Доступність посилання

ТОП новини

Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)

Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) веде живий блог про битву за Бахмут

Битва за Бахмут: головне

Росія активно штурмує Бахмут та населені пункти на підступах до нього з липня 2022 року. У грудні наступ посилився – передусім за рахунок частин, які відступили з правобережжя Херсонської області. Крім того, місто стало головною ціллю ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина, відомого як «кухар Путіна». За оцінками аналітиків, з військової точки зору захоплення Бахмуту не мало сенсу, оскільки не давало тактичних переваг.

На початку 2023 року значно посилились атаки на Соледар – містечко на північному сході від Бахмуту, на відстані близько 20 км. 25 січня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий підтвердив, що українські війська відійшли від Соледару. Після захоплення Соледару війська агресора продовжували просуватися як на флангах Бахмуту, так і в самому місті. До квітня 2023 року Бахмут, окрім декількох найбільш західних позицій, був окупований. Офіційно у ЗСУ про вихід з міста не заявляли. В середині травня українські захисники розпочали наступальні дії на північ (в районі Берхівки) і південь від Бахмуту (в районі Кліщіївки) з метою відбити стратегічні висоти та вирівняти лінію фронту – успішно. 15-17 вересня, після тривалої контрнаступальної кампанії, Сили оборони України відновили свої позиції у двох найважливіших точках на південь від Бахмуту: Кліщіївці та Андріївці.

Далі бої тривали, проте лінія фронту суттєво в жодну сторону суттєво не рухалась. Ситуація значно ускладнилась після захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року. Відтоді загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр. На цій ділянці фронту агресор з другої половини квітня просунувся у Богданівці і зайшов на східну околицю Часового Яру. Аналітики припускають, що агресор може зосередити свої зусилля саме на ньому, або ж на Торецьку, що лежить на південь – і таким чином обійти Часів Яр та посунути на Краматорсько-Слов'янську агломерацію.

Донбас Реалії веде живий блог про битву за Бахмут.

Путін наказав захопити Донбас до березня – розвідка

Президент Росії Володимир Путін наказав захопити території Донецької та Луганської областей до березня, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Черняк.

Про це він розповів виданню Kyiv Post, цитує пресслужба ГУР. За словами Черняка, є ознаки підготовки Росії до нової спроби масованого наступу та захоплення сходу країни.

«Ми спостерігаємо, що російсько-окупаційні війська передислоковують на схід додаткові штурмові групи, підрозділи, озброєння та військову техніку. За даними воєнної розвідки України, Путін віддав наказ до березня захопити території Донецької та Луганської областей», – заявив Черняк.

Читайте також: Залужний і Єрмак обговорили можливі подальші дії Росії із Салліваном і Міллі

Крім того, представник розвідки зазначив, що Росія використовує територію Білорусі для підготовки мобілізованих солдатів і не має достатніх сил, аби почати найближчими тижнями масований наступ на Україну з цього напрямку.

«Немає загрози залучення Білорусі до повномасштабного вторгнення на боці Росії проти України, але це також, безумовно, ризики, які ми повинні враховувати», – додав він.

Попри втрати, російська армія продовжує спроби наступу на чотирьох напрямках – Генштаб

Протягом попередньої доби російські війська завдали шістьох ракетних ударів по Україні, з них чотири – по цивільній інфраструктурі Слов’янська, Краматорська та Дружківки Донецької області, а також 4 авіаційних удари і 73 обстріли з реактивних систем залпового вогню. Про це повідомляє в зведенні вранці 2 лютого Генеральний штаб Збройних сил України.

«Ворог активно веде розвідку, на окремих напрямках готується до наступу. Незважаючи на великі втрати, продовжує спроби наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках», – додає штаб.

Крім того, Сили оборони України відбили російські атаки в районах Новоселівського, Площанки, Невського, Червонопопівки, Діброви, Кузьминого і Білогорівки Луганської області, а також Спірного, Білогорівки, Васюківки, Благодатного, Красної Гори, Бахмута і Кліщіївки на Донеччині.

