Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Японія планує скасувати надзвичайні заходи, запроваджені через COVID-19

Японія планує скасувати надзвичайний стан через COVID-19 наприкінці вересня, якщо група урядових радників схвалить такі дії. Очікується, що прем’єр-міністр Йосіхіде Суга оголосить про скасування режиму надзвичайної ситуації 28 вересня.

Японія намагалася стримати поширення небезпечного штаму «дельта», проводячи літні Олімпійські та Паралімпійські ігри без глядачів і вболівальників з інших країн.

Упродовж останнього періоду число нових випадків захворювання неухильно скорочується.

Тим часом Світовий банк заявив, що регіон Східної Азії та Тихого океану мають повільніше зростання, ніж очікувалося раніше. Прогнозується, що у 18 країнах регіону, не враховуючи Китай, цього року економіка зросте на 2,5%, порівняно з попереднім прогнозом 4,4%.

Оскільки варіант коронавірусної інфекції «дельта» поширюється на регіон, пандемічні обмеження «стримують економічну активність» і «порушують виробництво», відзначив міжнародний кредитор. Скорочення виробництва у Східній Азії призвело до затримок у відвантаженні товарів у всьому світі.

Коронавірус: від початку оголошення «жовтої зони» по Україні кількість щеплень зросла на чверть

З моменту оголошення «жовтого» рівня епіднебезпеки кількість введення перших доз вакцини від COVID-19 зросла в Україні майже на 25%, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«119 378 людей вакциновано проти COVID-19 за минулу добу 27 вересня 2021 року. Одну дозу отримали 70 004 людини, повністю імунізовані 49 374 людей», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 6 851 531 людину, з них отримали одну дозу – 6 851 529 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 508 212 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 12 359 741 щеплення.

В усіх регіонах України «жовтий» рівень епіднебезпеки встановили 23 вересня.

Протягом доби 27 вересня в Україні виявили 6 552 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє МОЗ

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (595), Харківській (547), Донецькій (528), Запорізькій (500), областях та м. Київ (461)», – йдеться в даних відомства.

Серед хворих – 574 дітей та 165 медпрацівників.

Також протягом минулої доби госпіталізували 1 288 людей, 143 хворих померли, 2 927 – одужали.

«За добу протестовано методом ПЛР – 31 051 особа, методом ІФА – 9 067», – йдеться в повідомленні.

Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,4 мільйона людей, 55 863 людей померли.

Щеплені російською вакциною «Спутнік V» невдовзі не зможуть в’їхати у США

З листопада цього року США відмовлятимуть у в’їзді іноземцям, щепленим від коронавірусу вакцинами, не схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), зокрема, російським препаратом «Спутнік V».

Раніше ВООЗ призупинила схвалення російського препарату через те, що під час інспекції однієї з фабрик, пов’язаних з випуском «Спутніка V», фахівці не виявили «відповідності належним практикам виробництва».

Washington Post зазначає, що «Спутнік V» схвалений у 70 країнах, у яких загалом проживає понад 4 мільярди людей. Всього в світі закупили близько 448 мільйонів доз російського препарату.

Раніше російські туроператори почали продавати співвітчизникам закордонні тури для вакцинації від коронавірусу іноземними препаратами, схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я. За словами виконавчого директора Асоціації туроператорів Росії Майї Ломідзе, найбільш популярні напрямки для таких поїздок у росіян – Сербія та Німеччина. Вартість такого туру, який займає три дні – від 50 тисяч рублів (близько 18 тисяч гривень).

Байден 27 вересня отримає третю дозу вакцини проти COVID-19

Президентові США Джо Байдену 27 вересня зроблять щеплення третьою дозою вакцини від COVID-19, повідомили в Білому домі.

Після вакцинації 78-річний Байден виступить із заявою.

Першу дозу вакцини американський президент отримав у грудні, другу – в січні. Він вакцинувався разом зі своєю дружиною Джил Байден. Наразі невідомо, чи перша леді США, якій 70 років, також отримає третю дозу вакцини сьогодні.

