Доступність посилання

ТОП новини

Лідери світових організацій закликають країни G20 вакцинувати хоча б 40% населення до кінця 2021-го


Голови Світового банку, МВФ, ВООЗ та Світової організації торгівлі домовилися «об’єднувати дані про запити на кількість доз, контракти, постачання та надання вакцин від COVID-19 до країн із середнім чи низьким доходом»
Голови Світового банку, МВФ, ВООЗ та Світової організації торгівлі домовилися «об’єднувати дані про запити на кількість доз, контракти, постачання та надання вакцин від COVID-19 до країн із середнім чи низьким доходом»

Голови Світового банку, Міжнародного валютного фонду, Всесвітньої організації охорони здоров’я та Світової організації торгівлі сформували оперативну групу з реагування на ситуацію з поширенням нових варіацій коронавірусної хвороби.

Про це організації повідомили в спільні заяві 30 червня. Перша зустріч цієї групи відбулася сьогодні ж і пов’язана з «третьою хвилею захворювань на COVID-19», як робить це більш критично важливою вакцинацію.

Читайте також: Сфера туризму повністю не відновиться до 2023 року – ООН

«Ми глибоко стурбовані обмеженим доступом до вакцин, лікування, діагностики та підтримкою постачання у країнах, що розвиваються. Необхідно діяти негайно, аби стримати дедалі більшу смертність через пандемію і зупинити ріст нерівності в економічному відновленні між розвиненими економіками та рештою країн», – вважають голови міжнародних організацій.

Як пояснюють в установах, створена оперативна група слугуватиме «командним пунктом» для координації дій із протидії поширенню COVID-19.

За підсумками першої зустрічі організації закликали країни «Групи двадцяти»:

  • поставити собі за мету вакцинувати щонайменше 40% населення кожної країни до кінця 2021 року або щонайменше 60% до кінця першого пів річчя 2022-го
  • збільшити кількість вакцин, наданих біднішим країнам, забезпечивши як мінімум 1 мільярд доз до кінця 2021 року
  • надати фінансування, в тому числі ґранти або кошти на пільгових умовах, аби закрити залишкові прогалини у тому числі в рамках Акселератора доступу до інструментів протидії COVID-19
  • усунути всі перешкоди для експорту вакцин

«Аби збільшити прозорість, ми домовилися об’єднувати дані про запити на кількість доз (за типом і кількістю), контракти, постачання (в тому числі на благодійних засадах) та надання вакцин від COVID-19 до країн із середнім чи низьким доходом – і зробити їх доступними у дашборді на рівні кожної країни», – йдеться в спільній заяві.

У травні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Європейський інвестиційний банк надасть Україні 50 мільйонів євро на проведення вакцинації від COVID-19.

XS
SM
MD
LG