Зеленський: з Китаю прибув вантаж з 300 тисячами експрес-тестів на коронавірус
Із Китаю до Києва прибув черговий вантаж для боротьби з коронавірусом. Про це 1 квітня повідомив президент України Володимир Зеленський.
«До Києва прибув черговий вантаж із Китаю – це кілька десятків тисяч респіраторів, стільки ж костюмів захисту, 300 тисяч експрес-тестів, а також 40 тисяч пар захисних окулярів. Крім цього, окремою доставкою до України вже прибули 100 тисяч ПЛР-тестів», – заявив він.
Зеленський додав, що всі вантажі рівномірно розподіляються та відправляються до кожного регіону України.
30 березня з Південної Кореї до України прибув літак зі 100 тисячами ПЛР-тестів для виявлення COVID-19. Про ще один вантаж з Китаю у Офісі президента повідомили 31 березня.
30 березня ЄС виділив 80 мільйонів євро на підтримку України у боротьбі з коронавірусом. А 31 березня стало відомо, що США виділили Україні медичну й гуманітарну допомогу на суму 1,2 мільйона доларів, щоб обмежити розповсюдження COVID-19 на території країни.
Адвокат просить перевірити, чи забезпечені масками політв’язні у СІЗО окупованого Сімферополя
Адвокат Назім Шейхмамбетов направив запити в СІЗО Сімферополя і ФСВП Росії з проханням перевірити, чи забезпечені фігуранти кримських «справ Хізб ут-Тахрір» Шабан Умеров, Рустем Сейтмеметов, проукраїнський активіст Олег Приходько засобами захисту від коронавірусу. Про це повідомляє «Кримська солідарність».
«Мене цікавить, чи забезпечені мої підзахисні індивідуальними засобами захисту від зараження COVID-19, медичними виробами, які закривають рот і ніс людини, і забезпечують бар’єр для прямої передачі інфекційних частинок. Чи проводиться антисептична обробка камер, чи проводиться огляд медичними працівниками? Вимірюється чи температура тіла? Чи проводиться тестування на предмет наявності симптомів інфекційного захворювання, в тому числі COVID-19?», – розповів Шейхмамбетов.
Адвокат стурбований тим, що в антисанітарних умовах сімферопольського ізолятора, про які раніше неодноразово заявляли правозахисні організації та адвокати політв’язнів, неможливо гарантувати безпеку людей.
«Чи перебувають разом у камерах особи, які мають симптоми інфекційного захворювання, зокрема «коронавірусу», чи є умови для ізоляції та лікування осіб, у разі їх інфікування цим небезпечним захворюванням, я не знаю. І хочу прояснити для себе, своїх підзахисних і їх сімей. Це питання життя людини, якщо враховувати нинішню епідеміологічну ситуацію і швидкість поширення даної інфекції на території Криму», – резюмував адвокат.
1 квітня рідні арештованого проукраїнського активіста Олега Приходько повідомили, що його етапували з анексованого Криму до сусідньої Росії. Адвокат Назім Шейхмамбетов повідомив проєкту РадіоСвобода Крим.Реалії, що поки не має офіційного підтвердження етапування Приходька. Він з’ясовує інформацію в адміністрації СІЗО. Раніше Приходьку продовжили арешт до 15 вересня.
Шабан Умеров є фігурантом сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», Рустем Сейтмеметов – бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».
УЄФА переніс матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи на невизначений термін
Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) переніс матчі головних клубних турнірів – Ліги Чемпіонів та Ліги Європи, на невизначений термін через пандемію коронавірусу. Про це повідомляє УЄФА.
Також переносяться матчі збірних, заплановані на червень.
17 березня УЄФА переніс на рік чемпіонат Європи з футболу, який мав відбутися цього літа.
Станом на 1 квітня, підтверджено понад 911 тисяч випадків коронавірусного захворювання, 45 371 людина померла, понад 190 тисяч одужали.
В Україні підтверджено майже 800 випадків захворювання на COVID-19
Станом на 22:00 1 квітня в Україні підтверджено 794 випадки коронавірусного захворювання COVID-19. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.
