Міністр агрополітики України Микола Сольський привітав припинення багатомісячної блокади кордону польськими протестувальниками, яка, за його словами, відбулася після продуктивних переговорів із Польщею.
«Висловлюємо вдячність польському міністерству за конструктивну роботу з розблокування кордону. А також галузевим асоціаціям обох країн. Переговори, які тривали, були нелегкими, але головне, що ми маємо результат», – цитує слова міністра пресслужба Міністерства аграрної політики і продовольства.
У міністерстві додали, що переговори між міністерствами й асоціаціями продовжуватимуться і надалі.
«Сторони домовилися щомісяця обмінюватися цифрами щодо транзиту сільськогосподарської продукції, щоб контролювати ситуацію. Наступна зустріч міністрів сільського господарства України і Польщі запланована на 7 травня, на ній обговорять умови співпраці влітку», – йдеться в повідомленні.
29 квітня Державна прикордонна служба України повідомила, що в пункті пропуску «Гребенне – Рава-Руська» на кордоні України і Польщі відновили рух вантажівок.
Згаданий пункт пропуску був останнім із тих, де тривав протест польських фермерів після того, як 22 квітня вони завершили акцію біля пункту пропуску в Дорогуську, яка тривала від 9 лютого.
Водночас, за даними прикордонслужби, на в’їзд до Польщі не пропускатимуть вантажівки, які перевозять зернові культури. Цей вид вантажу може слідувати по території Польщі виключно в режимі транзиту, додали прикордонники.
Ще раніше рух вантажівок був відновлений на пунктах пропуску на польсько-українському кордоні «Шегині – Медика» і «Краковець – Корчова».
19 квітня посол України в Польщі Василь Зварич звернувся до польських фермерів і попросив припинити блокаду, щоб допомогти Україні вистояти.
Перед цим прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав польських фермерів припинити блокування кордону з Україною.
9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.
Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.
20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.
Форум