Центри США з контролю та профілактики захворювань (CDC) 23 вересня схвалили бустерні щеплення Pfizer для людей віком від 65 років, мешканців будинків для літніх людей, медичних працівників й осіб віком від 50 до 64 років, які мають додаткові ризики через проблеми зі здоров’ям.

Президент США Джо Байден 24 вересня закликав тих, хто має право на додаткову вакцинацію, отримати її, зазначивши, що він сам планує щепитися знову якомога швидше.

Виступаючи у Білому домі, Байден додав, що наразі право на бустер-щеплення мають 60 мільйонів американців.

У Сполучених Штатах використовуються три вакцини проти COVID-19. Зараз регулятори ще оцінюють, чи дозволити бустерні щеплення препаратами Moderna та Johnson & Johnson.

Наразі 182 мільйонів американців повністю вакциновані, це дорівнює 55% населення. Три чверті людей, старших від 12 років – нижній віковий поріг для вакцинації – вже отримали першу дозу.

Бустерні щеплення пропонуються на тлі побоювань, що ефективність вакцини з часом зменшується у той час, як більш заразний штам «дельта» стає домінуючим.

Представники американської системи охорони здоров’я кажуть, що вакцини забезпечують надійний захист, і переважна більшість нових хворих на COVID-19, госпіталізованих та померлих не були вакциновані.

Міністерства і центральні органи влади мають відзвітувати про вакцинацію співробітників – нарада в ОП

Через два тижні всі міністерства і центральні органи влади в Україні мають відзвітувати про перебіг вакцинації від COVID-19 серед своїх працівників, про це йшлося на селекторній нараді з питань протидії пандемії, що відбулася під головуванням президента Володимира Зеленського.

Як повідомила пресслужба голови держави, бажано, щоб двома дозами було вакциновано 70% співробітників відомств.

«Наприклад, у Міністерстві оборони щеплення двома дозами вже отримали 84% працівників, у Міністерстві внутрішніх справ – 68%. Глава держави назвав це хорошими показниками. Аналогічних показників хочуть досягти й серед педагогічних працівників», – йдеться в повідомленні.

За даними прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, нині понад 70% працівників закладів освіти отримали щеплення від COVID-19.

За словами очільника уряду, 10-й тиждень поспіль в Україні зростає кількість осіб, які захворіли на COVID-19. На сьогодні у країні 94 540 активних хворих.

Ліжок, зайнятих хворими з COVID-19 та пацієнтами з підозрою на коронавірусну хворобу, – 16 706, причому лише 3% ліжок зайняті вакцинованими громадянами, додав він.

Загалом в Україні для хворих на COVID-19 передбачено 90 тисяч ліжок: наразі готові 45 тисяч ліжок, 97% яких забезпечені киснем, ще стільки ж можуть розгорнути додатково будь-якої миті в разі необхідності, кажуть в уряді.

Станом на сьогодні в Україні від COVID-19 щеплено понад 6,7 мільйона людей, з них понад 5,4 мільйона отримали дві дози.

Сесія ПАРЄ відкрилася в Страсбурзі. Росіяни не приїхали через невизнання в ЄС вакцини «Спутнік V»

У Страсбурзі 27 вересня відкрилася осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. До французького міста не приїхала делегація російської Державної думи, представники Москви візьмуть участь у роботі дистанційно, повідомив голова делегації Петро Толстой.

Причиною відмови від поїздки до Франції він назвав обмеження, пов’язані з коронавірусною інфекцією. В отриманому російськими делегатами приписі французької влади говорилося, що вони не щеплені визнаними в ЄС вакцинами та прибувають з так званої червоної зони, тому їм дозволено вільно переміщуватися тільки між готелем і будівлею ПАРЄ.

Вакцина «Спутнік V», якою імовірно щеплені російські депутати, в ЄС не схвалена. В'їзд для росіян, які не мають дозволу на проживання в ЄС, у більшості країн Шенгенської зони закритий або істотно обмежений.

Очікується, що на сесії знову порушуватиметься питання про повноваження російської делегації в зв’язку з анексією Криму. Російський політик Володимир Кара-Мурза напередодні сесії закликав не визнавати повноваження делегації через фальсифікації на недавніх виборах до Держдуми.

На порядку денному сесії є вибори суддів Європейського суду з прав людини, питання клімату, оцінка виборів у кількох країнах, вірмено-азербайджанський конфлікт.

Не виключено, однак, що сесія вирішить провести термінові дебати і з інших питань, серед яких ситуація в Афганістані, міграційна криза на кордоні Білорусі та країн ЄС, переслідування кримських татар в анексованому Криму та рішення ЄСПЛ у справі про вбивство Олександра Литвиненка, яке поклало відповідальність за це вбивство на Росію.

COVID-19 викликає найбільше падіння тривалості життя з часів Другої світової війни

Пандемія COVID-19 спричинила найбільш різке скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни, свідчать результати оприлюдненого фахівцями дослідження. Науковці проаналізували дані з 29 країн, серед яких держави Європи, США та Чилі, і дійшли висновку, що роки прогресу у збільшенні тривалості життя були знищені пандемією.

«Наші результати підкреслюють такий великий вплив, який безпосередньо пов’язаний з COVID-19 і показує, наскільки руйнівним шоком він став для багатьох країн», – сказав Рідхі Каш’яп, співавтор статті, опублікованої в International Journal of Epidemiology 27 вересня.

У 22 із 29 країн, які були предметом аналізу, тривалість життя скоротилася більш як на шість місяців порівняно з 2019 роком. У більшості країн тривалість життя чоловіків скоротилася більше, ніж у жінок.

Чоловіки в Сполучених Штатах зазнали найбільшої втрати середньої тривалості життя – на 2,2 року порівняно з 2019-м, за ними йдуть чоловіки в Литві – скорочення на 1,7 року. У Сполучених Штатах на зростання смертності переважно вплинули втрати серед людей працездатного віку та молодших від 60 років, натомість у Європі головним чинником була смертність людей віком понад 60 років.

Коронавірус: понад 37 тисяч людей зробили щеплення минулої доби в Україні

В Україні за останню добу від COVID-19 вакцинували ще 37 153 людини. Одну дозу отримали 21 836 людей, повністю імунізовані 15 317 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні щеплено 6 781 527 людей, з них отримали одну дозу – 6 781 525 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 458 838 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 12 240 363 щеплень.

Протягом доби 26 вересня в Україні виявили 3007 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє МОЗ

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (371), Чернівецькій (282), Львівській (241), Харківській (233) та Тернопільській (180) областях », – йдеться в даних відомства.

Серед хворих – 286 дітей та 32 медпрацівники.

Також протягом минулої доби госпіталізували 1 478 людей, 94 хворих померли, 952 – одужали.

«За добу протестовано методом ПЛР – 13 202 особи, методом ІФА – 2 688 осіб», – йдеться в повідомленні.

Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,39 мільйона людей, 55 720 людей померли.

Голова Верховної Ради одужав від COVID-19

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков одужав і з понеділка, 27 вересня, має намір вийти на роботу в парламент.

«Тест на коронавірус негативний, настрій – позитивний! Із завтрашнього дня повертаюся до звичайного робочого режиму. Попереду багато викликів, тому продовжуємо працювати на повну!» – написав спікер у фейсбуці.

Разумков 10 вересня повідомив, що отримав позитивний результат тесту на COVID-19, після чого перебував на самоізоляції. Він доручив першому віцеспікеру Руслану Стефанчуку і віцеспікеру Олені Кондратюк проводити пленарні засідання парламенту, а 20 вересня провів засідання погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту в дистанційному режимі.

У Росії шостий день поспіль число смертей від COVID-19 перевищило 800

У Росії та окупованому нею Криму 25 вересня кількість виявлених випадків COVID-19 сягнула майже 22 з половиною тисяч – це максимум із середини серпня. За день від COVID-19 померли 805 пацієнтів. Показник вище 800 тримається шостий день поспіль.