«Усього зафіксовано 20 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Загалом 13 людей вже одужали – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі», 0 мовиться у повідомленні.
У США кількість інфікованих коронавірусом перевищила 200 тисяч
У США станом на 1 квітня підтверджено понад 203 тисячі випадків захворювання на COVID-19. Про це свідчать дані Центру системних досліджень та інжинірингу Університету Джонса Гопкінса.
У Штатах зафіксовано 4 476 смертей від COVID-19. При цьому одужали 8 400 хворих.
Понад 110 тисяч випадків COVID-19 підтвердили в Італії, та більш ніж 102 тисячі – в Іспанії.
Станом на 22:00 1 квітня в Україні підтверджено 794 випадки коронавірусного захворювання COVID-19, 20 людей померли, 13 одужали.
Зеленський підписав закон щодо соціальних та економічних гарантій під час епідемії коронавірусу
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», ухвалений парламентом на позачерговому засіданні 30 березня. Про це повідомляє Офіс президента.
«Документом передбачені додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні. Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, – до 100% заробітної плати», 0 мовиться у повідомленні.
Зазначається також, що уряд отримує право під час карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Від ПДВ звільняється ввезення в Україну ліків, медвиробів та обладнання, необхідного для боротьби з епідемією. Документом встановлено нульовий акциз та спрощено адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів.
«Документом передбачено й виплату допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину. Крім того, спрощується оформлення дистанційної роботи – працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до будь-яких обмежень трудових прав чи зменшення зарплати. Всі соціальні виплати на період карантину будуть продовжені автоматично – громадянам не потрібно наражати себе на небезпеку та з’являтися у відповідні установи», – мовиться у повідомленні ОП.
Законом заборонено підвищувати відсоткові ставки за кредитами, а споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів та пені.
«Документом передбачено і збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб – підприємців: перша група – з 300 тис. до 1 млн грн, друга група – з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група – з 5 млн до 7 млн грн», – проінформували в ОП.
Станом на 22:00 1 квітня в Україні підтверджено 794 випадки коронавірусного захворювання COVID-19, 20 людей померли, 13 одужали.
У Чернівецькій області запровадили особливий режим в’їзду та виїзду
У Чернівецькій області 1 квітня запроваджено особливий режим в’їзду та виїзду через епідемію коронавірусу. Про це повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук
«Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій підтримала звернення обласної комісії ТЕБ та НС щодо введення особливого режиму в’їзду і виїзду у Чернівецьку область», – мовиться у повідомленні.
Зокрема передбачається заборона пасажирських перевезень. Буде дозволено лише рух вантажного транспорту.
Повідомляється, що у Чернівецькій області підтверджено 39 випадків зараження коронавірусом, загальна кількість випадків у області – 143, одужали вісім людей.
Трамп визнав свою помилку щодо коронавірусу: переконали прогнози експертів та громадська думка
З огляду на те, що кількість заражених коронавірусом у США перевалила за 200 тисяч, а шпиталі Нью-Йорку не справляються з навантаженнями, президент Дональд Трамп різко змінив свою риторику щодо коронавірусу. Він уже не закликає чимшвидше повертатися до нормального життя, не обіцяє повернення до звичайної ділової активності до Великодня (12 квітня), а попереджає про можливі сотні тисяч смертей вже протягом найближчих двох місяців, навіть незважаючи на ухвалені заходи, і надає слово експертам.
Більше про це читайте за лінком.
Як боротися з коронавірусом: успіхи й провали
Коронавірус влаштував країнам світу один із найтяжчих викликів століття. Але чітких правил, як можна швидко зупинити його розповсюдження, немає. І країни самі обирають свій шлях – хтось кращий, хтось не дуже. Читайте про це за лінком.
Скульптури в масках та графіті про любов: як коронавірус вплинув на мистецтво
Коронавірус надихає митців на створення нових та переосмислення старих витворів.
Розвідка США: Китай приховав реальні масштаби пандемії COVID-19
Офіційні китайські дані про кількість заражених і померлих у результаті пандемії коронавірусної інфекції є сфальсифікованими, повідомляє агенція Bloomberg із посиланням на секретну доповідь американської розвідки, надану Білому дому.
Джерела Bloomberg не надали жодної додаткової інформації про доповідь. Китайська влада повідомила про 82 тисячі випадків зараження і 3 тисячі 300 смертей у результаті епідемії, що почалася, згідно з версією Пекіна, наприкінці грудня в Ухані.
Станом на ранок 2 квітня у Сполучених Штатах виявлено понад 215 із половиною тисяч заражених, загинули понад 4 тисячі людей. «Суть у тому, що ситуація була б кращою, якби Китай був більш відкритим. Зараз очевидно, що задовго до того, як світ дізнався, що Китай зіткнувся з інфекцією, можливо, за місяць до цього епідемія була реальністю в Китаї» , – сказав в інтерв'ю CNN 1 квітня віцепрезидент США Майк Пенс. За словами президента Трампа, він не отримував звіту американської розвідки, але дані, надані Пекіном, виглядають щонайменше неповними.
Реальна картина розвитку епідемії в Китаї важлива для моделювання поширення коронавірусу в світі і оцінки ефективності заходів боротьби з ним. Як заявила 31 березня імунолог Дебора Біркс, що є радником адміністрації Трампа з проблеми коронавірусу, інформація, надана Пекіном, вплинула на висновки і дії урядів різних країн.
В останні дні з'явилася інформація, що похоронні будинки в Ухані отримали незвично велику кількість урн для поховання. Є повідомлення, що за отриманням праху родичів стоять черги, що може свідчити про значно вищий рівень смертності в результаті пандемії. За деякими підрахунками, число померлих може перевищити 40 тисяч. Офіційне число померлих в Ухані – 2,5 тисячі.
Світова гонка за вакциною проти коронавірусу: коли чекати та які перешкоди?
Приблизно 35 компаній та академічних дослідних установ у світі змагаються в перегонах щодо створення вакцини проти коронавірусу. Чотири з цих компаній вже випробують свої версії вакцин на тваринах, а одна з цих вакцин буде вже зараз випробовуватись на людях. Але до масового застосування успішної вакцини в масштабах цілого світу ще досить далеко, попереджають фахівці.
У США понад 80% населення залишається вдома, щоб зупинити поширення COVID-19
Чотири американських штати 1 квітня приєдналися до вже понад 30, де влада наказала жителям залишатися вдома для приборкання пандемії COVID-19. Жертвами коронавірусної інфекції у США стали вже понад 5000 людей.
Губернатори штатів Флорида, Джорджія, Міссісіпі та Невада тепер також вимагають від жителів обмежити виїзд і вихід за межі помешкань, дозволяється залишати місце проживання лише для купівлі продуктів чи ліків. Такої політики дотримуються тепер 39 штатів і округ Колумбія, де загалом проживають понад 80% населення США.
Число загиблих у США все ще є нижчим, ніж в Італії, де вже 13 тисяч 155 людей померли від коронавірусної інфекції, а також Іспанії, де 9 тисяч 387 жертв. Але Сполучені Штати лідирують за числом інфікованих, таких випадків на території країни майже 217 тисяч, свідчать дані Університету Джона Гопкінса.
Американські медичні експерти прогнозують, що навіть у разі дотримання карантинних обмежень від респіраторного захворювання COVID-19, спричиненого коронавірусом, може померти від 100 тисяч до 240 тисяч людей у США.
Чи готові українці до посилення карантину – трансляція
Кабінет міністрів планує запровадити більш жорсткі заходи безпеки на період карантину в Україні – до 24 квітня 2020 року для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.
Радіо Свобода з’ясовує, чи готові українці до посилення карантину.
2 квітня кореспондент Радіо Свобода відвідають Вишгород Київської області, а в Києві поспілкуються з людьми на оптовому сільгоспринку і у будівельному супермаркеті.
