У Росії зафіксований новий рекорд смертності від COVID-19
У Росії зафіксований новий рекорд добовий рекорд смертності від коронавірусної інфекції нового типу – упродовж 23 вересня COVID-19 забрав життя 828 громадян цієї країни.
Число нових випадків перевищило 21 тисячу на день, офіційно загальна кількість інфікованих з початку пандемії наближається в Росії до позначки в 7,5 мільйонів осіб.
У Росії зафіксовано новий сплеск захворюваності на COVID-19. За офіційними даними, зростання на 6-7% спостерігається у 36 регіонах, в тому числі і в Москві.
У Росії повністю вакциновані 43 мільйона людей (29% населення), це менше за середньосвітовий рівень вакцинації (43,7%). Росіян вакцинують препаратами російського виробництва (насамперед «Спутнік V»), вакцини з інших країн там недоступні.
Сертифікати про вакцинацію тепер можна роздрукувати з порталу «Дія»
На порталі «Дія» з’явилася можливість згенерувати та роздрукувати сертифікати про вакцинацію від COVID-19. Про це повідомили у пресслужбі цифрової платформи.
Зокрема там розмістили інструкцію, як згенерувати сертифікат:
- авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою електронного підпису (КЕП);
- натисніть «Отримати СOVID-сертифікат» на головній сторінці або в розділі «Послуги»;
- підпишіть згоду про обробку персональних даних КЕПом;
- коли Дія знайде дані про вашу вакцинацію в реєстрах, то вам надійде повідомлення про це на електронну пошту.
У «Дії» також додали відео-інструкцію, як роздрукувати сертифікати про вакцинацію.
Сьогодні також з’явилася можливість отримати «жовтий» сертифікат про отримання першої дози вакцини від COVID-19 з допомогою застосунку «Дія». Однак, наразі ця послуга доступна тільки користувачам iOS.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні щеплено 6 624 028 людей, з них отримали одну дозу – 6 624 026 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 355 959 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 11 979 985 щеплень.
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.
МОЗ: першою дозою вакциновано 80% медиків та 62% освітян
Станом на 24 вересня першу дозу вакцини від COVID-19 отримали 80% медиків та 62% освітян. Про це журналістам розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.
Він зазначив, що дві дози вже отримали 63% медиків та 42% освітян.
Головний санлікар зауважив, що в останні тижні темпи вакцинації сповільнилися, але зараз знову нарощуються.
«За останній тиждень +22% до вакцинації першою дозою. Відновлення темпів зростання вакцинації очікується у вересні-жовтні», – наголосив Кузін.
Він додав, що наступного тижня має бути затверджений перелік професій, для яких вакцинація від COVID-19 буде обов’язковою.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні щеплено 6 624 028 людей, з них отримали одну дозу – 6 624 026 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 355 959 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 11 979 985 щеплень.
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.
Протягом доби 23 вересня в Україні виявили 9 058 нових хворих на коронавірусну хворобу. Госпіталізували 2 060 людей, 140 хворих померли, 2 415 – одужали.
Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,37 мільйона людей, 55 424 людини померли.
Чотирьом областям загрожує перехід до «червоної» зони – Кузін
Чотирьом областям загрожує перехід до «червоної» зони епіднебезпеки. Про це журналістам розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін.
«Є певна частина регіонів, які нині є в зоні ризику входження вже навіть до «червоного» рівня епіднебезпеки. Це – Житомирська, Луганська, Львівська та Харківська області. Ці регіони можуть перейти до «червоного» рівня протягом двох-трьох тижнів», – зазначив Кузін.
Він додав, що ознаки «помаранчевого» рівня епіднебезпеки демонструють вже дев’ять регіонів.
За словами Кузіна, цього тижня зафіксовано найбільший приріст хворих на COVID-19 у цьому році: на 68% – нових випадків захворювання, 51% – зростання госпіталізації.
Однак, як запевнив головний санлікар країни, наразі навантаження на систему охорони здоров’я є контрольованим. Він зазначив також, що 95% відсотків пацієнтів з COVID-19 у лікарнях – невакциновані.
