Влада Лівану звернулася до Інтерполу з проханням видати ордер на арешт російських громадян – капітана та власника корабля, який привіз вантаж аміачної селітри до порту Бейрута, де та вибухнула. Про це 1 жовтня повідомила ліванська державна новинна агенція NNA.
Публічне обвинувачення Лівану просить про цей арешт в рамках ширшого розслідування причин вибуху, який призвів до смерті близько 200 людей, поранив тисячі бейрутців та зруйнував центр столиці.
Влада країни вбачає причину вибуху 4 серпня у майже 3000 тонн аміачної селітри – матеріалу, що використовується для виробництва добрив, але також вибухових речовин – що роками зберігалися в неналежних умовах у порту Бейрута.
Читайте також: Сім фактів, які пов’язують Україну та Ліван
Лишається багато питань щодо того, чому і як вантаж був залишений у Бейруті. Після вибуху в Лівані було затримано майже 20 людей, включаючи працівників порту та митниці.
Відомо, що вантажне судно Rhosus під молдавським прапором, яке йшло з Грузії до заводу з виробництва вибухівки в Мозамбіку, привезло добриво до Бейруту в 2013 році під час незапланованого переходу.
NNA не назвала імен двох чоловіків, яких Бейрут просить заарештувати в Інтерполу. Капітаном судна був російський громадянин Борис Прокошев. Вважається, що Прокошев зараз перебуває в Росії.
Власником судна, за повідомленнями, є російський бізнесмен Ігор Гречушкін, , який мешкає на Кіпрі. У серпні Гречушкіна допитала поліції на запит офісу Інтерполу в Лівані.
Читайте також: У постраждалому від вибуху порту Бейрута сталася пожежа
Rhosus так і не залишив Бейрут через юридичну суперечку щодо портових зборів та дефектів судна.
У жовтні 2014 року аміачну селітру перевезли на склад у порту Бейрута, де зберігаються вилучені матеріали. Він залишався там до вибуху.
Корабель затонув біля порту в лютому 2018 року.