Лідери за кількістю нових випадків коронавірусного захворювання – Москва, Санкт-Петербург та Московська область.

Всього з початку пандемії в Росії, за офіційними даними, на COVID-19 захворіли майже 7,5 мільйона осіб, померло майже 204 тисячі. При цьому, за даними «Росстату», від вірусу і його наслідків померли майже 368 тисяч російських жителів.

Раніше лікарі попереджали про наближення нової хвилі коронавірусної інфекції в Росії – на тлі сезонних інфекцій, повернення людей із відпусток і початку нового навчального року. Вірусологи вважають, що основний сплеск захворюваності припаде на регіони. За прогнозами «Росспоживнагляду», зростання може відбутися за рахунок тих, хто не вакцинувався.

У Росії з кінця 2020 року йде вакцинація від COVID-19 препаратами власного виробництва. При цьому темпи вакцинації залишаються низькими. Хоча б один компонент вакцини отримали 32 відсотки населення Росії, повністю щеплені 28 відсотків.

В Україні виявили 4 647 нових хворих на COVID-19

Протягом доби 25 вересня в Україні зафіксували 4 647 нових хворих на коронавірусну хворобу, свідчать дані Міністерства охорони здоров’я. Серед них – 448 дітей та 57 медпрацівників.

Протягом доби до лікарень доправили 2 325 людей, померли 69 хворих, у 983 констатували одужання.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (611), Дніпропетровській (506), Одеській (331), Чернівецькій (253) та Тернопільській (234) областях», – ідеться в повідомленні МОЗ.

Також медики здійснили понад 50 тисяч тестувань методами ПЛР, ІФА та експрес-тестами.

Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,39 мільйона людей, 55 626 померли.

Що говорили про протидію пандемії США, Індія, Японія і Австралія на саміті Quad

У Вашингтоні відбувся саміт учасників «чотирьохсторонього діалогу з безпеки» - регіональної індо-тихоокеанської групи, так званої «четвірки» (Quad). До неї входять США, Індія, Японія і Австралія. Зокрема, переговори стосувалися питань безпеки, технологій та протидії пандемії коронавірусу.

Джо Байден повідомив своїм партнерам із «четвірки» про прогрес ініціативи щодо збільшення виробництва вакцин, яка була узгоджена під час віртуального саміту Quad в березні.

За словами Байдена, «все йде за планом», і додатковий мільярд доз вакцин буде вироблений в Індії.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що ця ініціатива стане великою підмогою для країн Індо-Тихоокеанського регіону в боротьбі з пандемією.

Країни «четвірки» раніше планували, що до кінця 2022 року ним вдасться поставити в країни Азії мільярд доз вакцин проти COVID-19.

Однак план зірвався після того як Індія, найбільший в світі фармвиробник, заборонила експорт вакцин у квітні цього року на тлі масового спалаху коронавірусу всередині країни.

Індія готова відновити експорт вакцин у жовтні, надаючи пріоритет міжнародній ініціативі по забезпеченню вакцинами небагатих держав (COVAX), а також сусіднім країнам.

У Росії п’ятий день поспіль число смертей від COVID-19 перевищило 800

У Росії та окупованому нею Криму напередодні кількість виявлених випадків COVID-19 перевищила 22 тисячі – це максимум з середини серпня. За день від COVID-19 померли 822 пацієнта. Показник вище 800 тримається п’ятий день поспіль.

Лідери за кількістю нових випадків коронавірусного захворювання – Москва, Санкт-Петербург та Московська область.

Всього з початку пандемії в Росії, за офіційними даними, на COVID-19 захворіли майже 7,5 мільйонів осіб, померло понад 203 тисячі. При цьому, за даними «Росстату», від вірусу і його наслідків померли майже 368 тисяч російських жителів.

