Через те, що днями у президента Трампа виявили COVID-19, пандемія знову стала ключовою темою передвиборчої кампанії у США, пише Fox News.
«Після місяців глузування над колишнім віце-президентом за його невелику кількість особистих зустрічей із виборцями у розпал пандемії коронавірусу і висміювання його за «переховування у підвалі» його будинку у Делавері, зараз саме Трамп змушений відкладати події за місяць до виборів президента 3 листопада, а мільйони американців уже проголосували за відкріпними талонами або на передчасному голосуванні», – зазначає Fox News.
Джозеф Байден, суперник Трампа на президентських перегонах, тим часом активно продовжує свою кампанію. У понеділок він вирушає до Флориди, що належить до штатів, які можуть вирішити долю виборів.
Виступаючи в суботу у штаті Мічиган побажав президенту і першій леді швидкого одужання і заявив, що знову був протестований на коронавірус і отримав негативний результат. Він також підкреслив, що питання пандемії – не політичне питання.
«Ми повинні ставитись до цього вірусу серйозно, він не закінчиться сам собою. Ми маємо грати свою роль: дослухатись науковців, мити руки, дотримуватись соціального дистанціювання, носити маски у публічних місцях і закликати інших робити те саме, а також мати загальнодержавне розпорядження носити маски», – сказав Байден.
Сам президент Трамп у Twitter ввечері 3 жовтня він повідомив, що почувається «набагато краще» і сподівається «скоро повернутися» для завершення виборчої кампанії. «Ми працюємо над тим, щоб повернути мене назад (до участі у кампанії – ред.), я повинен повернутися, тому що ми досі повинні повернути велич Америці. Ми чудово порались, але ще залишаються певні кроки, ми повинні закінчити роботу. І думаю, я повернусь скоро».
Президентські вибори в США відбудуться 3 листопада.
Водночас, USA Today повідомляє, що загалом у Сполучених Штатах у п'ятницю зафіксували рекордну для останніх двох місяців кількість нових випадків коронавірусу за добу – 54 441 новий випадок. Найбільшу за увесь час кількість нових заражених підтвердили 16 липня – 77 362 за добу. Водночас, показники смертності не зростають протягом останніх тижнів - близько тисячі пацієнтів за добу.
Найстрімкіше зростання захворюваності спостерігають у відносно малонаселених штатах, які мали низькі показники навесні – Кентуккі, Монтана, Небраска, Північна Дакота й Вісконсин.
Загалом рівень виявлення позитивних випадків під час тестування у США зберігається у межах 5%, у вересні цей показник сягав 8%. Хоча цей показник коливається від штату до штату, наприклад, 2,8% в Огайо, але 22% у Вісконсині.