Добова захворюваність на COVID-19 перевищила 12 тисяч випадків – МОЗ України
Протягом доби 30 вересня в Україні виявили 12 034 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1225), Львівській (794), Запорізькій (770) Донецькій (745) та Дніпропетровській (725) областях», – йдеться в даних відомства.
Серед хворих – 1 059 дітей та 248 медпрацівників.
Також протягом минулої доби госпіталізували 2 637 людей, 172 хворих померли, 3 264 – одужали.
Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,4 мільйона людей, 56 446 людей померли.
Принаймні одне щеплення від COVID-19 вже отримали майже 78% вчителів – Шкарлет
Принаймні одну дозу вакцини від COVID-19 вже отримали майже 78% вчителів. Про це у своєму телеграмі написав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.
«Високий рівень вакцинації працівників закладів загальної середньої освіти (повний цикл) у Луганській області – 67,9%, у місті Київ – 62,6%, Полтавській – 61,8%, Черкаській – 60,8%, Житомирській – 58,6%, Харківській – 58,3%», – повідомив він.
За даними МОН, найбільше невакцинованих працівників закладів загальної середньої освіти – у Львівській області (44,3%), Херсонській (39%) та Івано-Франківській (31,4%).
У Росії третій день поспіль оновлюють рекорд смертності від COVID-19. За добу померли 867 хворих
У Росії та окупованому нею Криму за добу 29 вересня від коронавірусної інфекції нового типу померли 867 пацієнтів, це рекордний показник за весь час пандемії, повідомляє оперативний штаб у Москві. Рекорди смертності в Росії оновлюються вже третій день поспіль.
Всього від COVID-19, за офіційними даними, померли понад 207 тисяч людей у Росії.
За останню добу в цій країні виявили майже 24 тисячі нових випадків захворювання.
З листопада цього року США відмовлятимуть у в’їзді іноземцям, щепленим від коронавірусу вакцинами, не схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), зокрема, російським препаратом «Спутнік V».
Раніше ВООЗ призупинила схвалення російського препарату через те, що під час інспекції однієї з фабрик, пов’язаних з випуском «Спутніка V», фахівці не виявили «відповідності належним практикам виробництва».
Washington Post зазначає, що «Спутнік V» схвалений у 70 країнах, у яких загалом проживає понад 4 мільярди людей. Всього в світі закупили близько 448 мільйонів доз російського препарату.
YouTube блокуватиме контент з дезінформацією про вакцини
Відеохостинг YouTube, який належить корпорації Google, заявив про розширення заборони на публікацію контенту, що містить дезінформацію про вакцинацію.
Зараз правила YouTube забороняють поширення неправдивої інформації про вакцини проти COVID-19. Нові правила поширюють цю заборону на дезінформацію про будь-які інші схвалені вакцини. Зокрема, на YouTube не можна буде розміщувати твердження про те, що вакцини проти грипу викликають безпліддя, а комбінована вакцина проти кору, паротиту та краснухи – аутизм. Будуть також заблоковані канали, пов’язані з відомими активістами – противниками вакцинації, такими як Роберт Ф. Кеннеді-молодший або Джозеф Меркола. Обидва активіста заявили, що боротимуться проти того, що вони вважають цензурою.
Представник YouTube повідомив, що відеохостинг, що належить компанії Alphabet, також заборонить канали, пов’язані з декількома відомими активістами, які виступають проти вакцинації, включаючи Роберта Ф. Кеннеді-молодшого і Джозефа Меркола. Активісти заявили, що боротимуться проти того, що вони вважають цензурою.
Рішення про посилення політики YouTube ухвалили після того, як сервіс видалив два німецькомовних канали російської державної мовної корпорації RT. Свої дії сервіс пояснив тим, що канали порушували політику YouTube щодо дезінформації про COVID-19. Це рішення викликало різку реакцію російської влади, які пригрозили як YouTube, так і німецьким ЗМІ, які працюють в Росії, відповісти ймовірним блокуванням відеохостингу. Представник уряду Німеччини Штеффан Зайберт заявив, що німецька влада не має до вирішення YouTube ніякого відношення і погрози Москви будь-яким чином покарати німецькі ЗМІ недоречні.
Майже 12 тисяч за добу – МОЗ озвучило статистику захворюваності на COVID-19
Протягом доби 29 вересня в Україні виявили 11 757 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1087), Львівській (927), Дніпропетровській (926), Одеській (752) та Донецькій (739) областях », – йдеться в даних відомства.
Серед хворих – 1 054 дітей та 242 медпрацівники.