Армія РФ активно веде розвідку, на окремих напрямках готується до наступу – Генштаб ЗСУ

Генштаб Збройних сил України озвучив ситуацію на фронті станом на вечір 1 лютого.

«Ворог активно веде розвідку, на окремих напрямках готується до наступу. Незважаючи на великі втрати, продовжує спроби наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках», – йдеться в повідомленні Генштабу.

Повідомляється, що підрозділи ракетних військ і артилерії за добу уразили 3 райони зосередження живої сили та пункт управління військ РФ.

Перевірити ці дані з інших джерел в умовах війни неможливо. Російська сторона про втрати не повідомляє.

Російські війська зазнають «великих втрат» на Лиманському та Бахмутському напрямках – ЗСУ

Російська армія завдала п’ятьох авіаційних і шістьох ракетних ударів по Україні, а також 65 разів обстріляла українські населені пункти, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 1 лютого.

«Ураження зазнала цивільна інфраструктура населених пунктів Сумської, Харківської, Миколаївської та Херсонської областей… Противник не припиняє наступальних дій на Лиманському та Бахмутському напрямках. Зазнає великих втрат. Веде безуспішні наступальні дії на Авдіївському та Новопавлівському напрямках», – йдеться в повідомленні.

ISW визнав неточність грудневого прогнозу про «кульмінацію» наступу на Бахмут

Перекидання російських конвенційних військ на Бахмутський фронт компенсував кульмінацію наступу найманців компанії «Вагнер» та зберіг російську ініціативу в операціях біля міста. Про це йдеться в останньому звіті американського Інституту дослідження війни (ISW).

«Прогноз ISW від 27 грудня, за яким російський наступ на Бахмут сягав кульмінації, виявився неточним. Наступ «групи Вагнера» сягнув кульмінації, як оцінив ISW 28 січня, але російське командування направило достатню кількість звичайних підрозділів для його активізації, таким чином запобігши загальній кульмінації наступу на Бахмут, який триває», – йдеться в звіті.

Читайте також: Битва за Донбас: головне (оновлюється)

Інститут посилається на українських командувачів, які підтвердили участь «супер-кваліфікованих» російських військових у наступі на Бахмут, де вони підтримують сили ПВК «Вагнер».

Водночас Інститут не передбачає «неминучого падіння» Бахмуту, хоча припускає, що українське командування може відвести з нього війська, аби уникнути неприйнятних втрат.

«Надзвичайно малоймовірно, що російські війська зможуть несподівано оточити українські сили в Бахмуті. (Командувач українського підрозділу в Бахмуті Денис – ред.) Ярославський зазначив, що українські військові контрольовано відведуть сили з Бахмута, аби врятувати життя українських військових, можливо, якщо українське командування оцінюватиме ризик оточення міста як неуникний», – повідомляють аналітики.

Водночас Інститут зазначає, що Міністерство оборони Росії може намагатися замінити найманців «Вагнера» під Бахмутом звичайними російськими військами, аби показати російську армію єдиною переможницею, якщо їй зрештою вдасться захопити місто.

ISW припустив, що наступ на Бахмут сягнув своєї кульмінації, наприкінці грудня 2022 року, проте місто досі залишається місцем найбільш запеклого протистояння.

Росія заявляє про захоплення села Благодатне поблизу Бахмута. Київ це не підтверджує

У Міноборони РФ заявляють, що російські сили захопили Благодатне на Донеччині.

У російській ПВК «Вагнера» днями також заявили, що її підрозділи взяли під контроль Благодатне.

Українська сторона наразі цю заяву Москви не коментує.

Востаннє про російський обстріл Благодатного на Бахмутському напрямку у своєму зведенні Генштаб ЗСУ повідомляв ввечері 27 січня.