США придбали у Росії апарати ШВЛ та інше обладнання для боротьби з COVID-19
У Держдепартаменті повідомили, що Сполучені Штати закупили у Росії медикаменти та медичне обладнання, доставлені 1 квітня до Нью-Йорка російським транспортним літаком.
У заяві речниці зовнішньополітичного відомства США Морган Ортагус ідеться: «Після телефонної розмови, що відбулася 30 березня між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, Сполучені Штати погодилися придбати у Росії необхідне медичне обладнання, включаючи апарати штучної вентиляції легенів».
У заяві вказано, що раніше обидві країни також надавали одна одній гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях і мають намір діяти так і надалі. У заяві нічого не йдеться про обсяги закупівель і їхню вартість.
«Вижити у карантин»: як рятується малий і середній бізнес і чого очікує від держави
Найвідчутніше карантин уже вдарив по малому і середньому бізнесу. Більшості підприємців, які працювали у сфері обслуговування та продажу товарів, довелося закрити свої заклади, відправити у відпустки, а то і звільнити працівників. Особливо важко тим, хто орендує великі приміщення, дороговартісну техніку, має зобов'язання із виплати кредитів.
Радіо Свобода поставило однакові запитання представникам бізнесу із різних сфер. Ми запитали: «Що ви зробили після оголошення карантину для порятунку вашого бізнесу?»; «Чи вдасться відновити бізнес після приборкання епідемії?»; «Що може зробити держава, щоб підтримати бізнес у цих умовах?».
За добу в Україні виявили ще 135 хворих на COVID-19, загальне число – 804
Станом на 10:00 2 квітня в Україні зафіксовано 804 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, свідчать дані Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Померли в Україні 20 людей, одужали – 13.
Як і раніше, жодного випадку захворювання не зафіксовано в Миколаївській області, найбільше хворих – у Києві (160). Також значна кількість інфікованих у Чернівецькій (143), Тернопільській (106), Івано-Франківській (74), Київській (64), Черкаській (54) та Вінницькій (51) областях.
Перший випадок COVID-19 зафіксували в ЗСУ
«Працівник ЗС України, лікар Хмельницького військового госпіталю, з кінця березня поточного року перебувала на амбулаторному лікуванні з приводу ГРЗ. 1 квітня після погіршення стану – госпіталізована до Хмельницької інфекційної лікарні з діагнозом «пневмонія». Того ж дня, методом ПЛР діагностовано захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом типу COVID-19. Хвора отримує лікування, згідно з протоколами МОЗ України, стан здоров’я задовільний», – повідомило у фейсбуці командування медичних сил ЗСУ, захворіла лікар Хмельницького військового госпіталю.
За даними командування, на ізоляції (в тому числі самоізоляції) перебуває 140 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчі три доби – 72 особи.
«У госпіталі визначено коло контактних осіб (10 військовослужбовців), яким на 2 квітня заплановано проведення лабораторного обстеження методом ПЛР. Усі контактні особи оглянуті та направлені на самоізоляцію, у місцях перебування хворої проведена дезінфекція», – йдеться в повідомленні.
Хто опинився на вулицях через карантин?
У Києві благодійники продовжують надавати допомогу безпритульним. Утім, серед них з’явилися й ті, хто втратив свою тимчасову роботу через карантин, й тому притулку доводиться шукати на вулицях столиці. Хто це і чому вони на вулицях? Дивіться про це у відео Радіо Свобода.
В Україну минулої доби повернулися майже 6,5 тисяч українців – прикордонники
За повідомленням ДПС, загалом протягом доби 1 квітня прикордонники здійснили оформлення в обидва напрямки 12,4 тисячі осіб.
«Зранку в пунктах пропуску черг із тих, хто подорожує власним транспортом, та пішоходів немає. Упродовж минулої доби без власного транспорту в Україну прибуло майже 2,5 тис. осіб. Для їх перевезення залучалися транспортні засоби, надані місцевою владою та ДСНС», – повідомили прикордонники.
За даними ДПСУ, впродовж доби Україну залишили понад 4,3 тисячі осіб, у тому числі майже 1,7 тисячі іноземців.