Доступність посилання

ТОП новини

ДБР завершило досудове розслідування щодо двох експосадовців МВС у справі про розгін Майдану


Масовий мітинг на Майдані Незалежності після розгону Євромайдану, 1 грудня 2013 року
Масовий мітинг на Майдані Незалежності після розгону Євромайдану, 1 грудня 2013 року

Слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування кримінальних проваджень щодо ексзаступника начальника управління громадської безпеки Головного управління МВС та начальника відділу забезпечення масових заходів цього управління в Києві, повідомляє бюро 11 квітня.

Слідчі Управління ДБР з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку з масовими протестами 2013-2014 років, підозрюють колишніх посадовців столичного управління МВС у незаконному перешкоджанні мирним зборам громадян під час Революції гідності.

Читайте також: «Антимайдан у дії»? Як реагують на обшуки ДБР у Тетяни Чорновол

«Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року підозрювані, з метою виконання злочинного наказу, організували та забезпечили незаконне перешкоджання проведенню зборів громадян. Унаслідок їх дій співробітники полку міліції особливого призначення «Беркут» та військовослужбовці внутрішніх військ МВС України витіснили близько 300 учасників мітингу від Монументу Незалежності та пам’ятника засновникам Києва у напрямках вулиць Інститутська, Архітектора Городецького та Хрещатик», – йдеться в повідомленні.

Як додають у ДБР, зараз адвокати підозрюваних ознайомлюються з матеріалами справ. Потім обвинувальний акт передадуть до суду.

В разі доведення провини фігуранти справ можуть бути засуджені до виправних робіт, арешту, умовного або реального ув’язнення на термін до п’яти років.

20 березня слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому заступнику начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Києві у незаконному перешкоджанні мирному зібранню 30 листопада 2013 року.

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести набули більших масштабів після розгону 30 листопада і тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

«Беркут» був розформований у лютому 2014 року, через кілька днів після розстрілів протестувальників у центрі Києва.

XS
SM
MD
LG