Село Благодатне розташоване на північ від Бахмута, який залишається головною гарячою точкою на фронті. Бої за місто, в яких з російської сторони значну роль відіграють найманці угруповання Євгена Пригожина, триває з липня 2022 року. Військові аналітики зазначали, що захоплення Бахмута має для Росії скоріше символічне значення, але не важливе зі стратегічної точки зору.

Череватий про Бахмут: війська РФ не змогли перерізати трасу, якою йде забезпечення ЗСУ

Російські війська не змогли перерізати трасу, якою йде забезпечення ЗСУ, все необхідне доставляється українським військам у Бахмуті, повідомив речник Східного угруповання Збройних сил Сергій Череватий.

«Бахмут продовжує бути одним із головних напрямків удару противника – там вони 197 разів завдавали ударів ствольно-реактивною артилерією по наших позиціях, сталося 42 бойові зіткнення. Ворог потужно втратив за цю добу в особовому складі: 277 ворогів убито, 258 дістали поранень різного ступеню. Бойові дії відбувалися в районі Спірного, Красної Гори, Парасковіївки, Бахмута, Кліщіївки», – розповів він в ефірі національного телемарафону 31 січня.

За його словами, війська РФ не змогли перерізати трасу, якою йде забезпечення українських захисників у Бахмуті.

«Поки що це їм не вдається. Робиться все, щоб вони якраз не змогли перекрити рух нашим підрозділам. До Бахмута доставляються всі необхідні боєприпаси, спорядження, їжа, амуніція», – сказав Череватий, відповідаючи на запитання, чи вдалося військам РФ перекрити трасу.

Днями російська сторона заявила, що її сили частково контролюють трасу Часів Яр – Бахмут, якою здійснюється постачання українських військ.

Командування РФ намагається розвинути нову вісь наступу на Донеччині – британська розвідка

Протягом останніх трьох днів Росія, ймовірно, перевела свої атаки на Павлівку та Вугледар у Донецькій області у більш узгоджений наступ – про це йдеться у зведенні розвідки Великої Британії, яку оприлюднило Міністерство оборони країни вранці 31 січня.

За даними відомства, Росія залучає підрозділи 155-ї бригади морської піхоти, які, ймовірно, просунулися на кількасот метрів за річкою Калагач – протягом кількох місяців проходила лінія фронту.

«Російське командування, можливо, має на меті розвинути нову вісь наступу до контрольованої Україною частини Донецької області та відволікти українські сили від Бахмутського сектора, де триває важке протистояння», – повідомляє розвідка.

Читайте також: Для чого Росії Вугледар? Аналізуємо разом

Вона також припускає, що російські війська зможуть досягнути в цьому районі локальних успіхів.

«Однак малоймовірно, що Росія має достатньо незадіяних військ у цьому районі, щоб досягти оперативно значного прориву», – додають у відомстві.

Армія РФ наступає на 4 напрямках – Генштаб

Російські війська продовжують вести наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На інших напрямках – обороняються, повідомляє ввечері 30 січня Генеральний штаб Збройних сил України.

«Російські окупанти протягом доби завдали 4 ракетних удари. Також здійснили понад 10 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по цивільній інфраструктурі міста Очаків на Миколаївщині. Високою залишається загроза російських авіаційних та ракетних ударів по всій території України», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що українська авіація протягом доби завдала 4 удари по районах зосередження військ РФ, а підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 пункти управління, 4 райони зосередження та 2 склади боєприпасів російських військ.

ЗСУ відбили атаки російських військ біля 9 населених пунктів на Донбасі – Генштаб

Російські війська за попередню добу завдали одного авіаційного та трьох ракетних ударів, а також 44 обстрілів із реактивних систем залпового вогню, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

«Противник веде наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На інших напрямках – обороняється. Підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Ямполівка, Роздолівка, Васюківка, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське, Кліщіївка, Курдюмівка та Озарянівка Донецької області», – йдеться в ранковому зведенні 30 січня.

За даними командування, до одного з моргів окупованої Горлівки 28 січня «привезли близько 20 тіл загиблих окупантів з районів Новобахмутівки та Майорська».

