Доступність посилання

ТОП новини

На колесах і з бронею: як до жителів прифронту приїжджає банк


Мобільне відділення «Ощадбанку»
Мобільне відділення «Ощадбанку»

«Намагаємося по можливості уникати обстрілів», – каже водій мобільного банку Дмитро

Коли лінія фронту наближається, банки закривають свої відділення, не працюють і банкомати. Однак для тих, хто лишається жити у прифронті, готівка вкрай важлива – часто це єдиний спосіб купити продукти. Особливо для людей похилого віку, яких зазвичай таких населених пунктах найбільше: часто вони довго відмовляються евакуюватись. Як «Ощадбанк» розвозить готівку там, де поруч йдуть бої – у репортажі телеканалу «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю Голосу Америки.

Щоб допомогти мешканцям прифронтових територій, «Ощадбанк» організував мобільне відділення на колесах. Воно доставляє готівку на саму лінію фронту у броньованому автомобілі. Зовні це звичайний мікроавтобус, але всередині у нього броньована капсула та броньоване скло. Масивні двері закриваються на сталеві засуви, а цінний вантаж супроводжує охорона з двох поліцейських.

«Це мобільний оновлений підрозділ, відділення банку на колесах. Наразі дуже багато наших селищ, міст, де немає жодної банківської установи поряд з лінією розмежування. Тому є попит від населення, щоб надавали послуги, – розповідає Ганна Прасол, начальниця філії «Ощадбанку». – Сьогодні є 45 селищ, районних містечок чи райцентрів, де наше мобільне відділення надає послуги».

Читайте також: Наступ армії РФ прискорився: як відповідатимуть ЗСУ?

Дмитро – водій мобільного банку. Його завдання – довезти співробітників банку живими та здоровими під обстрілами.

Про погане намагаємося не думати, ми на позитиві
Дмитро, водій мобільного банку

«Про погане намагаємося не думати, ми на позитиві. Намагаємося по можливості уникати обстрілів, з місця швидше втекти, щоб не потрапити до зони ураження, – розповідає він. – Нас служба безпеки інформує, в яких місцях вони можливі. Але випадки бувають різні».

У день зйомок сюжету мобільне відділення банку на колесах приїхало до Костянтинівки. Там від крайніх будинків міста до лінії фронту – лише дев'ять кілометрів.

Російська артилерія дістає до Костянтинівки та обстрілює її досить часто, тому в місті діє комендантська година: виходити з дому можна лише з 11:00 до 15:00. Банк на колесах у Костянтинівці чекають саме на початок комендантської години.

Приїхавши до міста, співробітники мобільного відділення швидко дістають генератор, підключають його та починають працювати. Нечисленні жителі міста тим часом займають чергу.

«Мені картку поміняти. А то зараз жодного банку немає поблизу», – розповідають клієнти про те, навіщо прийшли. І таких запитів – більшість: переважно просять саме перевипустити банківську картку та зняти готівку.

Читайте також: Cили РФ вдарили по Костянтинівці, є загиблий та поранені – ОВА

Начальниця філії Ганна Прасол каже, що банк на колесах надає ті самі послуги, що й звичайне стаціонарне відділення. Іноді люди у прифронтових населених пунктах навіть відкривають депозити.

«Ми не знаємо, що буде далі, яка буде ситуація, а вони, так казатимемо, подушку безпеки собі збирають, щоб надалі мати можливість якось жити, – розповідає вона. – Тому гроші зберігають. І обмін валют роблять. Невеликими сумами, але роблять».

Наслідки російського авіаудару по Костянтинівці 14 листопада 2024 року. За даними ДСНС, 4 людини отримали поранення, були пошкоджені 25 приватних будинків, адмінбудівля та підприємство
Наслідки російського авіаудару по Костянтинівці 14 листопада 2024 року. За даними ДСНС, 4 людини отримали поранення, були пошкоджені 25 приватних будинків, адмінбудівля та підприємство

Стаціонарного відділення у Костянтинівці більше немає: понад місяць тому до будівлі, де вона розташовувалася, влучив російський снаряд.

У той час як люди в Костянтинівці стоять у черзі до мобільного відділення, кілька районів міста зазнали російського артилерійського удару. Один снаряд влучив у садок, другий – поряд із ним, загинули люди.

«Це мій батько, – розповідає про одного із загиблих його син. – Ми були вдома, коли це сталося, тільки хотіли вийти. Дивом залишилися, швидко забігли всередину. Але двері, бачите, пробиті? Якби вийшли – все тоді».

Клієнти мобільного відділення банку ці вибухи чули, але що сталося, ще не знають. Обстріли міста для них – повсякденність, і чергу не залишають: потрібно встигнути все зробити в банку до початку комендантської години.

XS
SM
MD
LG