Протягом доби 23 вересня в Україні виявили 9 058 нових хворих на коронавірусну хворобу. Госпіталізували 2 060 людей, 140 хворих померли, 2 415 – одужали.
Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,37 мільйона людей, 55 424 людини померли.
У «Дії» з’явилася можливість отримати «жовтий» сертифікат про вакцинацію
У застосунку «Дія» з’явилася можливість отримати «жовтий» сертифікат про отримання однієї дози вакцини від COVID-19. Наразі ця послуга доступна тільки для користувачів iOS.
Сертифікат діятиме 120 днів.
«Пізніше також запустимо їх і для користувачів Android, чекаємо на підтвердження від Google Play», – мовиться у повідомленні сервісу.
Як пояснили у «Дії», внутрішні сертифікати, «жовті» та «зелені», дозволять бізнесу працювати в умовах посиленого карантину, а людям – відвідувати масові заходи, спортзали та заклади харчування.
Щоб згенерувати новий сертифікат потрібно оновити застосунок «Дія» до останньої версії. Зайти в розділ «Послуги», натиснути «COVID-сертифікати», а далі «Отримати сертифікат». Згоду на передачу даних треба буде скріпити Дія.Підписом.
У Росії заявили про початок четвертої хвилі COVID-19
У Росії зафіксовано новий сплеск захворюваності на COVID-19. За офіційними даними, зростання на 6-7% спостерігається у 36 регіонах, в тому числі і в Москві.
Як передає Російська служба Радіо Свобода, низка регіонів вже оголосила про четврту хвилю.
Число нових випадків перевищує 21 тисячу на день, офіційно загальна кількість інфікованих з початку пандемії наближається до позначки в 7,5 мільйонів осіб.
У Росії повністю вакциновані 43 мільйона людей (29% населення), це менше за середньосвітовий рівень вакцинації (43,7%).
Охочі українці можуть долучитися до досліджень ліків проти COVID-19 – МОЗ
Лікарські засоби від COVID-19 зараз проходять клінічні дослідження в усьому світі – до випробувань цих препаратів можуть долучитися й охочі українці, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
«На сьогодні таких досліджень - 31, їх перелік можна знайти на сайті Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України за профілем випробування «COVID-19», – йдеться в повідомленні.
У МОЗ пояснюють: клінічні випробування мають чотири фази. В Україні найчастіше проводяться клінічні дослідження третьої фази, до яких залучають тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності й безпеки лікарського засобу, необхідного дозування, збору інформації про реакції тощо.
«Інформацію про клінічні дослідження можна переглянути сайті МОЗ в розділі «Накази» та на сайті державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» за посиланням, де зазначається назва дослідження, місце його проведення, назва та країна організатора, перелік досліджуваних лікарських засобів та їхню лікарську форму й дозування», – розповіли у відомстві.
У МОЗ запевняють: дослідження в Україні проводяться на належному професійному рівні, що неодноразово підтверджувалося в ході інспекцій Управління продовольства та медикаментів США (Food and Drug Administration), а також Європейською Агенцією лікарських засобів (European Medicines Agency).
ВООЗ рекомендувала третій препарат для лікування пацієнтів з ризиком тяжкої форми COVID-19
Група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала лікування препаратом Regeneron («Регенерон») COVID-пацієнтам із високим ризиком госпіталізації і тяжкохворим пацієнтам без природних антитіл.
Рекомендації ВООЗ, опубліковані 24 вересня в Британському медичному журналі (BMJ). Вони базуються на даних великого британського дослідження і трьох інших досліджень, які ще не пройшли експертну оцінку.
Випробування показали, що коктейль синтетичних антитіл Regeneron знижує ризик госпіталізації для невакцинованих, літніх пацієнтів або пацієнтів з ослабленим імунітетом та тих, чий організм не здатний на повноцінну «імунну відповідь».
«Регенерон» – лишень третій препарат від COVID-19, рекомендований ВООЗ. У липні організація дала «зелене світло» серії ліків, які пригнічують небезпечну надмірну реакцію імунної системи. У вересні 2020 року ВООЗ рекомендував кортикостероїди для лікування пацієнтів з COVID-19.
