Президент Франції Емманюель Макрон закликав європейські країни і НАТО розробити план «визначення надійних гарантій безпеки» для України в разі припинення вогню, йдеться 11 березня в повідомленні канцелярії президента за підсумками паризької зустрічі воєначальників з 30 країн Європи і НАТО.
Він додав, що це потрібно зробити «з огляду на прискорення мирних переговорів».
Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте, виступаючи на пресконференції під час свого візиту до Косова зазначив, що гарантії безпеки варто обговорювати, коли будуть відомі деталі мирної угоди.
Раніше повідомлялося, що в Парижі президент Франції Емманюель Макрон обговорить аспекти розгортання миротворчої місії військ.
За даними посадовців Британії, близько двох десятків країн зацікавлені в приєднанні до коаліції на підтримку України. За словами, британського прем’єр-міністра Кіра Стармера, у рамках проєкту, який очолюють Велика Британія і Франція, солдати з групи країн можуть бути направлені в Україну як миротворці. Водночас не кожна з країн коаліції буде готова надіслати миротворчі війська – деякі країни можуть надавати іншу підтримку.
Міністр фінансів Франції Ерік Ломбард повідомив, що Велика Британія, Німеччина, Франція й інші країни Європи готові відправити війська в Україну для забезпечення можливого перемир’я.
За словами президента України Володимира Зеленського, у разі, якщо Україну не приймуть до НАТО, у країні мають бути розміщені миротворці з країн альянсу.
Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не бачить місця для компромісу у питанні потенційного розміщення європейського миротворчого контингенту на території України.
11 березня у Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України й Сполучених Штатів. З українського боку участь брали керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умеров і заступник керівника ОП Павло Паліса. З боку США: держсекретар Марко Рубіо, радник президента з національної безпеки Майкл Волц і спецпредставник Президента США у справах Близького Сходу Стівен Віткофф.
Під час переговорів Україна погодилася з пропозицією американської сторони про запровадження режиму припинення вогню у війні з Росією на 30 днів. Делегації також обговорили важливість гуманітарних зусиль як частини мирного процесу, зокрема під час режиму припинення вогню, включно з обміном військовополоненими, звільненням утримуваних цивільних осіб та поверненням примусово переміщених українських дітей.
Форум