Доступність посилання

ТОП новини

Схід: Росія починає облогу Часового Яру?


У ніч проти 1 квітня проєкт DeepState повідомив, що армія Росії просунулася на схід від Часового Яру – таким чином, лінія фронту тепер наблизилась до межі міста.

Бійці з місця повідомляють, що бої під містом активізувалися, агресор повільно та із втратами, але просувається вперед.

Пізніше DeepState опублікував відео того, як Сили оборони розбивають колону російської армії на трасі в Іванівському, яке межує з Часовим Яром з південного сходу. Агресор намагався «проскочити» через річку в західній частині села і просунутися далі трасою до міста. У зведенні на ранок 1 квітня Генштаб ЗСУ зазначив, що українські захисники відбили атаки на Іванівське.

Аналітики DeepState припускають, що противник зараз намагається підтягнути логістику, аби швидко ввести в бій резерви для штурму вже самого Часового Яру.

Американського Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 24 березня констатував, що російські війська наближаються до околиць Часового Яру. Водночас, за оцінками аналітиків, найближчими місяцями місту навряд чи загрожує оточення або захоплення.

«Російським військам, ймовірно, доведеться досягти значних тактичних успіхів на південний схід і північний захід від Часового Яру, перш ніж розпочати оточення чи захоплення населеного пункту», – було вказано у звіті.

Це місто – наступне відносно велике схід від Бахмута. На думку військових аналітиків, Часовий Яр є ключем до Слов'янсько-Краматорської агломерації, оскільки розташований на висоті.

У разі його можливого захоплення військам РФ навіть не обов'язково буде рухатись уперед – величезні території Донбасу опиняться в зоні їхнього вогневого контролю.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

Схід

  • У українських військових закінчуються боєприпаси на Донбасі – такими оцінками поділився радник Білого дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі в інтерв’ю каналу АВС News 17 березня.
  • Американський Інститут вивчення війни заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. На думку аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.
  • Британське видання The Telegraph прогнозує також серйозні проблеми з українською ППО через пробуксування допомоги з боку США: до кінця місяця у ЗСУ нібито вже закінчаться західні ракети для захисту міст.
  • Ситуація в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Таврія» залишається «складною, проте контрольованою», а на Авдіївському напрямку «стабілізується». Про це вдень 3 березня написав у телеграмі командувач угруповання Олександр Тарнавський.
  • Територія на захід від Авдіївки залишається у центрі зусиль російського наступу на сході України, заявила 29 лютого розвідка Великої Британії. За її даними, армія РФ відтоді просунулась на 6 км від центру міста і «майже напевно» отримала контроль над Ласточкиним, Степовим і Сєверним. «Ці тактичні здобутки слугують переважно для консолідації російських позицій довкола Авдіївки», – йдеться в повідомленні, яке цитує Міністерство оборони Британії.
  • Сили оборони України відійшли від селища Ласточкине, щоб «організувати оборону по лінії населених пунктів Орлівка – Тоненьке – Бердичі і не допустити подальшого просування супротивника далі в західному напрямку». Про це це повідомив спікер ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій вдень 26 лютого в ефірі телемарафону.
  • Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 17 лютого заявив про виведення українських підрозділів з Авдіївки. Через два дні, 19 лютого, командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський повідомив, що на Авдіївському напрямку українські військові закріпилися на «нових рубежах оборони».
  • 18 грудня минулого року командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомив, що Збройні сили України зіткнулися з нестачею артилерійських снарядів і «згорнули деякі військові операції через брак іноземної допомоги».
XS
SM
MD
LG