Російська армія здійснила 35 авіаційних ударів та більш ніж 65 обстрілів із РСЗВ – Генштаб ЗСУ

Українські Повітряні сили за добу 28 січня завдали чотирьох ударів по районах зосередження військ РФ, а ракетники та артилеристи вразили два пункти управління, дві позиції ППО противника, шість районів зосередження живої сили, склад боєприпасів та станцію радіоелектронної боротьби, йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ 29 січня.

«За добу, 28 січня, російські окупанти завдали одного ракетного та 32 авіаційних ударів і здійснили понад 65 обстрілів із РСЗВ. Зокрема, по цивільній інфраструктурі Донецької та Херсонської областей», – уточнили в Генштабі.

Крім того відомо, що армія РФ продовжує наступальні дії у Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На Куп’янському, Лиманському, Запорізькому та Херсонському – веде оборону.

«Підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Діброва та Білогорівка Луганської області; Ямполівка, Верхньокам’янське, Роздолівка, Сіль, Благодатне, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське, Кліщіївка, Новомихайлівка, Водяне, Мар’їнка, Перемога та Вугледар у Донецькій області», – повідомляє Генштаб ЗСУ.

Армія РФ продовжує вести наступальні дії на трьох напрямках – Генштаб ЗСУ

Українські військові впродовж доби 27 січня відбили 12 атак армії РФ в Донецькій та Луганській областях, йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ.

«Противник продовжує вести наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На Куп'янському, Лиманському, Запорізькому та Херсонському напрямках – обороняється», – зазначили у Генштабі.

За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Роздолівка, Красна Гора, Бахмут, Іванівське, Кліщіївка, Дружба, Водяне, Мар'їнка, Побєда, Вугледар і Пречистівка Донецької області, уточнили військові.

«Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала вісім ударів по районах зосередження живої сили, озброєння і військової техніки противника та удар по позиціях зенітно-ракетних комплексів. Окрім того, наші воїни знищили літак Су-25, вертоліт Мі-8 та два БПЛА типу «Суперкам», – повідомили в Генштабі ЗСУ.

Також, за наявною інформацією, підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за добу уразили два пункти управління, дві позиції ППО противника та п’ять районів зосередження його живої сили російських військових.

Генштаб ЗСУ: війська РФ, попри значні втрати, продовжують наступ на чотирьох напрямках

Російські війська, попри значні втрати, продовжують наступальні дії на Бахмутському, Лиманському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках, на Куп’янському, Запорізькому та Херсонському – обороняється, повідомляє у вечірньому зведенні 27 січня Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без змін, наступальних угруповань противника не виявлено.


У Генштабі зазначають, що як на Бахмутському, так і на Запорізькому напрямках російських обстрілів зазнали 20 населених пунктів, серед яких – Білогорівка, Благодатне, Бахмут, Часів Яр, Кліщіївка, Малинівка, Мала Токмачка, Малі Щербаки, Кам’янське і Плавні.

«На Куп’янському напрямку противник здійснив мінометні та артилерійські обстріли районів населених пунктів Дворічне, Синьківка, Кучерівка, Іванівка, Котлярівка і Берестове Харківської області та Новоселівське, Стельмахівка і М’ясожарівка на Луганщині. На Лиманському напрямку під вогневий вплив потрапили Макіївка, Невське і Діброва Луганської області», – йдеться у повідомленні.

Як додають у штабі, українські військові завдали 9 ударів по районах зосередження противника, а також удар по позиціях зенітно-ракетних комплексів.

Генштаб: ЗСУ відбили атаки військ РФ у районі 11 населених пунктів

У Генштабі Збройних сил України повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на ранок 27 січня.

«Підрозділи Сил оборони минулої доби відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Площанка, Невське і Червонопопівка Луганської області та Верхньокамянське, Парасковіївка, Бахмут, Кліщіївка, Водяне, Невельське, Мар’їнка і Вугледар на Донеччині», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що українська авіація протягом минулої доби завдала 8 ударів по районах військ РФ, а також удар по позиції російського зенітно-ракетного комплексу.

«Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили 4 пункти управління, район зосередження живої сили противника, 2 райони зосередження артилерії, склад боєприпасів та 2 інших важливих ворожих об’єкта», – йдеться в повідомленні.

Обстрілювали Вугледар, Макіївку, Бахмут – Генштаб ЗСУ про дії військ РФ на Донеччині

Російські війська продовжують наступ на Бахмутському та Новопавлівському напрямках, на Лиманському та Авдіївському – вели безуспішні дії з метою покращення тактичного положення, повідомляє у вечірньому зведенні 26 січня Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Бахмутському напрямку російських обстрілів зазнали Спірне, Білогорівка, Красна Гора, Бахмут, Кліщіївка, Біла Гора, Північне та Нью-Йорк, на Новопавлівському – Вугледар, Велика Новосілка та Времівка.

У Генштабі додають, що під російські атаки з танків та артилерії також потрапили Макіївка, Невське, Червонопопівка, Діброва, Кузьмине, Ямполівка на Лиманському напрямку.

«На Запорізькому напрямку від артилерійського вогню постраждали райони понад 20 населених пунктів, зокрема, Новопіль на Донеччині, а також Червоне, Гуляйполе, Залізничне, Мала Токмачка, Новоданилівка, Оріхів і Степове Запорізької області. На Херсонському напрямку окупанти знову обстріляли з артилерії передмістя та сам Херсон», – йдеться у повідомленні.

Після відходу ЗСУ з Соледара тактика російських військ під Бахмутом суттєво не змінилася – Череватий

Попри відхід українських сил із Соледара, в районі міста продовжуються бої, повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.

У ефірі національного телемарафону 26 січня він повторив, що вихід із міста відбувся організовано, після нього українські підрозділи зайняли заздалегідь підготовлені рубежі оборони.

«Не було паніки, не було ніякої втечі, оточення, масового взяття в полон, чого хотілось ворогу і вони перед тим роздували про це у своїх Телеграм-каналах. Там і надалі точаться жорстокі бої. Зокрема, за цю добу 85 обстрілів було в районі Соледара і вісім бойових зіткнень. Загалом Бахмутський напрямок також залишається одним із найгарячіших, там постійно тривають бої», – сказав Череватий.

За його даними, на цьому напрямку протягом попередньої доби зафіксували 199 російських обстрілів з усіх видів артилерії, реактивних систем залпового вогню та авіації.

Речник Східного угруповання також відповів на питання щодо того, як змінилася ситуація в Бахмуті після відходу ЗСУ із Соледара:

«Ми вирівняли лінію оборони. Сказати, що тактика ворога суттєво змінилася (після зміни ситуації в Соледарі – ред.), не можна – це тактика постійних атак, постійного накочування тактичними невеликим групами на наші позиції, перед тим ретельно обробляючи їх вогнем артилерії, реактивних систем залпового вогню і авіації, коли є можливість».

Череватий додав, що подібну тактику російські війська також застосовують у напрямках Авдіївки, Вугледара і Лиману.

ЗСУ відбили атаки військ РФ в районі 10 населених пунктів, зокрема біля Бахмута і Вугледара – Генштаб

У Генштабі Збройних сил України повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на ранок 26 січня.

«Зазнаючи численних втрат, ворог не припиняє наступальних дій на Бахмутському та Новопавлівському напрямках. На Лиманському та Авдіївському напрямках вів безуспішні наступальні дії. На Куп’янському, Запорізькому та Херсонському – обороняється. Сили оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Червонопопівка Луганської області та Верхньокам’янське, Спірне, Роздолівка, Благодатне, Бахмут, Кліщіївка, Мар’їнка, Вугледар і Павлівка на Донеччині», – йдеться в повідомленні.

