24 грудня Кабінет міністрів схвалив проєкт закону, яким пропонується оновити перелік мов, до яких застосовуватиметься режим підтримки та особливого захисту, передбачений Європейською хартією, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Це передбачено законопроєктом «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з оновленням офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов».
Законопроєктом пропонується слова «Європейська хартія регіональних мов або мов меншин» замінити словами «Європейська хартія регіональних або міноритарних мов». Також пропонується оновити перелік мов, до яких застосовуватиметься відповідний режим підтримки та особливого захисту, передбачений хартією.
Зараз положення хартії, яка була ратифікована у 2003 році, застосовуються до таких мов: білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська.
Таким чином, з переліку виключені білоруська та російська мови. Замість грецької буде новогрецька, замість єврейської – іврит. Крім того, виключена молдавська, бо в Молдові визнали молдавську мову румунською. Також додана чеська мова.
Для ухвалення рішення, проєкт закону має розглянути Верховна Рада.
Європейська хартія регіональних мов та мов меншин – це один із двох законодавчих актів Ради Європи, що спрямовані на захист прав національних та етнічних меншин.
Форум