Доступність посилання

ТОП новини

Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)

Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) веде живий блог про битву за Бахмут

Битва за Бахмут: головне

Росія активно штурмує Бахмут та населені пункти на підступах до нього з липня 2022 року. У грудні наступ посилився – передусім за рахунок частин, які відступили з правобережжя Херсонської області. Крім того, місто стало головною ціллю ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина, відомого як «кухар Путіна». За оцінками аналітиків, з військової точки зору захоплення Бахмуту не мало сенсу, оскільки не давало тактичних переваг.

На початку 2023 року значно посилились атаки на Соледар – містечко на північному сході від Бахмуту, на відстані близько 20 км. 25 січня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий підтвердив, що українські війська відійшли від Соледару. Після захоплення Соледару війська агресора продовжували просуватися як на флангах Бахмуту, так і в самому місті. До квітня 2023 року Бахмут, окрім декількох найбільш західних позицій, був окупований. Офіційно у ЗСУ про вихід з міста не заявляли. В середині травня українські захисники розпочали наступальні дії на північ (в районі Берхівки) і південь від Бахмуту (в районі Кліщіївки) з метою відбити стратегічні висоти та вирівняти лінію фронту – успішно. 15-17 вересня, після тривалої контрнаступальної кампанії, Сили оборони України відновили свої позиції у двох найважливіших точках на південь від Бахмуту: Кліщіївці та Андріївці.

Далі бої тривали, проте лінія фронту суттєво в жодну сторону суттєво не рухалась. Ситуація значно ускладнилась після захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року. Відтоді загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр. На цій ділянці фронту агресор з другої половини квітня просунувся у Богданівці і зайшов на східну околицю Часового Яру. Аналітики припускають, що агресор може зосередити свої зусилля саме на ньому, або ж на Торецьку, що лежить на південь – і таким чином обійти Часів Яр та посунути на Краматорсько-Слов'янську агломерацію.

Донбас Реалії веде живий блог про битву за Бахмут.

16 січня 2024 року

Бахмут, 16 січня. На південному фланзі повторилися атаки на Кліщіївку та Андріївку, на заході – на Іванівське на трасі Бахмут-Костянтинівка. Крім цього, у напрямку до Сіверська росіяни атакували Григорівку, Веселе та Верхньокам'янське. Це дані Генштабу. Авіаудари: Богданівка; Веселе, Берестове.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

15 січня 2024 року

Бахмут, 15 січня. На південному фланзі війська РФ атакували біля Кліщіївки та Андріївки, на північному заході – біля Хромового, повідомляє Генштаб ЗСУ. DeepState додає атаки між Веселим і Спірним, під Верхньокам'янським (напрямок на Сіверськ). Авіаудари: Богданівка, Веселе.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

12 січня 2024 року

Бахмут, 12 січня. За даними українського Генштабу, російська армія атакувала на південному фланзі біля Кліщіївки, DeepState додає і Андріївку. На північно-західному – Богданівку.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

11 січня 2024 року

Бахмут, 11 січня. Минулої доби російські війська атакували супротивника біля Кліщіївки, повідомляє український Генштаб. А у напрямку до Сіверська атаковано Веселе.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

Сирський: війська РФ намагаються блокувати Куп’янськ і створити умови для наступу на Часів Яр

Російські війська продовжують наступальні дії на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках – про це заявив командувач Сухопутних військ Олександр Сирський 11 січня.

«Окупанти не полишають спроб витіснити наші підрозділи з Куп’янського лісу та захопити Синьківку, маючи на меті блокування Куп’янська. Завдяки діям наших оборонців ворог несе значні втрати. Попри це, намагається наростити зусилля насамперед за рахунок людського ресурсу», – написав він у своєму телеграмі.

Сирський повідомляє, що російські війська намагаються витіснити Сили оборони за річку Чорний Жеребець на Лиманському напрямку: веде артилерійські обстріли, перекидає додаткові штурмові роти, намагається розміновувати шляхи висування. Також у районі Серебрянського лісництва війська РФ здійснюють «безуспішні спроби» атакувати українські позиції за підтримки бронетехніки в напрямках Торського, Діброви та Ямполя.