Раніше лікарі попереджали про наближення нової хвилі коронавірусу у Росії – на тлі сезонних інфекцій, повернення людей з відпусток і початку нового навчального року. Вірусологи вважають, що основний сплеск захворюваності припаде на регіони. За прогнозами «Росспоживнагляду», зростання може відбутися за рахунок тих, хто не вакцинувалася.

«Бродячі кибитки медиків – ганьба РФ!». У Криму медичний десант з Росії?

Гострий дефіцит лікарів у Ялті. Підконтрольна Кремлю влада Криму стверджує, що не вистачає 50 відсотків медпрацівників. Громадські активісти міста вважають, що ситуація навіть гірша. Напруження загострилося ще й через пандемію коронавірусу. Ялта часто опиняється у лідерах антирейтингу регіонів Криму із захворюваності. До міста час від часу перекидають так звані медичні десанти – лікарів з Росії, які працюють вахтовим методом, а потім повертаються додому. Дійшло й до того, що медицину в Ялті курує не профільне міністерство, а так зване Федеральне медико-біологічне агентство Росії.

США почали кампанію з додаткової вакцинації від COVID-19

У Сполучених Штатах почали пропонувати бустерні щеплення вакцини виробництва Pfizer/BionTech проти COVID-19 мільйонам людей похилого віку та інших вразливих американців. Кампанія почалася через день після того, як федеральні органи охорони здоров’я схвалили додаткові щеплення.

Президент США Джо Байден 24 вересня закликав тих, хто має право на додаткову вакцинацію, отримати її, зазначивши, що він сам планує щепитися знову якомога швидше.

Виступаючи у Білому домі, Байден додав, що наразі право на бустер-щеплення мають 60 мільйонів американців. Додаткову дозу надають через щонайменше шість місяців після останньої вакцини, що робить її вже доступною приблизно 20 мільйонів людей сьогодні.

Російські медики гастролюють Кримом? (відео)

«Бродячі кибитки медиків – ганьба РФ! Я хочу лікуватися у лікаря, який бачить мене не один раз у житті», – сказала активістка з Ялти Наталія Гурковська. У місті не вистачає 50% лікарів – і це дані влади окупованого Криму, призначеної Кремлем. Ситуація критична ще й через пандемію коронавірусу, показники захворюваності в Ялті – одні з найвищих у Криму. До міста час від часу перекидають так звані медичні десанти – лікарів із Росії, які працюють вахтовим методом, а потім повертаються додому. Дійшло й до того, що медициною в Ялті опікується не профільне міністерство, а так зване Федеральне медико-біологічне агентство Росії. Ялтинці проти такого експерименту і просять повернути медицину, яка була в місті до приєднання Криму до Росії. Як нищать медицину в курортному місті? Як лікувати дітей, якщо немає дитячого стаціонару? І як у таких умовах виживають ялтинці?​

За добу від COVID-19 вакцинували понад 159 тисяч людей – МОЗ

Протягом доби 24 вересня від коронавірусної хвороби вакцинували 159 004 людини, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«Одну дозу отримали 96 885 людей, повністю імунізовані – 62 119 людей», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Сертифікати про вакцинацію тепер можна роздрукувати з порталу «Дія»

За даними МОЗ, протягом доби працювали 966 мобільних бригад, 2 977 пунктів щеплення, 345 центрів вакцинації.

Загалом за час кампанії з вакцинації вакцинувалися 6 624 028 людей, з них одну дозу отримали 6 720 913 людей, повністю імунізовані – 5 418 078 людей.

24 вересня 2021 року в Україні виявили 8 267 нових хворих на COVID-19

Протягом доби 24 вересня в Україні зафіксували 8 267 нових хворих на коронавірусну хворобу, свідчать дані Міністерства охорони здоров’я. Серед них – 715 дітей та 157 медпрацівників.

Протягом доби до лікарень доправили 2 035 людей, померли 133 хворих, у 2 821 констатували одужання.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (929), Дніпропетровській (751), Львівській (677), Запорізькій (556) та Донецькій (503) областях», – йдеться в повідомленні МОЗ.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG