Доступність посилання

ТОП новини

«Основний напрямок удару – Київ»: все, що наразі відомо про вранішню російську атаку


У Києві повідомляють про 13 постраждалих внаслідок ракетної атаки Росії вранці 21 березня, серед яких є дитина. Також влада інформує про пошкодження у кількох столичних районах. За офіційними даними, під час нинішньої атаки українські сили збили усі російські ракети. Далі – детальніше.

Постраждалі люди

Зросла встановлена кількість поранених через ракетний обстріл Києва вранці 21 березня. За даними кореспондента Радіо Свобода, постраждали 13 людей.

Київська міська військова адміністрація уточнює, що госпіталізовані четверо людей, без загиблих.

«Шестеро людей (поранені – ред.) в Святошинському районі та семеро в Шевченківському», – йдеться в повідомленні голови КМВА Сергія Попка.

Раніше міський голова столиці Віталій Кличко та КМВА повідомляли про 10 поранених.

У Київській міській військовій адміністрації наголошували, що серед постраждалих – дівчинка 11 років та чоловік 38 років.

Пошкодження в трьох районах

За попередніми даними, інформує КМВА, внаслідок ракетного удару постраждали три райони столиці:

Наслідки масованого ракетний удар по Києву 21 березня 2024 року
Наслідки масованого ракетний удар по Києву 21 березня 2024 року

«Подільський район:

  • падіння уламків на територію нежитлової забудови;
  • загоряння на трансформаторній підстанції, пожежу ліквідовано на площі 200 м. кв.;
  • інформація щодо падіння уламків на дах житлового будинку із подальшим загорянням не підтвердилася;
  • займання на даху нежитлової двоповерхової будівлі, пожежу ліквідовано.

Шевченківський район:

  • пошкоджено багатоповерховий житловий будинок, вибуховою хвилею вибиті вікна, зафіксовано загорянням квартири; проводиться евакуація мешканців з будинку;
  • ліквідовано загоряння трьох автомобілів;
  • падіння уламків на територію житлової забудови між дитячим садком та житловими будинками, без негативних наслідків;
  • вибуховою хвилею пошкоджено скління вікон багатоквартирного будинку;
  • загоряння приватного житлового будинку.

Святошинський район:

  • інформація щодо пошкодження будівлю дошкільного навчального закладу не підтвердилася;
  • зафіксовано пошкодження багатоповерхового житлового будинку – падіння уламків на 4-й поверх 9-поверхового, вибуховою хвилею вибиті вікна;
  • загоряння авто ліквідовано».

Київська міська військова адміністрація повідомила, що всі екстрені служби працюють на місцях пригод.

«Усі ворожі ракети були збиті»

КМВА додає, що над Києвом збили близько 30 російських ракет, в тому числі балістичні.

«За офіційною інформацією Повітряних сил у ніч на 21 березня 2024 року ворог здійснив ракетний удар двома балістичними/аеробалістичними ракетами «Іскандер-М» ( KN-23) /Х-47М2 «Кинджал», а також 29-ма крилатими ракетами Х-101/Х-555 із 11 стратегічних бомбардувальників Ту-95МС (райони пусків –Волгодонськ, Енгельс – РФ). Ракети заходили з півночі, основний напрямок удару – Київ! До відбиття повітряного нападу були залучені зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил та мобільні вогневі групи Сил оборони України. В результаті успішної бойової роботи усі ворожі ракети були збиті над Києвом та на підступах до столиці», – йдеться у повідомленні.

На початку доби 21 березня Повітряні сили попередили про зліт у Росії близько дев’яти літаків Ту-95. Згодом командування повідомило про пуск щонайменше однієї групи ракет, частина з яких була спрямована на Київ.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнила майже усю окуповану до того частину Харківщини.

11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.

6 червня 2023 року була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.

Загалом, за час повномастабної війни від 24 лютого 2022 року по кінець червня 2024 року ООН верифікувала дані про щонайменше 33 878 постраждалих цивільних, серед них 11 284 загиблих.

Реальна кількість втрат, зазначають експерти, набагато більша. Тільки під час блокади і бомбардування Маріуполя, як заявляє українська влада, могла загинути понад 20 тисяч людей.

Форум

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG