Заступник голови комітету Верховної Ради із питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв у коментарі Радіо Свобода наголосив на тому, що пакет допомоги від США є «дуже важливим» для України, адже ситуація на фронті вже «була не важкою, а критичною».
Через брак боєприпасів, зі слів нардепа, Україна втратила Авдіївку та ще кілька населених пунктів: «Співвідношення 1 до 10 в снарядах – це просто самогубство на полі бою».
Зі слів Чернєва, американські партнери знають, яка зброя необхідна нині ЗСУ на полі бою і сподівається, що саме вона невдовзі дістанеться України.
«Є пріорітети і ними залишаються снаряди 155 калібру, яких нам просто неймовірно не вистачає. Це ракети до систем ППО і деякі інші ракети, до прикладу AMRAAM. США в цьому контексті дуже важливі, адже є виробниками деякого озброєння, яке на жаль, ми не зможемо отримати від інших наших партнерів», – розповів Чернєв у коментарі Радіо Свобода.
Що ж до далекобійних ракет ATACMS, які також включені в законопроєкт із допомоги Україні, на думку народного депутата є шанс, що цього разу очільник Білого дому Байден зможе дозволити передати їх Україні.
«Якщо все ж таки Білий дім не приймає рішення щодо передачі Україні ATACMS вони мають публічно пояснити що саме і як саме загрожує передача цих ракет Україні. А тут, чесно кажучи, дуже складно пояснити, як саме нацбезпеці США загрожує передача таких ракет. Тому я дуже сподіваюся, що це ще один великий крок до реального надання нам систем ATACMS. Щобільше, це безпрецедентна історія, коли в такий законопроєкт конкретизовано вставляється конкретна номенклатура зброї. Одним із драйверів цього проєкту був голова комітету розвідки Палати представників США Майк Тернер. Спілкуючись із ним 2 тижні тому він також мене запевняв, що рішення по ATACMS ухвалене. Сподіваюся, що дуже швидко ми їх отримаємо в Україні», – сказав Чернєв.
20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про національну безпеку, який передбачає військову допомогу Україні в розмірі близько 61 мільярда доларів. Лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер заявив, що законопроєкт буде розглянутий у вівторок, 23 квітня.
Форум