Читайте також: Після відвідин позицій біля Куп’янська Умєров анонсував «рішення, які ворогу не сподобаються»

«Спостерігається підготовка до відновлення наступальних дій ворога на Сіверському напрямку. Для цього ворог переміщує підрозділи «Шторм» та здійснює формування штурмових рот», – повідомляє командувач.

Також, за його словами, на Бахмутському напрямку російські загарбники «докладають усіх зусиль» для виходу на рубіж каналу Сіверський Донець – Донбас. Вони намагаються створити сприятливі умови для наступу на Часів Яр та відновити втрачене положення в районах каскаду озер на схід від Кліщіївки та Курдюмівки.

«Незважаючи на широкомасштабні наступальні дії ворога наші воїни на всіх напрямках міцно тримають оборонні рубежі та завдають ворогу значних втрат. Всі необхідні рішення наші командири приймають вчасно, ставлячи за мету ефективне ураження живої сили противника та збереження життя наших воїнів», – додає Сирський.

Читайте також: Битва за Донбас: як змінилась лінія фронту за 2023 рік – мапа

Останнім часом російські війська атакують на Куп’янському напрямку, неодноразово повідомлялося про їхні спроби прорвати оборону українських військ в районі населеного пункту Синьківка Харківської області.

У грудні командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський також повідомляв, що російська армія намагається захопити Синьківку задля створення умов для блокування Куп’янська.

10 січня 2024 року

Бахмут, 10 січня. Російські війська цієї доби атакували в районі Кліщіївки та Андріївки, а також Веселого у напрямку Сіверська, повідомляє український Генштаб. Авіація РФ била по Веселому та Берестовому.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

9 січня 2024 року

Бахмут, 9 січня. Російські війська цієї доби атакували в районі Кліщіївки та Андріївки, повідомляє український Генштаб. Авіаудари не зафіксовано.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

8 січня 2024 року

Бахмут, 8 січня. Як повідомляє український Генштаб, українські військові відбили атаки військ РФ біля Кліщіївки та Андріївки. Авіація била по Дружбі під Горлівкою та по Берестовому у напрямку Сіверська.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

5 січня 2024 року

Бахмут, 5 січня. Як повідомляє український Генштаб, минулої доби було відбито 4 атаки: на північний захід від Бахмута на Богданівку, південніше – на Андріївку та Кліщіївку. DeepState оновив карту, позначивши просування противника біля Хромового.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

4 січня 2024 року

Бахмут, 4 січня. Минулої доби, як повідомляє Генштаб, було відбито 4 атаки: на північний захід від Бахмуту на Богданівку, південніше – на Андріївку.

DeepState додає, агресор продовжує тиснути біля Хромового і південніше Богданівки: частина позицій була втрачена, лінія зіткнення уточнюється. Також війська РФ наступали біля Кліщіївки – біля висот ЗСУ все вдалося відбити. По Андріївці аналітики вказують, що противнику вдалося покращити тактичне становище біля залізниці.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

3 січня 2024 року

Бахмут, 3 січня. Минулої доби, судячи зі зведення українського Генштабу, війська РФ на цьому напрямку були менш активними. Сили оборони відбили тут 6 атак агресора. Але найгарячішими залишилися ті самі точки: на північний захід від Бахмута Богданівка, на південь – Андріївка та Кліщіївка. Згідно з оновленням карти DeepState, в районі останньої у Росії є просування.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

2 січня 2024 року

Бахмут, 2 січня. У першу добу 2024 року Сили оборони відбили у цьому напрямку 10 атак агресора, повідомляє Генштаб. На північний захід від Бахмута на Богданівку, на південь – на Кліщіївку та Андріївку. Згідно з оновленою картою DeepState, збільшилася сіра зона біля Курдюмівки.

Авіаудар: Спірне.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

29 грудня 2023 року

Бахмут, 29 грудня. Якщо спиратися на зведення Генерального штабу, ця доба була спокійнішою і на фронті в цілому, і на Бахмутському напрямку. На північному заході відбито нові атаки на Богданівку, на півдні – на Андріївку. За даними DeepState, РФ має просування на північ від Богданівки.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG