Атака Росії по українські енергосистемі 15 листопада була вже шостою і найбільшою за всю війну – про це на брифінгу заявив директор компанії «Укренерго» Володимир Кудрицький 22 листопада.
«Порядка 100 важких ракет було випущено, і цілями їх були саме об’єкти енергосистеми: в основному це підстанції «Укренерго», а також українські електростанції, які виробляють електроенергію для українських споживачів. Було пошкоджено 15 об’єктів «Укренерго» в цей день», – сказав він.
Кудрицький вказав на те, що ступінь пошкодження може бути різною, але потрібен час, аби виробити і замінити обладнання на підстанціях «Укренерго».
Читайте також: Гендиректор Yasno розповів, скільки можуть тривати відключення електроенергії
«Після цієї атаки у нас практично не залишилося в Україні неушкоджених теплових і гідроелектростанцій. Тобто для того, щоб ви розуміли масштаб цих атак і з чим нам доводиться працювати: практично вся теплова й гідрогенерація, якщо ми говоримо про великі електростанції, зазнала ушкоджень», – повідомив директор компанії.
Крім того, неушкоджених вузлових підстанцій «Укренерго» також майже не залишилося:
«Практично на кожну важливу підстанцію вже щось, на жаль, прилітало – на деякі підстанції по декілька разів: по три, по п’ять і навіть по вісім разів, є й такі об’єкти. Тому масштаб руйнувань колосальний і після кожної масованої ракетної атаки потрібен час для того, щоб спочатку заживити більшість споживачів, відновити можливість доставляти їм електроенергію через енергомережу, і ще до трьох днів іде на те, щоб графіки аварійних відключень... перейшли в плановий режим».
Кудрицький додав, що удари Росії створюють дефіцит генеруючих потужностей. Тобто українська енергосистема не може наразі виробити стільки електроенергії, скільки потребують споживачі.
Читайте також: Від початку вторгнення Росія випустила по Україні понад 4700 ракет – Зеленський
Під час останнього масованого ракетного удару – 15 листопада – Росія випустила понад 90 ракет, більшість з яких збили українські сили ППО.
Внаслідок ударів загинули дві людини, ще шестеро людей травмовані. Також внаслідок обстрілу було пошкоджено близько 30 об’єктів – це і приватні будинки, і об’єкти критичної інфраструктури.
Після російських ракетних атак близько десяти мільйонів українців залишилися без світла в Києві, Харкові, Житомирі, Львові та інших містах.