Також протягом минулої доби госпіталізували 2 556 людей, 194 хворих померли, 3 839 – одужали.
Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,4 мільйона людей, 56 274 людей померли.
Коронавірус: понад 7 мільйонів українців на сьогодні отримали принаймні одну дозу вакцини
В Україні за останню добу від COVID-19 вакцинували ще 126 003 людини. Одну дозу отримали 73 816 людей, повністю імунізовані 52 187 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Згідно з повідомленням, протягом доби працювали 915 мобільних бригад, 3 029 пунктів щеплення та 348 центрів вакцинації по всій країні.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 7 000 535 людей, з них отримали одну дозу – 7 000 533 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 617 457 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 12 617 990 щеплень.
Штам «дельта» має значну присутність в Україні – Ляшко
Штам коронавірусу «Дельта» має значну присутність в Україні і впливає на перебіг епідемії в країні, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні уряду 29 вересня.
«Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні продовжує прогнозовано ускладнюватися. Сьогодні ми майже перетнули межу в 10 тисяч випадків на день. І на жаль, це може статися зовсім скоро. З розширенням можливості секвенування, а також моніторингом клінічного перебігу захворювання, можна бути впевненими, що штам «дельта» має значну присутність в Україні і має вплив на перебіг епідемії в нашій країні», – сказав міністр.
За його словами, зараз для надання допомоги хворим на коронавірусну хворобу і з підозрою на неї в системі охорони здоров’я підготовлено і функціонує майже 41 тисяча ліжок, 97% із них забезпечені киснем.
«Станом на вчора на стаціонарному лікуванні перебуває майже 18,5 тисяч пацієнтів. Навантаження на систему охорони здоров’я залишається контрольованим. Ліжка з киснем сьогодні зайняті на 42%... Реальна зайнятість ковідних ліжок з киснем є на рівні 27%, тобто кожне четверте ліжко», – повідомив Ляшко.
Крім того, за словами міністра, МОЗ напрацював механізм залучення додаткових лікарень і розгортання додаткових ліжок у регіонах у випадку заповненості наявних медзакладів пацієнтами більш ніж на половину.
В Україні 6 тисяч шкіл не досягли рекомендованого показника вакцинації співробітників – МОЗ
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляє, що майже шість тисяч шкіл ще не досягли показника вакцинації своїх співробітників проти COVID-19, рекомендованого урядом.
«Перебуваючи у «жовтій» зоні епіднебезпеки понад 900 шкіл досягли 100-відсоткового охоплення співробітників вакцинацією хоча б однією дозою вакцини. Відповідно, отримавши повний курс вакцини, вони завершать повний курс вакцинації і зможуть працювати навіть у разі впровадження «червоного» рівня епіднебезпеки», – сказав Ляшко на засіданні уряду 29 вересня.
З 23 вересня Україна перейшла у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. У зв'язку з цим уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти.
При «жовтому» рівні відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу освіти одного з обов’язкових документів, які доводять, що вони вакциновані чи перехворіли на COVID-19.
Якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, навчання має продовжуватися з використанням технологій дистанційного навчання, повідомили у МОН.
Уряд скасував умову про наявність 80% вакцинованого персоналу для закладів дошкільної освіти, 1-4 класів закладів загальної середньої освіти і спеціальних шкіл.
COVID-19: Шмигаль заявив про виділення майже 400 млн грн на забезпечення лікерень киснем
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про виділення майже 400 мільйонів гривень на забезпечення лікарень киснем в умовах стрімкого поширення COVID-19.
«Враховуючи швидке поширення COVID-19 та збільшення навантаження на лікарні, уряд продовжує посилювати медичну систему. Сьогодні ми ухвалили рішення про перерозподіл 395 млн грн на забезпечення ліжкового фонду централізованим кисневим постачанням», – написав він у Telegram.
Також на засіданні уряду Шмигаль сказав, що загалом в Україні для хворих на COVID-19 передбачено 90 тисяч ліжок: наразі готові 45 тисяч ліжок, 97% яких забезпечені киснем.
Президент Росії Володимир Путін вийшов з самоізоляції. Як повідомляють російські ЗМІ з посиланням на речника президента Росії Дмитра Пєскова, Путін провів в самоізоляції два тижні і сьогодні фактично виходить з неї, щоб очно зустрітися з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у Сочі.
Путін пішов на самоізоляцію 14 вересня, після того як в його оточенні було зафіксовано кілька випадків COVID-19.
Пєсков казав, що попри це, сам Путін здоровий і організував роботу дистанційно.
У Росії та окупованому нею Криму за добу 28 вересня від коронавірусної інфекції нового типу померли 857 пацієнтів, це рекордний показник за весь час пандемії, повідомляє оперативний штаб у Москві. Попередній рекорд, 852 померлих, був зафіксований 27 вересня.
Всього від COVID-19, за офіційними даними, померла 206 388 людей у Росії.
За останню добу в цій країні виявили майже 22 з половиною тисячі нових випадків захворювання.
З листопада цього року США відмовлятимуть у в’їзді іноземцям, щепленим від коронавірусу вакцинами, не схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), зокрема, російським препаратом «Спутнік V».
Раніше ВООЗ призупинила схвалення російського препарату через те, що під час інспекції однієї з фабрик, пов’язаних з випуском «Спутніка V», фахівці не виявили «відповідності належним практикам виробництва».
Washington Post зазначає, що «Спутнік V» схвалений у 70 країнах, у яких загалом проживає понад 4 мільярди людей. Всього в світі закупили близько 448 мільйонів доз російського препарату.
Понад 98% померлих від коронавірусу віком 60+ не були вакциновані – МОЗ
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що 98,3% померлих від COVID-19 у віці старше 60 років були невакциновані, а 97% госпіталізованих з COVID-19 серед цієї вікової групи не мають повного курсу вакцинації. Про це МОЗ вказує, зокрема, із посиланням на дані Єдиної системи охорони здоров’я з 26 червня по 26 вересня.
«На сьогодні лише 20% українців 60+ вакциновані від COVID-19 принаймні першою дозою, а повністю вакцинованих – 16,6%. Доступ до вакцини вже є в найбільш віддалених куточках України, а мобільна бригада може приїхати до тих, хто не може самостійно пересуватись. Найважливіше – бажання українців захиститись від небезпечного вірусу», – заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
У МОЗ наголошують: люди літнього віку є пріоритетною категорією, адже вони мають вищий ризик важкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті.
Станом на 28 вересня, 82% померлих від COVID-19 за весь період в Україні – люди віком від 60 років.
Pfizer та BioNTech надали американському регулятору дані про вакцину проти COVID-19 для дітей
Американська транснаціональна фармкомпанія Pfizer та її німецький партнер BioNTech представили Управлінню з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та ліків США (FDA) початкові дані про використання вакцини проти COVID-19 для дітей.
28 вересня виробники ліків заявили, що їхні випробування показали – вакцина безпечна і ефективна для дітей від 5 до 11 років.
У США вакцина Pfizer на дві дози наразі доступна для людей від 12 років і старше.
Компанії заявили, що в найближчі тижні подадуть заявку в FDA для отримання дозволу на екстрене використання.
Після того, як компанія подає заявку, регулюючі органи США і представники громадської охорони здоров’я вирішують, чи рекомендувати її використання для дітей. Виробники ліків також планують надати дані регулюючим органам в Європі та інших країнах.
Надання дітям доступу до вакцин проти коронавірусу вважається ключем до стримування пандемії і повернення світу до нормального життя. Хоча дані свідчать про те, що симптоми COVID-19 менш виражені у дітей, вірус вплинув на навчання по всьому світу і змусив деяких батьків залишитися вдома або покинути роботу.
Коронавірус: в Україні напередодні зробили понад 132 тисячі щеплень
В Україні за останню добу від COVID-19 вакцинували ще 132 246 людей. Одну дозу отримали 75 188 людей, повністю імунізовані 57 058 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 6 926 719 людей, з них отримали одну дозу – 6 926 717 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 565 270 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 12 491 987 щеплень.
Бустерне щеплення: для яких вакцин, кому і для чого?
Бустерна вакцина – це додаткова доза вакцини, яка має підсилювати дію попередніх.
З часом ефективність від щеплення втрачається, і людський організм потребує додаткового захисту.
Бустерні вакцини застосовуються проти низки інфекційних захворювань, зокрема, проти коронавірусу.
« За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (976), Дніпропетровській (787), Донецькій (699), Одеській (662) та Запорізькій (592) областях», – йдеться в даних відомства.
Серед хворих – 953 дітей та 204 медпрацівники.
Також протягом минулої доби госпіталізували 2 855 людей, 217 хворих померли, 3 281 – одужали.
Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,4 мільйона людей, 56 080 людей померли.
У Румунії зафіксували рекордну захворюваність на COVID-19
Число нових випадків захворювання на COVID-19 у Румунії упродовж минулої доби сягнуло 11 049, повідомила влада країни 28 вересня.
Всього з початку пандемії в Румунії зареєстровано 1 210 810 випадків. За останні 24 години померли 208 людей, загальна кількість смертей від COVID-19 зросла до 36658.
У Румунії, в якій живе близько 19,5 мільйона людей, вакцинована лише трохи більш як третина дорослого населення, такі показники фіксуються на тлі недовіри до державних установ та кампанії дезінформації щодо COVID-19.
Близько 40% медичного персоналу досі не отримали щеплення, і уряд розглядає можливість запровадження для цієї категорії обов’язкового цифрового COVID-паспорта. Столиця Бухарест та інші міста готуються до запровадження нових обмежень.
Прем’єр-міністр Японії оголосив про плани послабити карантинні обмеження
Уряд Японії 28 вересня заявив про анонсоване раніше припинення дії надзвичайного стану через пандемію коронавірусу, щоб сприяти пожвавленню економіки у міру зниження захворюваності.
Прем’єр-міністр Йосіхіде Суга заявив, що дія надзвичайного стану припиниться 30 вересня, а обмеження будуть поступово послаблюватися, «щоб відновити повсякденне життя попри наявність вірусу».
За словами Суги, уряд планує створити більше тимчасових потужностей для лікування COVID-19 і продовжити вакцинацію, щоб протидіяти майбутнім спалахам.
Він додав, що влада також запроваджує інші заходи, такі як паспорти вакцинації та тестування на коронавірус.
Поточний надзвичайний стан Японії, оголошений у квітні, неодноразово розширювався та подовжувався.
Надзвичайний стан передбачає в основному вимогу до ресторанів і барів скоротити робочий час і не подавати алкоголь. Губернатори Токіо, Осаки, Хьоґо та Кіото заявили, що планують залишити ці вимоги чинними, уважно відстежуючи ситуацію з поширенням хвороби.
Японії вдалося уникнути суворіших обмежувальних обмежень, запроваджених в інших країнах. Тут зафіксували близько 1,69 мільйона випадків захворювання та 17 500 померлих від коронавірусної хвороби.
Японія провела Літні Олімпійські ігри з надзвичайними заходами у кількох регіонах. Але кількість нових щоденних випадків поступово скорочується.
В Україні на дистанційному навчанні перебувають 3,3 тисячі шкіл – МОН
В Україні 3300 шкіл перебувають на дистанційному навчанні, повідомила в ефірі програми «Сніданок з 1+1» заступниця міністра освіти і науки Віра Рогова.
«У п’ятницю, 24 вересня, в нас було 4600 закладів на дистанційній формі навчання. Сьогодні у нас – 3,3 тисячі шкіл на дистанційному навчанні. За ці три дні ми бачимо поліпшення щодо вакцинації наших педагогів. Кількість (шкіл на дистанційному навчанні – ред.) зменшується завдяки тому, що вакцинуються вчителі», – сказала Рогова.
За її словами, лідерами у вакцинації вчителів є Київ, Сумська, Луганська, Донецька і Харківська області. Найбільше шкіл із дистанційним навчанням – у Львівській, Вінницькій, Одеській, Рівненській, Івано-Франківській та Волинській областях.
Міністерство охорони здоров’я підготувало проєкт наказу, який передбачає затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, включно з вакцинацією проти коронавірусу. Педагоги є у цьому списку.
Всього в Україні цього навчального року працює близько 14 тисяч шкіл.
У Росії за добу від COVID-19 померли 852 людини. Це рекорд за весь час пандемії
У Росії та окупованому нею Криму за добу 27 вересня від коронавірусної інфекції нового типу померли 852 пацієнти, це рекордний показник за весь час пандемії, повідомляє оперативний штаб у Москві.
Всього від COVID-19, за офіційними даними, померла 205 531 людина в Росії.
За останню добу в цій країні виявили понад 21 з половиною тисячу нових випадків захворювання.
З листопада цього року США відмовлятимуть у в’їзді іноземцям, щепленим від коронавірусу вакцинами, не схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), зокрема, російським препаратом «Спутнік V».
Раніше ВООЗ призупинила схвалення російського препарату через те, що під час інспекції однієї з фабрик, пов’язаних з випуском «Спутніка V», фахівці не виявили «відповідності належним практикам виробництва».
Washington Post зазначає, що «Спутнік V» схвалений у 70 країнах, у яких загалом проживає понад 4 мільярди людей. Всього в світі закупили близько 448 мільйонів доз російського препарату.