Армія і флот США нещодавно завершили успішне комплексне льотне випробування звичайної гіперзвукової ракети з космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида, повідомила у четвер пресслужба Пентагону.
«Це випробування ґрунтується на кількох льотних випробуваннях, в яких звичайний гіперзвуковий планер досяг гіперзвукової швидкості на цільових відстанях, і демонструє, що ми можемо передати цю здатність в руки військових», – сказала міністр армії Крістін Вормут.
Зазначено, що це друге успішне комплексне льотне випробування All Up Round (AUR) цього року і перше бойове випробування системи гіперзвукової зброї великої дальності з використанням центру управління батареї і транспортерної пускової установки.
Гіперзвукові системи, здатні літати зі швидкістю, що в пʼять разів перевищує швидкість звуку (5 Махів), що забезпечує поєднання швидкості, дальності, маневреності і висоти польоту.
«Реактивність, маневреність і стійкість гіперзвукової зброї не має собі рівних у порівнянні з традиційними ударними засобами для точного наведення на ціль», – сказав генерал-лейтенант Роберт А. Раш.
У липні США повідомили, що розпочнуть розміщувати в Німечині у 2026 році далекобійні ударні системи, включно з гіперзвуковою зброєю. Цими видами зброї є зенітні ракети SM-6, крилаті ракети Tomahawk і експериментальні гіперзвукові озброєння, які мають більшу дальність ураження, ніж наземні вогневі засоби, які зараз розміщені в Європі, уточнюється в повідомленні.
Стверджується, що мета розгортання далекобійних систем – продемонструвати відданість США завданням НАТО, а також зробити внесок у обороноздатність Європи.
Форум