Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац оголосив генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша небажаною особою в Ізраїлі та заборонив йому в’їзд до країну, написав очільник МЗС у мережі Х 2 жовтня.
За словами дипломата, таке рішення ухвалено через те, що Антоніу Ґутерріш не засудив «однозначно» атаку Ірану на Ізраїль.
«Кожен, хто не може однозначно засудити злочинний напад Ірану на Ізраїль, як це зробили майже всі країни світу, не заслуговує ступати на землю Ізраїлю. Це генеральний секретар, який ще не засудив різанину та сексуальні злочини, вчинені вбивцями ХАМАС 7 жовтня, і не привів до рішень про оголошення їх терористичною організацією», – йдеться у повідомленні.
1 жовтня Генсек ООН оприлюднив заяву щодо ситуації на Близькому Сході.
«Я засуджую розширення конфлікту на Близькому Сході, ескалацію за ескалацією. Це має припинитись. Нам абсолютно необхідне припинення вогню», – заявив Ґутерріш.
Генсек ООН поки не відреагував на рішення Ізраїлю.
Раніше Європейський союз засудив ракетний обстріл Ізраїлю з боку Ірану, повідомив високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Також Міністерство оборони США засудило «обурливий акт агресії» з боку Ірану щодо Ізраїлю і закликав припинити атаки.
У всьому Ізраїлі ввечері 1 жовтня лунали сирени повітряної тривоги. Це сталося після оголошення Армії оборони Ізраїлю, що Іран розпочав атаку із застосуванням балістичних ракет. За даними США, Іран застосував приблизно 200 балістичних ракет.
У квітні 2024 року Іран уже обстрілював Ізраїль – це був перший випадок такої атаки в історії. Усього було запущено кількасот ракет і дронів, практично всі вони були перехоплені. Іран позиціонував атаку як відповідь на удар по іранській дипломатичній місії в Дамаску. Неофіційними каналами Тегеран давав зрозуміти, що не хоче ескалації конфлікту.
Форум