Інформація про те, що в Білорусі можуть дислокуватися бійці приватної військової компанії «Вагнер» з’явилась після збройного заколоту в РФ, йдеться в матеріалі білоруської служби Радіо Свобода.
Згідно з домовленостями між Кремлем і організаторами військового заколоту, принаймні частина бійців ПВК «Вагнера» може «за власним бажанням» оселитися на території Білорусі. Про це розповів сам президент РФ Володимир Путін. Йдеться насамперед про тих, хто брав безпосередню участь у повстанні, зазначають журналісти.
Загальна кількість членів приватної військової компанії «Вагнер» оцінюється приблизно в 25 тисяч осіб. Таку ж цифру озвучив сам ватажок ПВК Євген Пригожин під час подій 24 червня. Водночас невідомо, скільки саме «вагнерівців» брали участь у повстанні, зазначають журналісти.
За даними Міноборони Білорусі, на території країни діють близько 200 військових частин. На території більшості з них постійно дислокується кілька сотень військовослужбовців. Найбільша військова частина Міноборони Білорусі знаходиться в Печах Борисова: у навчальному центрі одночасно перебувають приблизно 4,5 тис. військовослужбовців. Ще 200-250 військових частин на території Білорусі були ліквідовані в першій половині 1990-х років. Їхня власність і територія, як правило, залишаються у власності Міністерства оборони Білорусі. Стан цих частин невідомий, пише білоруська служба Радіо Свобода.
27 червня кілька білоруських ЗМІ повідомили про ремонт колишньої військової частини в селі Цель Осиповицького району. Це приблизно 90 кілометрів від Мінська. Журналісти посилаються на розмови з місцевими жителями, які стурбовані можливою появою «вагнерівців» біля Осиповичів.
За допомогою супутникового сервісу Planet.com білоруська служба Радіо Свобода дослідила, як виглядав військовий об’єкт у Целі 27 та 17 червня.
На фото можна побачити два дитячих майданчики. Той, що в північній частині, розміром 270 на 170 метрів. Той, що у східній частині, має розміри 200 на 160 метрів. Це може бути скупченням наметів однакового розміру або великогабаритної техніки «вагнерівців», припускають журналісти.
ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити компанію. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».
Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Путін заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди за повідомленнями, відправився Пригожин.