Дзвінок президента США Дональда Трампа своєму російському колезі Володимиру Путіну не зміцнює позиції України та Європи перед мирними переговорами, сказав Радіо Свобода у кулуарах Мюнхенської безпекової конференції голова МЗС Естонії Маргус Тсахкна.
«Те, що нам потрібно зробити прямо зараз, перед будь-якими переговорами чи переговорами з Путіним, це насправді змінити його мету. І його мета не змінилася. Вона не про те, щоб отримати ще якісь території в Україні. Вона про зміну європейської архітектури безпеки, про повне знищення України як країни. І ми, як європейці, повинні брати участь у таких переговорах», – сказав він.
Міністр закордонних справ Естонії переконаний, що не може бути тривалого та справедливого миру без участі Європи.
«Європа повинна піднятися і також покласти на стіл план, які гарантії безпеки ми можемо надати Україні разом зі США. І такі переговори не можуть відбуватися між президентом Трампом і Путіним. Треба сісти разом і вести переговори як союзники з Україною», – вважає політик.
Цахкна додав, що Естонія знає, що Росія була загрозою і буде загрозою в майбутньому: «я дуже твердо ставлюся до НАТО, я дуже твердо ставлюся до трансатлантичних зв’язків, але спочатку нам потрібно послабити Путіна, а не починати переговори і здавати свої сильні позиції».
14 лютого в Мюнхені стартувала конференція з питань безпеки, яка триватиме до 16 лютого. Очікується, що в ній візьмуть участь близько 60 голів держав і урядів, 150 міністрів з усього світу, а також керівники провідних міжнародних організацій.
Раніше країни групи «Веймар+» за підсумками їхньої зустрічі в Парижі заявили, що Україна і Європа мають бути частиною будь-яких переговорів щодо завершення війни РФ проти України.
Заява була оприлюднена після того, як президент США Дональд Трамп повідомив, що під час телефонної розмови з російським лідером Володимиром Путіним вони домовилися негайно розпочати мирні переговори щодо війни, яку РФ веде проти України.
Розмова Путіна і Трампа 12 лютого тривала майже півтори години, заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков. Вони обговорили близькосхідне врегулювання та двосторонні відносини РФ та США.
Після розмови з Путіним Трамп мав телефонні переговори із президентом України Володимиром Зеленським.
Після цих розмов Трамп заявив, що не вважає доцільним вступ України до НАТО, і що малоймовірно, що Україна поверне всю свою землю, яку окупувала Росія.
Форум