Міністерство розвитку громад та територій презентувало дорожню карту з відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану під час заходу у Варшаві, повідомила пресслужба відомства 30 жовтня.
«Це перше експертне обговорення, яке, як ми очікуємо, допоможе рухатись вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору. Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко», – наголосив віцепрем’єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Під час конференції заступник міністра Сергій Деркач презентував покроковий план та потреби для часткового відкриття повітряного простору, кажуть у міністерстві, але не називають термінів.
У лютому в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури повідомляли, що Україна проводить консультації з американськими і європейськими регуляторами з безпеки щодо відкриття українського авіаційного простору. Тоді зазначали, що про терміни говорити складно, оскільки ключовою у цьому питанні є безпека.
На початку грудня минулого року радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що аеропорт «Бориспіль» можуть відкрити лише тоді, «коли українське небо буде повністю закрите від російських дронів і ракет».
Відповідно до звіту Європейської організації безпеки повітряної навігації (Євроконтролю) від квітня 2023 року, обмеження на польоти цивільної авіації у повітряному просторі України, Молдови, Білорусі та Росії триватимуть до 2029 року. У звіті організації наголосили, що жодного повернення до «нормальних» маршрутів до кінця семирічного горизонту не очікується.
24 лютого 2022 року «Украерорух» оголосив про закриття повітряного простору України для цивільних літаків через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Форум