Компанія «Укрзалізниця» 23 травня повідомила про плани протестувати ідею жіночих купе в своїх поїздах.
За заявою перевізника, для цього знадобиться:
- розробити IT-рішення
- внести зміни до нормативних актів
- проконсультуватися з юристами та громадськими організаціями
Водночас в УЗ розповіли про додаткові заходи безпеки, які вже запроваджуються в нових та оновлених вагонах, які складають 15% від загальної кількості. Йдеться про камери спостереження та кнопки виклику провідника.
«Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі», – повідомляє пресслужба.
Компанія вірить, що комплекс заходів із тривожних кнопок, сигналізації в купе, відеоспостереження, патрулювання і «невідворотного покарання за будь-який доведений прояв домагань» допоможуть викорінити випадки насильства в поїздах.
Читайте також: Шмигаль анонсував 200 млн євро від ЄБРР для відновлення української залізниці
«Поточне рішення залізниці – допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків», – йдеться в коментарі голови правління компанії Євгена Лященка.
При цьому на першому етапі купити квиток у жіноче купе можна буде тільки через мобільний застосунок перевізника.
«Укрзалізниця» нагадує, що запроваджувала послугу жіночих купе в 2010 році, проте вона не користувалася попитом.
На сайті Кабінету міністрів 15 травня з’явилася петиція з проханням виділити щонайменше один вагон у поїздах, які йдуть довше шести годин, винятково для жінок. Цьому передувала дискусія в соцмережах, де жінки висловлювалися за запровадження окремих купе чи вагонів у поїздах з міркувань безпеки та комфорту.