Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський озвучив деталі своєї недавньої розмови з лідером Китаю


Володимир Зеленський і Сі Цзіньпін (фото комбіноване)
Володимир Зеленський і Сі Цзіньпін (фото комбіноване)

Президент Володимир Зеленський заявив, що під час недавньої телефонної розмови з головою КНР Сі Цзіньпіном оговорювалися питання реалізації української формули миру, повернення з Росії депортованих українських дітей, звільнення полонених, а також забезпечення роботи Чорноморської зернової ініціативи. Ці деталі, як передає Офіс президента, Зеленський озвучив на пресконференції з президентами Словаччини та Чехії.

Зеленський зазначив, що Україна налаштована залучити до реалізації запропонованої формули миру якомога більшу кількість держав із метою тиску на країну-агресора.

«Щоб до цієї формули або на майданчик обговорення нашої формули було залучено якомога більше країн світу і вони могли б потім тиснути на Російську Федерацію, щоб відновити мир, відновити нашу територіальну цілісність», – сказав президент.

Він додав, що під час телефонної розмови йшлося про необхідність відновлення суверенітету й територіальної цілісності України в межах кордонів 1991 року та важливість дотримання Статуту ООН.

«Про все це говорили й почули повагу до всіх цих принципів. Я вважаю, що це дуже важливо», – зазначив Зеленський.

За його словами, із Сі Цзіньпіном обговорювались питання повернення українських полонених і майже 20 тисяч дітей, депортованих російськими силами.

Йшлося і про загрози блокування чорноморського зернового коридору.

«До війни ми були, напевне, найбільшим експортером зерна в Китай. І тому Росія, коли вона блокує це… Мені здається, всі зацікавлені країни повинні тиснути на Російську Федерацію, щоб не було блокування цього коридору», – зазначив Зеленський.

Крім того, під час спілкування з головою КНР він наголосив на неприпустимості постачання зброї країні-агресору з боку будь-яких держав світу.

«Україна хотіла б, щоб усі держави розуміли ризики постачання будь-яких видів зброї для РФ. Я почув позитивну відповідь у цьому сенсі», – розповів Зеленський.

Перша від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну розмова між Зеленським і Сі відбулася 26 квітня. Український президент назвав її «тривалою і змістовною» і заявив, що зараз є можливість дати «нову енергію» відносинам України та Китаю. Китай заявив, що відправить в Україну спеціального представника і проведе переговори з усіма сторонами щодо «врегулювання української кризи».

Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі привітав телефонну бесіду лідерів України та Китаю, але сказав, що ще занадто рано говорити, чи приведе вона до мирної угоди між Росією та Україною.

У Кремлі, коментували телефонну розмову між президентами України і Китаю, заявили, що Москва «вітає все, що може наблизити закінчення конфлікту в Україні й досягнення цілей «спецоперації» (так у Росії офіційно називають війну)».

Пекін раніше висунув свій «мирний план» із 12 пунктів із закликом до деескалації та остаточного припинення вогню в Україні. Захід скептично ставиться до пропозицій Китаю щодо політичного врегулювання в Україні. Цей план був значною мірою відхилений Заходом через відмову Китаю засудити Росію за вторгнення до свого суверенного сусіда і через те, що він повторює російські тези, зокрема звинувачення на адресу Заходу в неспровокованому вторгненні.

XS
SM
MD
LG