У Міноборони кажуть про зростання інтенсивності боїв на Бахмутському та Вугледарському напрямках

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявляє про зростання інтенсивності боїв на Бахмутському та Вугледарському напрямках.

«Ворог посилює тиск на Бахмутському та Вугледарському напрямках. Тривають важкі бої. Противник кидає у бій значну кількість особового складу, озброєння та військової техніки, намагаючись прорвати нашу оборону, несе значні втрати, але не відмовляється від своїх планів. Інтенсивність боїв зростає», – написала вона у телеграмі.

Російська сторона заявляє про нібито наступ на Вугледар. Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у звіті від 24 січня припустили, що ця заява, ймовірно, мала на меті створити позитивні наративи, щоб відвернути увагу від відсутності прогресу в Бахмуті.

Бахмут продовжує залишатися головною гарячою точкою на фронті. Бої за місто тривають з липня 2022 року. Військові аналітики зазначали, що захоплення Бахмута має для Росії скоріше символічне значення, але не важливе зі стратегічної точки зору.

Вугледар розташований за 28 км на південний захід від окупованого Донецька.

Війська РФ безуспішно наступали на двох напрямках, їхні атаки відбили – Генштаб ЗСУ

Російські війська вели безуспішні наступальні дії на Лиманському та Авдіївському напрямках, усі атаки відбиті, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у вечірньому зведенні 25 січня.

За даними штабу, противник з численними втратами, але продовжує вести наступальні дії на Бахмутському напрямку. На решті напрямків окупанти обороняються.

«На Лиманському – під вогневе ураження потрапили Макіївка, Площанка, Червонопопівка і Невське Луганської області та Ямполівка – Донецької. На Авдіївському напрямку під ворожий вогонь потрапили Авдіївка, Первомайське, Невельське, Красногорівка, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області», – йдеться у повідомленні.

На Бахмутському напрямку російських обстрілів зазнали райони сімнадцяти населених пунктів, зокрема, Спірне, Бахмут, Ступочки, Білогорівка, Красна Гора, Кліщіївка та Курдюмівка, додають у Генштабі.

У ЗСУ пояснили, чому лише зараз повідомили про відхід українських військ з Соледара

Спікер Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий пояснив, чому про відхід українських військ з Соледара повідомили лише зараз.

«Ми заявили про це зараз, бо це було так корисно для національної оборони. Це визначено вищим командуванням з метою проведення всіх заходів повною мірою, з забезпеченням максимальної безпеки наших військ. Загалом це проводилося для того, щоби поки одні війська стримували оборону, інші будували фортифікаційні споруди», – розповів він в ефірі проекту Радіо Свобода Радіо Донбас.Реалії.

За його словами, українські війська відійшли, не давши противнику зайти в тил.

«Планово, організовано, без жодної паніки, приховано максимально, наскільки це виходило, відійшли, не давши ворогу ні оточити наші війська, ні взяти масово в полон, вибудувати нову лінію оборони і стримувати ворога і далі, не даючи йому системно прорвати нашу лінію оборони, що він намагається зробити, щоби зайти в тил, намагатися оточити якісь частини наших військ, прориватись далі на оперативний простір, щоби йти до Слов’янська, Краматорська», – пояснив він.


Череватий наголосив, що російські війська на цьому напрямку зосередили максимальні свої сили – Соледар перебував багато місяців під системним тиском.

«Тому після того, як було зроблене все, щоб завдати ворогу максимальних втрат, і не було сенсу вже триматися за ці рештки будівель, була вибудувана нова лінія оборони і зроблено все, щоби ворог не міг рухатися далі, а при цьому був максимально знекровленим. І якщо ви пам’ятаєте приклад Сєвєродонецька та Лисичанська, ворог робив усе, щоби їх взяти, не зважав на втрати, зазнав величезних втрат. Після цього ми вирівняли оборону, не давали їм понад пів року ми не дали будь-куди просунутись. Водночас ми звільнили повністю Харківську область та Лиман», – додав він.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG