Карантин: ситуація у столиці і селі (трансляція)
В Україні 25 березня продовжує діяти карантин для протидії поширенню коронавірусу.
Чим відрізняються карантин у місті і селі, Радіо Свобода досліджує це на прикладі Києва і одного із сіл Київської області.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє:
«24 березня лабораторно підтверджено 29 випадків захворювання на коронавірус COVID-19, а саме: Чернівецька область – 13, Київська область – 7, Запорізька область – 2, Тернопільська область – 2, м. Київ – 2, Волинська область – 1, Луганська область – 1 та Одеська область – 1.
Станом на 7-му годину 25 березня на території України зафіксовано 113 випадків захворювання на коронавірус COVID-19 у 13 областях та м. Києві, а саме: Чернівецька – 38 (1 померла), м. Київ – 31, Київська – 22, Івано-Франківська – 5 (1 померла), Тернопільська – 4, Дніпропетровська – 2, Житомирська – 2 (1 померла), Запорізька – 2, Львівська – 2, Волинська – 1, Донецька – 1, Луганська – 1, Одеська - 1 та Черкаська – 1. Виписано після лікування 1 особу (Чернівецька область)».
Що дивитися на карантині? 10 фільмів від Радіо Свобода
Радіо Свобода вже писало про безкоштовні онлайн-можливості для навчання і розвитку. А зараз пропонуємо 10 фільмів виробництва Радіо Свобода, які варто переглянути під час вимушеного карантину.
Деякі лікарні США через дефіцит медичних масок та іншого обладнання змушені дезінфікувати його та використовувати повторно, повідомляє Fox News.
Підприємство з виробництва медичного обладнання у штаті Невада TMG Health Technologies повідомило, що американські лікарні зробили сотні замовлень портативних машин ультрафіолетового випромінювання, які дезінфікують стетоскопи та інші інструменти, за 30 хвилин вбиваючи мікроби на поверхні. США переживають гострий дефіцит медичних масок, зокрема, респіраторів типу N95. Ультрафіолетові лампи застосовують і для дезінфекції та повторного використання масок та іншого захисного одягу.
Минулої суботи три американські медичні асоціації написали президентові США відкритого листа із закликом «терміново використати Акт про оборонне виробництво, щоб збільшити виробництво медичного обладнання для системи охорони здоров'я» країни.
У відповідь Дональд Трамп запропонував медичним працівникам дезінфікувати та повторно використовувати маски, замість того, щоб «викидати їх».
Тим часом виробники медичних масок пообіцяли збільшити виробництво, щоб допомогти подолати дефіцит.
В ніч на 25 березня Білий дім та сенатори-демократи досягли домовленості щодо законопроекту про підтримку економіки та сектору охорони здоров’я під час боротьби з коронавірусом на суму 2 трильйони доларів. Про це повідомив представник Білого дому Ерік Віланд.
Як зазначає агентство Bloomberg, голосування щодо законопроєкту може відбутися у Сенаті вже сьогодні.
Під час карантину в Україні знизився рівень злочинності – поліція
Під час карантину в Україні знизився рівень злочинності. Це стверджувала в інтерв’ю Радіо Свобода начальник управління комунікації Нацполіції Оксана Блищик. Водночас вона спростувала інформацію, яку розповсюджують у соцмережах про дезінфекторів-шахраїв під час карантину. Шахраї активізувалися не в офлайні, а в інтернеті, констатувала Оксана Блищик. Йдеться про розповсюдження фейків із метою поширення паніки. Від початку карантину кіберполіція заблокувала у соцмережах вісімдесят фейків про коронавірус. Вирішується питання щодо притягнення до відповідальності 24-х осіб.
Аваков вважає, що надзвичайний стан для протидії COVID-19 не потрібен
Для протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 надзвичайний стан наразі не потрібен, вважає міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Про це він сказав у коментарі «Українській правді».
«Для забезпечення карантину нам цілком досить оголошення режиму надзвичайної ситуації, який зараз діє в Києві і інших містах. Надзвичайний стан зараз не потрібен. Він передбачає обмеження конституційних прав. Для боротьби з вірусом нам це ні до чого. Його запровадження може бути тільки крайнім заходом», – цитують Авакова у виданні.
ЦГЗ повідомляє про четвертий летальний випадок COVID-19
Четверта людина в Україні померла від коронавірусної хвороби COVID-19, повідомляє Центр громадського здоров’я 25 березня.
Загалом, за даними ЦГЗ, в Україні зафіксовано 113 випадків захворювання станом на ранок 25 березня.
«За добу було зафіксовано 29 нових випадків. Виявлено перші випадки інфікування у Волинській, Одеській, Луганській та Запорізькій областях», – йдеться в повідомленні.
ЦГЗ не уточнює, де саме помер хворий на коронавірусну інфекцію. Тернопільська міська рада заявляє, що летальний випадок стався на території Тернопільської області.
Позачергове засідання Верховної Ради, яке планували провести у четвер 26 березня, перенесли на суботу 28 березня. Про це Радіо Свобода повідомили три обізнані з ситуацією джерела в «Слузі народу».
Причина – неготовність законопроєктів, які хочуть винести на розгляд, повідомляють співрозмовники Радіо Свобода.
Загалом у порядку денному має бути низка економічних документів, зокрема, пов’язаних і зі змінами до бюджету.
Також на голосування хочуть винести законопроект, який гарантує неповернення виведених з ринку банків до колишніх власників і описує механізм компенсації для них, якщо рішення НБУ про визнання банку неплатоспроможним за рішенням суду виявилося неправомірним.
Наразі офіційної інформації про проведення позачергового засідання на сайті Верховної Ради немає, однак 22 березня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков попередив про його проведення, не називаючи дати.
«Ми готуємося до позачергового засідання Верховної Ради… Колеги напрацьовують ряд законопроєктів, вони майже готові», – зазначив він.
У «Борисполі» виявили COVID-19 у ще одного пасажира – ДПСУ
24 березня у «Борисполі» у пасажира був взятий позитивний експрес тест на наявність коронавірусу. Про це повідомили у Державній прикордонній службі.
Зазначається, що пасажир прибув з країни Середнього Сходу.
«Варто зазначити, що цей чоловік повівся розважливо та самостійно зголосився пройти відповідну перевірку. Його направили в одну з лікарень столиці», – мовиться у повідомленні.
У ДПСУ зауважили, що деякі громадяни висловлюють незадоволення занадто тривалою процедурою контролю та додатковими заходами.
Загалом за минулу добу український кордон перетнули майже 19 тисяч осіб, з яких понад 11 тисяч осіб – це українці, які повернулися із-за кордону. Прикордонники у взаємодії з представниками санітарно-карантинних підрозділів провели температурний скринінг та опитування щодо стану здоров’я близько 13 тисяч осіб.
23 березня у ДПСУ повідомили, що в одного з громадян України, які поверталися авіарейсами, експрес-тест підтвердив наявність коронавірусного захворювання COVID-19.
Як повідомили у Центрі громадського здоров’я 25 березня, в Україні зафіксовано 113 випадків захворювання, чотири людини померли.
Принц Уельський Чарльз захворів на COVID-19
Наступник британського престолу, принц Уельський Чарльз захворів на коронавірусне захворювання COVID-19. Відповідну заяву вранці 25 березня опублікувала пресслужба Чарльза та його дружини, герцогині Корнуольської Каміли.
Зазначається, що у 71-річного сина Єлизавети ІІ проявляються «легкі симптоми» захворювання, а в усьому іншому його стан «добрий».
Зараз принц Чарльз перебуває у Шотландії на самоізоляції з дружиною, чий тест на коронавірус був негативний.
ВООЗ застерігає, що США можуть стати «епіцентром коронавірусу»
Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що США незабаром можуть стати епіцентром глобальної пандемії коронавірусу, хоча президент Дональд Трамп оголосив, що сподівається на повернення нормального життя у Сполучених Штатах вже упродовж наступних тижнів.
Жінка з підозрою на COVID-19 народила дитину – заступник мера Ірпеня
Пацієнтка з міста Ірпінь Київської області, яку госпіталізували з підозрою на коронавірусну хворобу, народила дитину вночі проти 25 березня, повідомив перший заступник міського голови Ірпеня Олександр Маркушин.
За його словами, породіллю напередодні госпіталізували до лікарні в Білій Церкві – наразі її стан задовільний, симптомів хвороби дедалі менше.
«Маму сьогодні переведуть в інфекційне відділення, хлопчик тимчасово буде на карантині», – зазначив Маркушин.
За кордоном коронавірусну інфекцію мають 18 українців – МОЗ
«За інформацією Міністерства закордонних справ, коронавірусною інфекцією за кордоном інфіковано 18 українців. Наголошую, вони перебувають за межами території України. На карантині в різних країнах перебуває 152 українці. Уже шість українських громадян, які знову ж таки перебували за межами України, вилікувані та повністю одужали від коронавірусної інфекції», – розповіла представниця МОЗ на брифінгу.
ВООЗ застерігає, що США можуть стати «епіцентром коронавірусу»
Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що США незабаром можуть стати епіцентром глобальної пандемії коронавірусу, хоча президент Дональд Трамп оголосив, що сподівається на повернення нормального життя у Сполучених Штатах вже упродовж наступних тижнів.
«У них (у США) – дуже великий спалах і цей спалах стає інтенсивнішим», – сказала у вівторок у Женеві речниця ВООЗ Марґарет Гарріс. Гарріс повідомила, що 85% нових випадків коронавірусу були зафіксовані у Європі та в Сполучених Штатах і на США припадало 40% з тієї кількості.
У відповідь на запитання, чи можуть США стати новим епіцентром, Гарріс сказала: «Зараз ми спостерігаємо у США швидке зростання кількості випадків. Отже так, така ймовірність є».
