Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала Захід чинити тиск на правлячу партію «Грузинська мрія», щоб вона переглянула результати парламентських виборів, інакше є ризик, що країна втратить свою «європейську перспективу», сказала вона 29 жовтня в інтервʼю грузинській редакції Радіо Свобода.
«Якщо тиск не буде застосований, це означатиме, що Захід не зробив усе можливе, щоб утримати Грузію на західному боці і в європейській перспективі», – сказала вона.
Зурабішвілі додала, що місцеві організації працюють над збором різноманітної інформації та доказів, щоб довести звинувачення у зловживаннях під час голосування.
«Дуже багато залежить зараз від реакції наших партнерів, наскільки однозначною буде їхня реакція, наскільки сильним буде їхній тиск на владу, тому що я думаю, що ніхто не може дозволити собі втратити Грузію на користь Росії в такій формі», – зазначила президентка.
Зурабішвілі також вказала, як і лідери опозиції, на результати соціологічних опитувань та екзит-полів, які, за її словами, малюють картину, відмінну від офіційних результатів Центральної виборчої комісії.
«Взагалі, дуже зрозуміло, що владі допомагала, надихала її діяльність російська модель і те, що вона обіцяла Грузії після виборів», – додала Зурабішвілі.
У суботу, 26 жовтня, у Грузії відбулись парламентські вибори. За даними ЦВК Грузії, «партія влади Грузинська мрія» отримала 53,93% голосів; опозиційні «Коаліція за зміни» – 11,04%, «Єдність – Національний рух» – 10,17%, «Сильна Грузія» – 8,8%, «Ґахарія за Грузію» – 7,8%.
Однак, як стверджують міжнародні спостерігачі, вибори в Грузії відбулися зі «значними порушеннями» – це суттєво поставило під загрозу демократичну цілісність виборчого процесу.
27 жовтня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнала результатів виборів і закликала громадян до протесту. Вона заявила, що парламентські вибори були «тотально сфальсифіковані», і вона, як «незалежна інституція, не визнає ці вибори». За словами президентки, «грузинський народ став жертвою російської спецоперації».
Всі чотири опозиційні партії заявили про відмову брати участь у роботі нового парламенту. Грузинські опозиційні партії вимагають проведення повторних виборів.
«Грузинська мрія», яка перебуває при владі з 2012 року, раніше дотримувалася прозахідного порядку денного, але за останні два роки змінила курс на Росію.
Форум