На хвилі обурення після розслідування «Української правди» про нібито знущання у 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ над військовими, які вживають алкоголь, виникла нова дискусія: а що робити з алко- і наркозалежними в армії і чому вони взагалі туди потрапляють.
- Чи є правові механізми боротьби з алкоголем в армії?
- Чи можна списати військового із залежністю?
- Чи можливо не брати людей із залежностями у військо?
Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» на @Радіо Свобода:
Скандал у 211-1 бригаді: що відомо?
- «Українська правда» 16 грудня оприлюднила інформацію про нібито «знущання над військовими, вимагання грошей та кумівство» у 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. У статті містилась світлина із військовим, прив'язаним до дерев'яного хреста: сидячи перед ним сфотографувався Владислав Пастух. За словами офіцера відділення психологічної підтримки персоналу Тимофія Остафійчука, який тоді служив у 211-ій бригаді і займався внутрішньою перевіркою, Пастух був командиром одного зі взводів у першому батальйоні.
- У Генштабі повідомили, що за рішенням головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського до військової частини направили комісію Військової служби правопорядку у Збройних силах для перевірки інформації, оприлюдненої в медіа.
- Міністр оборони Рустем Умєров також повідомив, що інспекція Міноборони перевірить факти викладені у статті видання.
- Речник відомства Дмитро Лазуткін в етері Радіо Свобода («Свобода.Live») розповів, що до відомства не надходила інформація про випадки знущання над військовими 211-ї понтонно-мостової бригади, але це будуть розслідувати.
- Офіс генерального прокурора повідомив про початок кримінального провадження за фактами протиправних дій командирів 211-ої понтонно-мостової бригади Сил підтримки Збройних сил України.