Вищий антикорупційний суд 26 квітня оголосив рішення щодо запобіжного заходу для міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Сольського, якого підозрюють у заволодінні державною землею. Йдеться про тримання під вартою до 24 червня із можливістю внесення застави у понад 75 мільйонів гривень, повідомила кореспондентка Радіо Свобода.
Захист Сольського заявив, що з рішенням суду не згоден, але з приводу його оскарження будуть визначатися, коли надійде повний текст ухвали суду.
«Повний текст буде відомий першого числа. Звичайно, що ми не згодні з цим рішенням суду. Ми його отримаємо, вивчимо і тоді будемо ухвалювати рішення щодо його оскарження… Що стосується застави – наскільки я розумію, зараз триває збір коштів. Ну, і якщо гроші зберуть, то застава буде внесена», – сказав адвокат Назар Кульчицький.
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, коментуючи рішення суду, заявили, що слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП.
Вищий антикорупційний суд почав обирати запобіжний захід Сольському 24 квітня. Сторона обвинувачення просила застосувати до міністра запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 200 мільйонів гривень. Захист просив не обирати ніякого запобіжного заходу.
25 квітня ВАКС завершив засідання щодо обрання міністру запобіжного заходу, постановивши, що суддя оголосить своє рішення 26 квітня о 8:00.
Національне антикорупційне бюро України раніше цього тижня заявило, що ексголову аграрного комітету Верховної Ради – чинного міністра викрили на заволодінні державною землею на 291 мільйон гривень і спробі заволодіння землею ще на 190 мільйонів гривень.
У НАБУ зауважили, що наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру й особі, яка сприяла вчиненню злочину.
Сольський, у свою чергу, заявив, що у справі про заволодіння державною землею йдеться про події 2017-2018 років, коли він був адвокатом і не був ані міністром аграрної політики і продовольства України, ані головою комітету Верховної Ради України з питань аграрної і земельної політики. Він зазначив, що справа «стосується спору між державними підприємствами і фізособами, зокрема військовими АТО за землі, які були надані останнім у володіння відповідно до закону». Сольський запевнив, що «гарантує максимальну відкритість» для встановлення істини.
Сольський перебуває на посаді міністра від березня 2022 року.
25 квітня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що до парламенту надійшла заява про відставку від міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського.
Стефанчук зазначив, що заяву буде розглянуто на одному з найближчих пленарних засідань парламенту.
Форум