Під стінами Генпрокуратури знову два табори і між ними традиційний кордон міліції. Прихильники коаліції і симпатики опозиції скандують “ганьба”, спостерігає за подіями кореспондентка Радіо Свобода Леся Штогрин. Ті, хто стоїть від помаранчевими прапорами, переконані: вчорашні події в Генпрокуратурі є ніщо інше, як силове захоплення і невиконання Указу Президента.
Світлана Миколаївна з Бердичева |
Віктор Петрович |
Люди, що прийшли на Різницьку під синіми стягами, кажуть, що підтримують звільненого Святослава Піскуна, але що саме трапилося вчора у Генеральній прокуратурі, дехто з них не знає:
СБУ вже почала розслідувати кримінальну справу проти головного міліціонера країни Василя Цушка за фактом захоплення Генеральної прокуратури. Сам посадовець своєї провини не вбачає і сказав зокрема, що "по зубах отримає кожен, хто діятиме силовими методами". 24 травня після колегії у Генпрокуратурі будівлю заблокувала Служба Державної охорони, після чого на Різницьку прибув загін "Беркута" і вперше за історію незалежної України відбулась сутичка між представниками силових структур. У цій ситуації безгрішних немає, вважає свідок вчорашніх подій, експерт-правозахисник, колишній міліціонер Олександр Беца: “Заходить Державна служба охорони, не у формі, не в кашкетах, не в погонах. Виникає непорозуміння. Я думаю, це було каталізатором. Наслідок – зламані двері. Це сприймається, як спроба силового варіанту, але спроба силового варіанту з чийого боку? Почалося з боку Державної охорони, закінчилося з боку спецпідрозділу.”
Коли політик застосовує силу, це говорить про його слабкість
Указ Президента про підпорядкування внутрішніх військ уже набув чинності — його опублікували у Президентському віснику. Щоправда, виконувати його МВС не поспішатиме, адже є закон про внутрішні війська ще 1992 року, і він не передбачає подібних маніпуляцій, запевняє речник правоохоронного відомства Костянтин Стогній : “Внутрішні війська підпорядковуються міністру внутрішніх справ. Як далі будуть розгортатися політичні події — ці всі баталії хай ідуть на розсуд суду, політиків”.
Тим часом командувач внутрішніх військ Олександр Кіхтенко вже присягнув на вірність Президентові.
Крім підпорядкування внутрішніх військ Ющенко ввів у склад РНБО всіх голів обласних адміністрацій, а також мерів Києва та Севастополя. Гру м’язами підхопили і політичні опоненти — парламент звільнив віце-прем’єра з питань національної безпеки і оборони Володимира Радченка і призначив на цю посаду екс-міністра оборони Олександра Кузьмука. У даному випадку обидві сторони виглядають слабкими політиками, переконаний колишній міністр оборони та екс-голова СБУ Євген Марчук. Адже коли політик застосовує силу, це говорить про його слабкість: “Це може привести до того, що відбудеться в прямому смислі випадковість – хтось когось зачепить, це називається “перша кров”. Тоді вже керівники держави не зможуть це все зупинити”.
Цієї неділі віруючі святкуватимуть Трійцю — одне з найбільших релігійних свят. Чи зможуть політики зробити такий подарунок простим громадянам — домовитись або принаймні відмовитись від взаємних образ. Заради поваги до простих людей.
Міліцейські кордони розділяють біло-блакитних і помаранчевих демонстрантів навпроти Генпрокуратури | "Кричу - ганьба!.." | Міліція з народом чи з Генпрокуратурою? |
Аудіозапис програми. Перша частина:
Аудіозапис програми. Друга частина:
Матеріали до теми:
Німеччина занепокоєна політичним протистоянням в Україні Президент підписав Указ, яким підпорядкував собі внутрішні війська, а уряд не визнає цього Генпрокуратура порушила кримiнальну справу проти міністра внутрішніх справ Василя Цушка Міністр оборони Анатолій Гриценко не підтримав постанови уряду про контроль і забезпечення діяльності органів МВС У Європі засуджують застосування сили в українському конфлікті Лех Валенса: Прошу, благаю! Хай в Україні переможе здоровий глузд! Гра м’язами: що відбувається у силових структурах і довкола них? (Прямий ефір) Віктор Ющенко вважає, що коаліція штучно затягує перебіг переговорів Прем’єр Віктор Янукович заявляє, що його уряд не допустить громадянської війни Німецький експерт: політична криза в Україні – серйозне випробування і для відносин Києва з ЄС Кадрові перестановки силовиків Президент Чехії закликає українських лідерів шукати спільну мову, а не виштовхувати один одного з політики