“Сьогоднішній день може стати днем опозиції в Україні і наступні періоди. Тому що ми сьогодні подбаємо про те, щоб не тільки для нашої команди, а й для всіх наступних опозиційних команд, були зроблені чіткі законодавчі кроки, чіткі організаційні кроки, які дозволять в усі майбутні періоди владі бути прозорою, підконтрольною та відповідальною”, – заявила у п’ятницю Юлія Тимошенко.
До міжфракційної опозиції, крім фракції БЮТ, увійшли двоє соціалістів – Йосип Вінський та Галина Гармаш.
Напередодні СПУ виключила з партії Вінського. А пані Гармаш мають виключити найближчими днями, - повідомив сьогодні Василь Цушко, лідер фракції.
Про завдання новоствореної опозиції – Йосип Вінський сказав:
“Ми маємо намір врятувати Україну від повороту до авторитарного режиму. 10 років вибудовувався авторитарний режим Кучми. Ми чітко записали в нашій декларації: 1 – ідея демократії, ідея європейського вибору. Європейські цінності є для нас основною. 2 - ми вважаємо, що опозиція у Верховній Раді буде тим ядром, яке дасть можливість усьому народу України, всьому українському політикуму об’єднатися навколо неї і повернути назад демократичний вектор розвитку держави”.
У Верховній Раді більшість складає антикризова коаліція, до якої увійшли Партія регіонів, соціалісти та Компартія.
Фракція “Наша Україна” заявила, що не визначилася зі своїм статусом. Представник “Нашої України” Михайло Поживанов:
“Ми розглядали документи, але водночас ми рішення з цього приводу ще не ухвалювали. На початку жовтня, швидше за все, ми зберемося і розглянемо це питання. В антикризову коаліцію ми не підемо”.