Доступність посилання

ТОП новини

На українських АЕС проведуть ремонтні роботи перед новим опалювальним сезоном – «Енергоатом»


Південноукраїнська атомна електростанція, травень 2022 року. АЕС забезпечили близько 55%, іноді – 65% від загального споживання електроенергії під час осінньо-зимового періоду, повідомляє «Енергоатом»
Південноукраїнська атомна електростанція, травень 2022 року. АЕС забезпечили близько 55%, іноді – 65% від загального споживання електроенергії під час осінньо-зимового періоду, повідомляє «Енергоатом»

Протягом зими 2022-2023 року енергоблоки на вільній території України працювали на максимальних можливих потужностях, заявила компанія «Енергоатом» 9 травня.

«Нині настав час перезавантажити енергоблоки свіжим ядерним паливом і провести планові ремонтні роботи для забезпечення ефективної їхньої експлуатації протягом осінньо-зимового періоду 2023-2024 років», – йдеться в повідомленні.

Експерти «Енергоатом» склали відповідний графік, його погодили з Міністерством енергетики та іншими генеруючими компаніями, щоб «споживачі не відчули на собі вплив ремонтної кампанії». Брак електроенергії під час ремонту планують компенсувати роботою теплових станцій та імпортом з-за кордону.

Читайте також: Через обстріли без світла залишається частина споживачів у шести областях – енергетики

За підсумками компанії, під час осінньо-зимового періоду атомна енергетика забезпечувала близько 55%, іноді – 65% від загального споживання електроенергії. Цього вдалося досягти попри окупацію Запорізької атомної електростанції, яка генерувала 40% атомної енергії в Україні, покриваючи понад п’яту частину всіх потреб держави в електроенергії.

Від жовтня минулого року російські війська випустили по ключових енергетичних об’єктах України понад 1200 ракет і дронів, більш ніж 250 із них влучили у ціль. Внаслідок цього було пошкоджено 43% магістральних мереж.

Крім того, через окупацію наразі понад 10 ГВт встановлених потужностей генерації недоступні українській енергосистемі. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також низка ТЕС і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

XS
SM
MD
LG