Досі у США, які є третьою країною світу за кількістю заражених – понад 55 тисяч людей і понад 190 смертельних випадків в одному лише Нью Йорку (паонад 800 по країні), діють переважно рекомендаційні настанови про обмеження пересування.
Пандемія сповільнила американську економіку, яка лише місяць тому зростала підвищеними темпами.
Президент Трамп сказав у вівторок, що він «хотів би вже до Великодня (12 квітня) бачити країну знову відкритою і готовою рухатися вперед».
«Нам треба повертатися до роботи швидше, набагато швидше ніж люди припускали», – сказав президент американському телеканалу Fox News.
Деякі медичні фахівці вважають, що це погана ідея.
Голова Товариства з питань хвороб в Америці Томас Файл сказав, що скасування обмежень на безпосередні контакти людей та відмова від інших карантинних заходів у час, коли коронавірус поширюється, «призведе до пришвидшення розповсюдження хвороби, перевантажить систему охорони здоров’я, де бракує необхідного устаткування, і призведе до смертей, яких можна уникнути».
«Президентові треба буде призначати дату скасування карантинних заходів тоді, коли це дозволять медичні показники», – сказав Файл.
У Запоріжжі вводять режим надзвичайної ситуації: у регіоні – 5 хворих COVID-19
З 14-ої години 25 березня у Запоріжжі рішенням міськвиконкому запроваджено режим надзвичайної ситуації через виявлення в місті осіб з захворюванням на коронавірус. Про це на своїй офіційній сторінці повідомив мер Запоріжжя Володимир Буряк.
Він уточнив, коронавірусну інфекцію COVID-19 виявили в чотирьох людей у віці 41, 52, 53 та 55 років, які нещодавно повернулися з відпочинку у Єгипті та французькому Куршавелі.
Під час сесії Запорізької міської ради Володимир Буряк зазначив, що йдеться не про надзвичайний стан – його місцеві органи влади не запроваджують.
«Це надзвичайна ситуація на території міста Запоріжжя. Утворена буде спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру… Цій комісії треба буде відпрацювати положення, яке стосується більш жорстких заходів: що стосується транспорту, можливо це будуть інші якісь заходи. Я просив би нікого не панікувати, перш за все», – сказав міський голова.
25 березня у Запорізькій області виявлено перші випадки захворювання на COVID-19. Це п’ятеро осіб: четверо перебувають у Запорізькій обласній інфекційній лікарні, ще одна особа – у самоізоляції в Мелітополі.
Директор Запорізького лабораторного центру МОЗ, головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов під час брифінгу заявив, що ці випадки підтверджені методом полімеразної ланцюгової реакції, який вважається найбільш об’єктивним.
МОЗ та Google домовилися інформувати населення про COVID-19
Міністерство охорони здоров’я України та компанія Google домовилися інформувати населення про COVID-19, повідомили в МОЗ.
«Ми продовжуємо інформувати населення про достовірну інформацію про COVID-19. Комунікаційна команда МОЗ та компанія Google домовилися про безкоштовне налаштування пріоритизації офіційних та достовірних джерел, каналів МОЗ у пошукових запитах щодо ситуації навколо COVID-19», – розповіла представниця МОЗ на брифінгу.
За її словами, між міністерством і Google немає ніякого обміну коштами.
«Google безкоштовно надає МОЗу послуги для інформування населення, еквівалент вартості яких сотні тисяч доларів», – зазначили у відомстві.
Відповідне рішення уряд ухвалив на своєму засіданні.
У Міністерстві освіти і науки повідомили, що через продовження загальнонаціонального карантину до 24 квітня включно усі заклади освіти, незалежно від форми власності та сфери управління, мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну.
«З огляду на ситуацію у світі, таке рішення було очікуваним. Наразі терміни карантину можуть знову змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Цьогорічне ЗНО потрібно буде переносити на більш пізні дати. Однак воно обов’язково відбудеться. Це також змінить терміни проведення вступної кампанії. Наразі ми маємо декілька можливих сценаріїв розвитку подій. Сподіваюсь, що до кінця цього тижня вже зможемо представити їх суспільству з чітким таймінгом», – заявив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.
У відомстві зазначили, що також передбачається зміна формату проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Докладна інформація про це буде на сайті МОН 26 березня.
Кабмін продовжив карантин та запровадив режим надзвичайної ситуації до 24 квітня
Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня. Відповідні рішення уряд ухвалив на своєму засіданні.
«Ми продовжуємо карантин і запроваджуємо надзвичайну ситуацію в державі Україна на всій території на 30 днів, терміном до 24 квітня 2020 року. З можливістю його подальшого продовження згідно з чинним законодавством. Або якщо ми впораємося й поборемо цю ситуацію скоріше, тоді будемо окремо приймати рішення на засіданні Кабінету міністрів», – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Перед засіданням він попросив не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан. Він наголосив, що режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційні права громадян, а «лише консолідує зусилля для подолання загрози».
Карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції розпочався в Україні 12 березня. Він мав тривати до 3 квітня.