останнього часу – теми Маріуполя. Найсумніше в тому, що люди не зупиняються ні перед чим, і готові прикриватися дітьми, аби досягти своєї мети, – заявляє Палкін.
За його словами, 29 листопада пройде офіційна акція від Федерації Футболу України за участю дітей бійців АТО, в якій футбольний клуб «Шахтар» візьме участь.
Тим часом, у соціальних мережах почався справжній бум із обуреннями.
Якщо не подобаються футболки «Мій тато – Герой!», то донецький «Шахтар» завжди може повернутися в Донецьк
«Якщо не подобаються футболки «Мій тато – Герой!», то донецький «Шахтар» завжди може повернутися в Донецьк. Власне, вже давно пора. Лише хати на Новопечерських Липках можете не продавати, а залишити. Як і житло у Донецьку свого часу», – пишуть у соціальних мережах.
«Треба бойкот «Шахтарю» оголосити. А я ще жаліла їх, коли львівські фанати їх змусили втекти до Харкова зі Львова. Нариваються вони, ой, нариваються», –коментують у Facebook.
Згадали вболівальники українського футболу і те, що це вже не перша відмова «Шахтаря» взяти участь у підтримці військових.
«У 2014 році «Шахтар» вже відмовлявся одягати футболки з написом «Слава українській армії» та назвав це провокацією», – пишуть у соціальних мережах.
Проте, деякі вболівальники донецького «Шахтаря» вважають, що господарем матчу був «Олімпік», а отже, саме вони мають нести відповідальність за цю неприємну ситуацію.
У прес-службі «Олімпіка» ситуації не коментують і радять звертатися до гірників. Нагадують лише, що під час попереднього туру в Одесі такі футболки вдягали.
«Олімпік» долучився до акції ще з попереднього 16-го туру. Вони вийшли у футболках разом з «Чорноморцем» в Одесі! Ви уявляєте, що хтось зможе щось заборонити «Шахтарю»? Усі ж розуміють, хто і кому телефонувавРуслан Руденко
Проте керівник Федерації футболу учасників АТО Руслан Руденко впевнений, що «Олімпік» не винний.
«Давайте мислити логічно. «Олімпік» долучився до акції ще з попереднього 16-го туру. Вони вийшли у футболках разом з «Чорноморцем» в Одесі! На наступному домашньому матчі «Олімпік» – «Ворскла» вони все збираються знову організувати. Чекають на дітей, і вже готові футболки. І тут на матчі «Олімпік» – «Шахтар» господарі заборонили? Ну ви уявляєте, що хтось зможе щось заборонити «Шахтарю»? Усі ж розуміють, хто і кому телефонував», – каже Руслан Руденко.
Також Руслан Руденко зазначив, що від деяких бійців АТО і ультрас України є пропозиція бойкотувати матчі «Шахтаря» у всіх містах.
Мами приводять дітей на стадіон, бо батьки зараз в окопах воюють, захищають УкраїнуРуслан Руденко
«Всім вже набридло таке ставлення «Шахтаря». Скільки вже можна наших героїв зневажати? Немає слів просто. Не можемо ми бути осторонь, коли дітей наших побратимів так пригнічують. Мами приводять дітей на стадіон, бо батьки зараз в окопах воюють, захищають Україну. Хто пише у соціальних мережах «не залишайте Харків без футболу»? (донецький «Шахтар» зараз грає на стадіоні «Металіст» у Харкові – ред.). Пишуть це боти «шахтарівські». А справжні українці, які кров’ю захищають свою державу, мільйони волонтерів, які долучаються до всього, щоб допомогти зберегти територію країни, підтримають такий бойкот. Ми повинні вже себе поважати, а не бути бидлом», – коментує Руслан Руденко.
«Бойкот – це не вихід» – Щербачов
За словами спортивного коментатора Валентина Щербачова, якщо в Україні розпочнеться масовий бойкот ігор донецького «Шахтаря» – це може суттєво вплинути на подальшу фінансову долю футбольного клубу. Проте бойкот – це не вихід, запевняє експерт.
Українці мають згадати, що не Ахметов, а звичайні українці фінансують футбольний клуб «Шахтар»Валентин Щербачов
«Ахметов зараз має і в Донецьку свої важелі впливу, і, звичайно, там не хотіли, щоб «Шахтар» підтримав українських бійців, адже по той бік розмежування їх ненавидять. Тут політичний підтекст звичайно є. Але потрібно зазначити, все ж таки це український клуб. Якщо повністю бойкотувати, виявляється, що ми відреклися від того, хто у нас є лідером. Українці мають згадати, що не Ахметов, а звичайні українці фінансують футбольний клуб «Шахтар». Адже ми сплачуємо такі великі гроші в Обленерго. Це ті удавки-комуналки, які на нас накинув Ахметов. Потрібно проводити акції, які б пояснили, що ми маємо право диктувати умови цьому клубу щодо пропаганди футболу, патріотизму», – каже футбольний експерт.
Як повідомляє Федерація футболу України, на матчах чвертьфіналів Кубку України має відбутися акція на підтримку військовослужбовців Збройних сил України. «Зміст акції в тому, що діти військовослужбовців ЗСУ, які захищають Україну в зоні АТО, мають взяти участь у церемонії виведення гравців матчу…в спеціальних футболках з відповідним написом», – пишуть в офіційному зверненні представники ФФУ.
В акції мають взяти участь усі команди-чвертьфіналісти: чернігівська «Десна», полтавська «Ворскла», львівські «Карпати» та донецький «Шахтар».
ПОСЛЕДНИЙ ВЫПУСК РАДИО ДОНБАСС.РЕАЛИИ:
(Радіо Свобода опублікувало цей матеріал у рамках спецпроекту для жителів окупованої частини Донбасу)