Обраний президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентами України та Франції у Парижі минулого тижня говорив про необхідність негайного припинення вогню та початку переговорів про завершення війни в Україні. Володимир Зеленський, у свою чергу, наполягав на гарантіях безпеки для України.
Подробиці зустрічі наводить агентство Reuters, яке посилається на джерела.
За словами джерел Reuters, Трамп у ході зустрічі, яка тривала 35 хвилин і на якій був також присутній Емманюель Макрон, поводився «доброзичливо, шанобливо і відкрито і, схоже, був налаштований слухати». Він, однак, не розкрив свого бачення можливого миру.
Зеленський, у свою чергу, висловив побоювання, що намір якнайшвидше покласти край війні в Україні призведе до того, що конфлікт закінчиться більшою мірою на умовах Москви.
Джерело в офісі президента України повідомило Reuters: «Під час зустрічі йшлося про те, що потрібні гарантії, оскільки одного припинення вогню без належних гарантій недостатньо, Путін може знову його порушити, як він уже робив раніше».
Читайте також: Зеленський озвучив дані про втрати України від лютого 2022 року
Зокрема, раніше Зеленський згадував, наприклад, формальне запрошення України до НАТО або розміщення в країні військових із країн-союзників.
Одне з джерел зазначило, що Макрон і Зеленський на зустрічі в цілому виступали із спільною позицією і намагалися переконати Трампа в необхідності чинити тиск на Москву. Як аргумент було використано і стрімке падіння режиму президента Сирії Башара Асада, який був союзником Росії.
Як зазначається у матеріалі, Трамп «поки що обмірковує всі деталі».
Читайте також: Reuters: усі пропозиції до мирного плану Трампа передбачають відмову від членства України в НАТО
7 грудня у Парижі відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського, його французького колеги Емманюеля Макрон та Дональда Трампа.
Після зустрічі Зеленський заявив, що Трамп «налаштований рішуче».
«Ми всі хочемо завершити цю війну якнайшвидше та справедливо. Домовилися працювати далі. Мир завдяки силі можливий!», – написав він у телеграмі.
Раніше, коментуючи зустріч у Парижі, Трамп акцентував увагу на необхідності якнайшвидшого завершення війни, а Зеленський говорив про «мир завдяки силі».
В інтерв’ю Paris Match обраний президент США, який вступить на посаду 20 січня, назвав завершення війни в Україні своїм головним пріоритетом, зазначивши, що це складніше завдання, ніж врегулювання конфлікту на Близькому Сході.
Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що українській армії бракує сил для звільнення деяких тимчасово окупованих Росією територій і треба шукати дипломатичні рішення. А перед цим в розмові з Sky News він допустив закінчення гарячої фази війни за умови, що контрольована урядом частина української території буде взята під парасольку НАТО, що дасть змогу йому пізніше домовитися про повернення окупованих територій «дипломатичним шляхом».
Ці слова президента України відрізняються від попередніх заяв української влади, у яких йшлося про те, що жодних дипломатичних вирішень не буде без повернення на кордони 1991 року.
Читайте також: Лавров і Карлсон. Підготовка до переговорів чи черговий набір російських ультиматумів для США і НАТО
Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров днями заявив, що мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і втрати Україною частини територій
Форум