Доступність посилання

ТОП новини

Вистачатиме зброї – буде достатньо й людей. Єрмак прокоментував мобілізацію в Україні


Глава Офісу президента України Андрій Єрмак виступає на саміті демократії, Копенгаген, Данія, 14 травня 2024 року
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак виступає на саміті демократії, Копенгаген, Данія, 14 травня 2024 року

Бажання українських чоловіків вступати до лав Збройних сил України напряму залежить від рівня оснащення бригад. Про це на саміті демократій у Копенгагені 14 травня заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

Відповідаючи на запитання про ймовірні труднощі з мобілізацією, топпосадовець зауважив, що «жодна мобілізація в історії будь-якої країни не була популярною». Водночас назвав чинники, що впливають на мотивацію українців.

«За два роки ми показали, що наші люди дуже мотивовані, але це дуже залежить від того, як ми оснащуємо наші бригади. Це дуже відповідає сильним політичним рішенням, ухваленим нашими партнерами. Тому ми дуже прагнемо насамперед продовжити підписання безпекових угод на основі Вільнюської декларації. Зараз дуже наполегливо працюємо з нашими американськими друзями та колегами», – сказав Єрмак.

Коментуючи російський наступ на Харківщині, глава ОП назвав ситуацію «складною», але повідомлення про нібито масову евакуацію з Харкова назвав «неправдою».

«Я приїхав з України і хочу сказати, що ми зберігаємо цю позицію, ми продовжуємо боротися… Але знову ж таки, ми просимо одне: нам потрібна достатня кількість зброї. Наші люди не втомилися. Наш народ сильний. Наші герої продовжують боротьбу. Ми просимо більше протиповітряної оборони, артилерії, ракет великої дальності та можливість використовувати це для відповіді. Тому що іноді одна проблема, яка у нас є, полягає в тому, що нашому солдату не вистачає ні амуніції, ні зброї», – резюмував Єрмак.

Раніше під час зустрічі в Києві з держсекретарем США Ентоні Блінкеном президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність якнайшвидшого доправлення раніше погодженої американської військової допомоги до України, насамперед систем протиповітряної оборони.

Після місяців затримки Конгрес США нарешті схвалив пакет допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів. Очікується, що допомога надходитиме прискореними темпами, оскільки Вашингтон прагне надолужити місяці, коли в Конгресі намагалися домовитися про допомогу.

10 травня США виділили Україні новий пакет допомоги на загальну суму близько 400 мільйонів доларів. У Пентагоні уточнили, що цей пакет військової допомоги включатиме розширений перелік систем протиповітряної оборони, додаткові системи HIMARS, бронетехніку, протитанкові засоби, патрульні катери, а також інші озброєння.

Через кілька днів, 13 травня, у Білому домі анонсували новий пакет військової допомоги Україні.

Форум

XS
SM
MD
LG