Український бізнесмен, голова наглядової ради алкогольного холдингу Global Spirits Євген Черняк відкинув заяву Служби безпеки України, яка напередодні оголосила, що його підозрюють «у фінансуванні збройної агресії РФ».
«У РФ з 2014 року діють санкції проти «Глобал Спірітс», мати там якісь активи компанія не могла. Ліцензію відкликано 24 лютого, ніхто на втрати не дивився, працювати з убивцями українців ніхто не буде. У документах справи йдеться не про сплату податків у РФ, а про якісь підприємства в Середній Азії, Сакартвелло (Грузії – ред.) й Азербайджані. Я не був і не є зараз власником чи посадовцем цих підприємств, ніколи не орендував їх, ніхто з менеджменту компанії не є посадовцем або вигодонабувачем компаній і заводів зазначених у справі і, відповідно, не міг нічого купувати чи продавати. Звинувачувати їх у цьому – повний абсурд», – написав Черняк у фейсбуці 30 грудня.
Він додав, що про підозру дізнався з повідомлення в телеграм-каналі, а до цього на нього «особисто не виходив, нічого не вручав, ніяких питань у справі не ставив».
«Ні я особисто, ні компанія, в якій я засновник нічого не порушувала, але як і в багатьох українських бізнесів у нас виникла ситуація, яка, дуже сподіваюся, є помилкою, а не спробою тиску на бізнес з метою рейдерської атаки на лідера ринку», – заявив бізнесмен.
За його словами, всі, «кого звинувачують у тому, чого вони не робили і робити не могли, були активними донаторами, багато допомагали у волонтерці і в донатах».
«Незрозуміло і як зазначені у справі підприємства могли сплачувати податки в Росії, якщо вони перебувають не в РФ, а в зазначених країнах, вони ж не могли платити податки в бюджет іншої країни. Крім цього, перебуваю в розшуку і в заочному арешті в РФ, щось платити чи продавати не міг ані з юридичних норм, ані з етичних міркувань – це очевидно», – заявив Черняк.
Напередодні Служба безпеки України заявила, що українського бізнесмена, голову наглядової ради алкогольного холдингу Global Spirits Євгена Черняка підозрюють у продовженні співпраці з Росією після початку повномасштабної війни. За повідомленням, СБУ зібрала доказову базу на Черняка, який «підозрюється у фінансуванні збройної агресії РФ».
«За даними слідства, незважаючи на повномасштабне вторгнення, його компанії продовжили вести бізнес із країною-агресором. Встановлено, що протягом 2022 року лише у вигляді сплати податків і зборів підпорядковані йому підприємства перерахували до бюджету РФ близько 6 мільярдів у гривневому еквіваленті», – заявила пресслужба відомства.
За твердженням служби, правоохоронці виявили, що підприємства Черняка на території чотирьох країн Центральної Азії і Південного Кавказу закуповували в Росії спирт й інші продукти в промислових обсягах.
Читайте також: СБУ повідомила про підозру кримському протоієрею РПЦ Кроткову
СБУ повідомило про обшуки в приміщеннях холдингу, в ході яких нібито виявили документи й інші речові докази на підтвердження звинувачень.
На підставі зібраних матеріалів СБУ повідомила Черняку і ще шістьом топменеджерам його компаній, назва яких не уточнюється, про підозру в пособництві державі-агресору за попередньою змовою групою осіб.
Зараз вирішується питання про арешт приватного і корпоративного майна фігурантів для передачі Нацагентству з управління активами. Розслідуванням керує Київська обласна прокуратура.
Євген Черняк у 2021 році увійшов до рейтингу 30 найбагатших українців від журналу Forbes. Тоді видання оцінило його статки в 470 мільйонів доларів.
Форум