Препарат Regeneron, який продається швейцарським фармацевтичним гігантом Roche, привернув увагу експертів, коли його дали тодішньому президентові США Дональдові Трампу, який торік був госпіталізований з COVID-19.
У липні Японія стала першою країною, яка повністю схвалила лікування антитілами пацієнтів з COVID-19 від легкого і середнього ступеня тяжкості перебігу хвороби. Великобританія схвалила такий препарат минулого місяця. Він отримав екстрене або тимчасове застосування в низці інших країн, зокрема у США, Індії, Швейцарії та Канаді.
ВООЗ заявила, що «вітає додавання ще одного терапевтичного засобу у світовій арсенал проти COVID-19», але висловила стурбованість з приводу вартості, яка, як повідомляється, перевищує 2000 доларів за дозу.
Глобальне агентство охорони здоров’я UNITAID веде переговори з Roche про більш низькі ціни і справедливий розподіл між регіонами, особливо в країнах з низьким і середнім рівнем доходів, йдеться в заяві ВООЗ.
Французька медична благодійна організація Medecins Sans Frontieres (MSF) зажадала забезпечити адекватну ціну і стійкий доступ до життєво важливих ліків під час пандемії.
Несправедливість розподілу вакцини проти COVID-19 стає все більш гострою, зокрема для африканських країн. Тим часом США, Великобританія, Франція, Німеччина та Ізраїль входять в число країн, які вже застосовують або оголосили про плани використання бустерних доз.
Коронавірус: понад 153 тисячі людей зробили щеплення минулої доби в Україні
В Україні за останню добу від COVID-19 вакцинували ще 153 628 людей. Одну дозу отримали 96 986 людей, повністю імунізовані 56 642 людини, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні щеплено 6 624 028 людей, з них отримали одну дозу – 6 624 026 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 355 959 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 11 979 985 щеплень.
«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (948), Дніпропетровській (889), Львівській (715), Одеській (622) та Донецькій (602) областях», – йдеться в даних відомства.
Серед хворих – 849 дітей та 137 медпрацівників.
Також протягом минулої доби госпіталізували 2 060 людей, 140 хворих померли, 2 415 – одужали.
«За добу протестовано методом ПЛР – 40 578 осіб, методом ІФА – 10 574 осіб», – йдеться в повідомленні.
Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,37 мільйона людей, 55 424 людини померли.
Нобелівський банкет знову скасовують через пандемію
Цього року, як і минулого, у Стокгольмі не буде врочистостей з приводу вручення Нобелівських медалей. Про це повідомив Нобелівський фонд.
Минулого року урочистості замінили переважно онлайн-заходами.
У фонді сподіваються цього року провести невелику церемонію нагородження, але без самих лауреатів. Церемонію транслюватимуть по телебаченню та на цифрових платформах.
Цьогорічних лауреатів премії у галузях медицини, фізики, хімії, літератури, миру та економіки оголосять на нобелівському тижні – з 4 по 11 жовтня.
Нобелівську премію започатковано за заповітом шведського винахідника динаміту та бізнесмена Альфреда Нобеля. Її вручають з 1901 року.
Україна отримала морозильники для вакцин від COVID-19 в межах COVAX – Ляшко
Цього тижня в рамках ініціативи COVAX Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну три морозильні камери для зберігання вакцини Pfizer від COVID-19 за ультранизьких температур, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«Морозильні камери з діапазоном температур від -40°C до -86°C виробництва Vestfrost, Данія, будуть встановлені на складі ДП «Укрмедпостач» Міністерства охорони здоров’я України. Закупівля додаткових ультрахолодових морозильників дозволяє збільшити потужності України щодо зберігання на національному рівні вакцини Pfizer, яка потребує наднизьких температурних умов від -60°C до -80°C», – повідомили у МОЗ.
Віктор Ляшко зазначив, що в найближчі місяці Україна очікує на щотижневі поставки по майже пів мільйона доз вакцини Comirnaty від Pfizer-Biontech, тому потрібно більше обладнання для «логістичних ланцюгів».
