Небо над Україною може знову стати безпечним, це залежить від вибору НАТО – «чи справді життя скрізь однаково цінне, чи однакове ставлення до всіх партнерів», заявив президент України Володимир Зеленський.
«Путіна треба спустити з неба на землю, і наше небо має знову стати безпечним, і це реально. І це повністю залежить від вашого вибору. Це вибір, чи справді життя всюди однаково цінне. Це вибір, чи однаково ви ставитеся до всіх партнерів. Вибір, чи справді ми союзники», – сказав він під час свого звернення до учасників засідання Ради Україна-НАТО.
Зеленський зауважив, що НАТО у своїх діях має керуватися ідеєю, що всі люди рівні у своїй гідності та правах і що життя є однаково цінним всюди на Землі.
«Тому такий дивний вигляд має різниця в рішучості захистити життя та свободу: десь вона сильніша, а десь слабша. Десь «шахеди» збивають, а десь ті ж «шахеди» можуть летіти по траєкторії терору. Десь балістичні ракети знищуються, а десь, на жаль, вони досягають своїх цілей. Десь постачання справді сучасної зброї є достатнім для захисту життя, тоді як в інших місцях зброя XX століття є найвищим критерієм з багатьох поглядів, особливо щодо авіації», – сказав він.
Президент України нагадав, що нещодавно світ став свідком союзу, який не має собі рівних у протидії терору – Ізраїль не залишився наодинці, майже всі сто відсотків ударів по ньому були нейтралізовані.
Він звернув увагу, що захист Ізраїлю знищив, серед іншого, міф про те, що дії членів НАТО на захист третьої країни від безпілотників і ракет призводить до втягування НАТО у війну і що збиття «шахедів» або ракет нібито може розглядатися як пряма конфронтація з армією, яка застосувала цю зброю.
«Для дій союзників на Близькому Сході не було потреби активувати 5-ту статтю, і союзники діяли разом, щоб захистити державу, яка не є членом Альянсу. Україна не просила вас посилати своїх військових воювати з російськими окупантами, українці самі тримають лінію фронту, одержуючи військову допомогу. Але зараз допомога все ще дуже обмежена», – наголосив Зеленський.
Читайте також: У Держдепартаменті відповіли, чому союзники не захищають Україну від ракет і дронів, як Ізраїль
Армія оборони Ізраїлю повідомила, що 99% всіх ракет і безпілотників, запущених Іраном у ніч на 14 квітня, – загалом понад 300 – були збиті, причому більша частина – поза територією Ізраїлю. В обороні брали участь сили ППО, у тому числі системи «Залізний купол» і «Праща Давида», а також винищувачі армії Ізраїлю та військові кораблі США і Великої Британії.
Президент України Володимир Зеленський, говорячи про дії союзників в Ізраїлі, зауважив, що партнери можуть обʼєднатися також і для захисту України.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон пояснив, що британські війська не допомагають відбивати російські повітряні атаки оскільки країна уникає ескалації у Європі.
Камерон уточнив, що в контексті підтримки Ізраїлю Велика Британія допомагає США у рамках Op Shader – це кодова назва участі Великої Британії у війні проти екстремістського угруповання «Ісламська держава» – «вони використовують наші літаки, якщо можуть, для збиття ракет і дронів». Водночас він зазначив, що Україна потребує передусім наземних систем протиповітряної оборони.
Форум