Доступність посилання

ТОП новини

Азербайджан: журналіст Радіо Свобода вже п’ять місяців перебуває під вартою


Незважаючи на заяви про невинуватість, 6 вересня утримання Фаріда Мехралізаде під вартою було продовжено до 19 грудня.
Незважаючи на заяви про невинуватість, 6 вересня утримання Фаріда Мехралізаде під вартою було продовжено до 19 грудня.

В Азербайджані економіст і журналіст Радіо Свобода Фарід Мехралізаде уже п’ятий місяць перебуває в ув’язненні за звинуваченнями, які він і його прихильники називають сфабрикованими.

Спочатку Мехралізаде був затриманий 1 червня за звинуваченням у контрабанді. Відтоді до його справи були додані додаткові звинувачення, включаючи незаконне підприємництво, групову контрабанду, ухиляння від сплати податків і підробку документів.

Незважаючи на його заяви про невинуватість, 6 вересня його утримання під вартою було продовжено до 19 грудня.

Президент Радіо Свобода Стівен Капус закликав до негайного звільнення Мехралізаде, назвавши його затримання несправедливим.

«Сьогодні виповнюється п’ять місяців відтоді, як журналіст Радіо віьлна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) Фарід Мехралізаде був несправедливо затриманий в Азербайджані. Ми глибоко стурбовані продовженням його ув’язненням за неправдивими звинуваченнями», – йдеться у заяві Капуса від 30 жовтня.

«Ми закликаємо до його негайного звільнення, щоб він міг повернутися додому до своєї дружини і новонародженої дочки».

Азербайджанська влада наполягає на тому, що затримання Мехралізаде не має жодних політичних мотивів і що в Азербайджані нікого не утримують з політичних мотивів.

Правозахисні групи, однак, вказують на те, що з листопада за подібними звинуваченнями в контрабанді було затримано близько 20 журналістів і громадських активістів, багато з яких пов’язані з Abzas Media, на яке чиниться тиск.

Кілька співробітників ЗМІ, пов’язаних з цією компанією, були заарештовані і згодом затримані за політично вмотивованими, як вони стверджують, причинами.

За оцінками правозахисних організацій, в азербайджанських в’язницях наразі утримуються щонайменше 300 політичних в’язнів, що підкреслює постійну критику адміністрації президента Ільхама Алієва.

З моменту приходу до влади після смертіу 2003 році його попередника і батька Гейдара Алієва, Ільхам Алієв зіткнувся зі звинуваченнями у придушенні інакомислення шляхом затримання журналістів, опозиційних діячів та активістів громадянського суспільства.

Форум

XS
SM
MD
LG