Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. У пресслужбі кабміну повідомляють, що запропоновано ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200-т та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності.
Тим часом у Києві від 12 березня влада повністю «обмежить освітній процес» у навчальних закладах і проведення масових заходів у місті.
Як реагують на ці обмеження українці у соцмережах?
За словами мера Києва Віталія Кличка, хоча в Києві не зареєстровано поки що жодного випадку захворювання на коронавірус, влада столиці вирішила не чекати й «убезпечити жителів міста».
Заходи діятимуть попередньо до кінця березня.
Громадський транспорт, за словами мера, поки що працюватиме в звичному режимі. Увесь його рухомий склад двічі на добу обробляють дезінфікуючими засобами, йдеться в повідомленні.
«Друзі! Ніякої паніки! Відповідально ставимося до свого здоров’я, дотримуємося правил гігієни. А якщо почуваєтеся зле, – одразу звертайтеся до лікаря. І будьте уважними до людей похилого віку – вони найуразливіші до коронавірусу. Бережіть себе і тих, хто поруч! Разом ми все подолаємо!» – сказав Кличко.
У Кабміні тим часом зауважили про рішення виділити 100 мільйонів гривень на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту «для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву».
«Задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення», – додали в уряді.
Водночас раніше у середу депутат від «Європейської солідарності» Вікторія Сюмар у фейсбуці повідомила, що карантин вводять від четверга на три тижні – до 3 квітня.
У соціальних мережах почали з’являтись свої рецепти порятунку від коронавірусу – відмова від макаронів, хресна хода та захисні костюми.
У деяких користувачів соціальних мереж також з’являються підозри щодо того, чому в Україні запровадили профілактичні обмеження, якщо офіційно зареєстрований тільки один випадок коронавірусу.
Деякі коментатори натякають на можливість реформ, які можуть ухвалюватись Верховною Радою в час обмеження масових заходів.
Ну, і звісно ж, як без жартів про гречку?
Дехто ж говорить, що коронавірус прикував до себе занадто багато уваги.
Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що станом на 11 березня отримало 43 підозри про захворювання на COVID-19, з яких одна перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат. Станом на ранок 11 березня в Україні зареєстрований один лабораторно підтверджений випадок COVID-19.
У світі, за даними МОЗ, зареєстровано понад 119 тисяч випадків захворювання COVID-19, із них 4284 закінчилися смертю, у той же час понад 65,5 тисячі людей одужали. За межами Китаю зафіксовано 38 176 випадків у 108 країнах.