За повідомленням МОЗ, зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням відповідного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.
У відомстві кажуть: Україна продовжить і надалі отримувати вакцини від COVID-19 у рамках COVAX. На сьогодні 4 325 910 доз вакцин різних виробників (Pfizer, Moderna та AstraZeneca) були доставлені в Україну в рамках COVAX.
Ініціатива COVAX спрямована на забезпечення справедливого та рівноправного доступу до вакцин від COVID-19 для кожної країни світу.
«На нас тиснуть, а ми боїмося». Чому українські педагоги не хочуть вакцинуватися?
Із 23 вересня проводити навчання у класах чи аудиторіях зможуть лише ті заклади, 80% колективу яких отримали щонайменше одну дозу щеплення. Проте, за даними Міністерства охорони здоров’я, нині вакциновані менше від половини від усіх працівників сфери освіти. Чому українські педагоги не поспішають робити щеплення і чого очікувати школам та університетам, де вакцинація йде повільними темпами?
«Вакцинація» на папері: як в Україні підробляють ковід-сертифікати (розслідування)
Деякі українці готові платити немалі гроші за підроблений сертифікат про вакцинацію для виїзду за кордон, повідомляють МОЗ і правоохоронці. Це підтвердило Радіо Свобода: у своєму розслідуванні журналісти розкрили схему замовлення і виготовлення підробних документів та декого з, імовірно, причетних осіб.
Підробка статусу вакцинації несе небезпеку і для здоров’я людей, і для міжнародного іміджу України, документам якої дедалі менше довірятимуть, попереджають експерти.
COVID-19: у США схвалили бустерну дозу вакцини для певних груп населення
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та ліків США (FDA) дозволило ревакцинацію COVID-19 для певних верств населення, включаючи людей старше 65 років.
У рішенні 22 вересня FDA надало дозвіл на екстрене використання вакцини, виробленої Pfizer-BioNTech, для введення в якості бустерної.
Дозвіл надається тільки американцям віком 65 років і старше, молодим людям з супутніми захворюваннями і людям, чия робота піддає їх високому ризику зараження COVID-19 (медичні працівники, вчителі, працівники продуктових магазинів, люди, які працюють з бездомними, в притулках або в’язницях).
Схвалення FDA отримано після того, як група незалежних експертів, скликана минулого тижня, проголосувала за рекомендацію бустерної дози для людей, найбільш вразливих до тяжких випадків COVID-19.
Дозвіл FDA на екстрене застосування отримано на тлі намірів адміністрації Джо Байдена щодо введення третьої дози майже всім дорослим американцям для підвищення імунітету через поширення більш заразного «дельта»-штаму.
FDA заявило, що американці, вакциновані Pfizer-BioNTech, мають право на третю дозу через шість місяців після отримання другого щеплення. Пропозиція адміністрації Байдена передбачала робити це через вісім місяців.
Рішення FDA поширюється тільки на вакцину Pfizer-BioNTech. Регулюючі органи США пізніше ухвалять рішення про бустери і для людей, які прощепилися Moderna або Johnson & Johnson.
Дані, надані урядом Ізраїлю, що почав введення бустерної дози кілька тижнів тому, свідчать про вагомі аргументи на користь такого щеплення для людей 65 років і старше. Але існує менше доказів, що додаткові щеплення приносять суттєву користь молодим людям з супутніми захворюваннями.
Бустерні програми зазнали критики і з боку Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що виступає проти третього щеплення для людей в багатих країнах в час, коли люди в бідніших країнах все ще чекають своїх перших доз. ВООЗ закликала до мораторію на видачу бустерів, поки бідніші країни не прощепляться.
Коронавірус: в Україні зробили ще майже 145 тисяч щеплень
В Україні за останню добу від COVID-19 вакцинували ще 144 768 людей. Одну дозу отримали 91 615 людей, повністю імунізовані 53 153 людини, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні щеплено 6 527 042 людини, з них отримали одну дозу – 6 527 040 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 299 317 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 11 826 357 щеплень.
«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (839), Львівській (685), Донецькій (520), м. Київ (467) та Дніпропетровській (456) областях», – йдеться в даних відомства.
Серед хворих – 667 дітей та 175 медпрацівників.
Також протягом минулої доби госпіталізували 2 070 людей, 123 хворих померли, 2 306 – одужали.
«За добу протестовано методом ПЛР – 41 625 осіб, методом ІФА – 9 742 осіб», – йдеться в повідомленні.
За весь час пандемії в Україні захворіло 2 370 425 людей, померли – 55 284.
В усіх регіонах України з 23 вересня встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки
Як повідомила раніше пресслужба уряду, епідемічна ситуація в країні стрімко погіршується, а вакцинація на сьогодні є найефективнішим способом протидії COVID-19.
Голова уряду Денис Шмигаль заявив, що «обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби».
«Жовтий» рівень передбачає такі обмеження:
- заборону масових заходів за участю понад однієї людини на 4 квадратних метри площі території або наповненістю залу понад дві третини місць
- не більше від чотирьох людей за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри
- кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у залі
- спортивні зали та фітнес-центри за умови обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів площі
При цьому обмеження жовтого рівня не будуть застосовуватися, якщо всі учасники та мінімум 80% персоналу мають одну або дві дози або ж зроблений у рамках 72 годин ПЛР чи експрес-тест.
Наявність 80% вакцинованого персоналу не поширюється на дитсадки і 1-4 класи шкіл – уряд
Кабінет міністрів України скасував умову про наявність 80% вакцинованого персоналу для закладів дошкільної освіти, 1-4 класів закладів загальної середньої освіти і спеціальних шкіл, повідомило Міністерство освіти і науки.
«Неодноразово наголошував на тому, що вихованці дитсадків, учні початкової школи і спеціальних закладів освіти потребують безпосереднього контакту з педагогічними працівниками. Тривала «дистанційка» для наймолодших може призвести до непоновлюваних втрат у навчанні. Тому за моєю ініціативою та за підтримки уряду сьогодні були внесені відповідні зміни до постанови КМУ», – заявив очільник МОН Сергій Шкарлет.
Зокрема, йдеться про такі зміни:
- умова щодо наявності 80% вакцинованого персоналу не поширюватиметься на заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади загальної середньої освіти, 1-4 класи закладів ЗСО. Вони продовжуватимуть працювати в очному форматі з дотриманням протиепідемічних норм;
- такий «виняток» діятиме при «жовтому» та «червоному» рівнях епіднебезпеки.
Із 23 вересня Україна переходить у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. У зв'язку з цим уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти.
При «жовтому» рівні відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу освіти одного з обов’язкових документів, які доводять, що вони вакциновані чи перехворіли на COVID-19.
Якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, навчання має продовжуватися з використанням технологій дистанційного навчання, повідомили у МОН.
Там додали, що відповідно до урядової постанови при «жовтому» рівні епідемічної небезпеки забороняється:
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
- проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).
У МОН закликали свідомо поставитися до необхідності вакцинації, «адже сьогодні COVID-19 стає «пандемією невакцинованих».
21 вересня Державна комісія з ТЕБ і НС вирішила запровадити «жовтий» рівень епідемічної небезпеки з 23 вересня на всій території України.
На позачерговому засіданні 20 вересня уряд ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину до 31 грудня.
Кабмін запропонує парламенту посилити відповідальність за підробку документів про щеплення
Кабінет міністрів запропонує Верховній Раді посилити кримінальну відповідальність за підробку документів, які стосуються вакцинації від COVID-19. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив на засіданні 22 вересня.
Відтак, за його словами, сьогодні уряд планує затвердити та передати до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за підробку документів, які стосуються щеплень.
«Підробив такі документи – штраф від 170 тисяч або строк до трьох років. Штрафи в тисячі гривень та обмеження волі до двох років будуть передбачені як для людей, які свідомо використовують підроблені документи, так і для лікарів, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення», – сказав він.
Голова уряду висловив надію, що парламент підтримає цю ініціативу.