Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

У МОЗ повідомили про схему фальшивих COVID-сертифікатів – за підробки платили по 6 тис грн

На Дніпропетровщині викрито схему підробки COVID-сертифікатів, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Медпрацівниця та її знайомий рекламували свої послуги в групових чатах декількох месенджерів. Вони пропонували отримати міжнародний COVID-сертифікат із занесенням у базу даних Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) без вакцинації за 6000 грн. За 1500 грн вони пропонували COVID-сертифікат без внесення даних до ЕСОЗ. Наразі правоохоронці встановлюють осіб, що скористалися послугами шахраїв. За місцями роботи та проживання правопорушників працівники поліції провели обшуки. Вилучені мобільні телефони, банківські картки, зразки сертифікатів про вакцинацію та «чорнові» записи. Відкрите кримінальне провадження. Вирішується питання щодо оголошення підозри фігурантам», – йдеться в повідомленні.

У МОЗ закликали українців уникати таких ситуацій і не купувати підробні ПЛР-тести або COVID-сертифікати.

На півночі Китаю фахівці досліджують ймовірний новий спалах коронавірусу

Влада Китаю відправила у столицю північної провінції Харбін представників охорони здоров’я, щоб ознайомитися з ситуацією щодо ймовірного спалаху коронавірусу.

22 вересня у місті з населенням у 9,5 мільйона людей заявили про три випадки зараження, через день після виявлення першого випадку COVID-19 у місті.

Після виявлення першого випадку влада почала масове тестування і закрила школи. У місті також закрили зали для гри в маджонг, кінотеатри і тренажерні зали.

Міська влада заявляє, що жителі міста повинні мати негативний тест для виїзду за межі Харбіна, і то тільки для важливих поїздок. В іншому випадку, людям кажуть залишатися вдома.

Китай утримує вірус від широкого поширення в межах своїх кордонів за допомогою суворої стратегії, заснованої на обмеженнях і масовому тестуванні.

Коронавірус: в Україні за добу зробили понад 116 тисяч щеплень

В Україні за останню добу від COVID-19 вакцинували ще 116 005 людей. Одну дозу отримали майже 68 502 людей, повністю імунізовані – 47 503 людини, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні щеплено 6 435 427 людей, з них отримали одну дозу – 6 435 425 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 246 164 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 11 681 589 щеплень.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.

За добу в Україні виявили 6 754 хворих на COVID-19

Протягом доби 21 вересня в Україні виявили 6 754 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (774), Дніпропетровській (556), Донецькій (460), м. Київ (456), Львівській (449) та Одеській (442) областях», – йдеться в даних відомства.

Серед хворих – 625 дітей та 125 медпрацівників.

Також протягом минулої доби госпіталізували 2 175 людей, 105 хворих померли, 2 096 – одужали.

«За добу протестовано методом ПЛР – 36 642 осіб, методом ІФА – 11 347 осіб», – йдеться в повідомленні.

Президент США скликає віртуальний саміт щодо COVID-19

Президент США Джо Байден проведе 22 вересня віртуальний саміт щодо COVID-19 і, як очікується, оголосить про нові зобов’язання щодо надання вакцин іншим країнам.

Виступаючи на Генеральній асамблеї ООН 21 вересня, Байден сказав, що Сполучені Штати виділили понад 15 мільярдів доларів на глобальну протидію COVID-19, щоб профінансувати надання більш ніж 160 мільйонів доз вакцини для інших країн.

Як передає Reuters, Сполучені Штати підштовхують світових лідерів до цілі щодо вакцинації 70 відсотків населення планети до 2022 року. Віртуальний саміт Байдена пов’язаний зі сплеском COVID-19 в Сполучених Штатах, де напередодні повідомлялося про близько 137 тисяч нових випадків, щодня – понад 2300 смертей.

Очікується, що світові лідери, присутні нині на Генсамблеї ООН, 22 вересня ухвалять рішення про скликання екстреного засідання країн «Групи семи» для вирішення проблеми нерівності щодо вакцин.

Так, охоплення вакцинацією в Африці залишається на рівні 5 відсотків, в той час як 80 відсотків з 5,5 мільярда доз вакцини в світі було застосовано в країнах з високим і вищим за середній рівнем доходу. У червні лідери G7 пообіцяли виділити мільярд доз вакцини бідним країнам. Поки що виконано лише 15 відсотків від обіцяного.

«Жовта» зона з 23 вересня: у МОН назвали умови відвідування шкіл

Міністерство освіти і науки нагадало правила відвідування шкіл в умовах «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, який Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила запровадити з 23 вересня на всій території України.

При «жовтому» рівні епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу освіти одного з документів:

  • жовтого COVID-сертифіката, який підтверджує щеплення однією дозою дводозної вакцини (генерується через портал «Дія»);
  • зеленого COVID-сертифіката, який підтверджує повний курс однодозної чи дводозної вакцини (генерується через портал «Дія»);
  • міжнародного свідоцтва про вакцинацію (видається сімейним лікарем після отримання повного курсу щеплення від COVID-19);
  • довідки 063 (видається сімейним лікарем після щеплення однією дозою дводозної вакцини);
  • COVID-сертифіката про одужання особи від зазначеної хвороби (сертифікати генеруватимуться після настання відповідної технічної можливості).

З урахуванням дати введення дози вакцини строк чинності жовтих COVID-сертифікатів становить 120 днів, зелених сертифікатів – 365 днів, нагадали у МОН.

COVID-сертифікати, видані на підставі щеплення дводозною вакциною, набувають чинності з дня вакцинації, однодозною вакциною – з 14-го дня після вакцинації.

Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів зі врахуванням дати підтвердження захворювання тестом.

У МОН повідомили, що зараз міністр Сергій Шкарлет проводить нараду з керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій щодо рішення комісії з ТЕБ і НС. За підсумками наради обіцяють надати «додаткову інформацію».

21 вересня Державна комісія з ТЕБ і НС вирішила запровадити «жовтий» рівень епідемічної небезпеки з 23 вересня на всій території України.

Загалом за час пандемії в Україні захворіли близько 2,4 мільйона людей, понад 55 тисяч – померли.

На позачерговому засіданні 20 вересня уряд ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину до 31 грудня.

Радуцький: у Раді вакциновані менше ніж 50% народних депутатів

Менше ніж 50% народних депутатів вакциновані від коронавірусного захворювання COVID-19, заявив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.

В ефірі телеканалу ICTV ввечері 20 вересня він назвав ганьбою ситуацію, коли Верховна Рада пише закони, які вимагають від людей вакцинуватися і носити маски, а сама цього не виконує.

«Перед входом у зал Верховної Ради потрібно перевіряти: якщо ти вакцинований – заходь, якщо ж не вакцинований – за власний кошт здай антиген-тест. 15 хвилин – і заходь, якщо не захворів. І так кожні два дні. Це найкраща мотивація», – сказав Радуцький.

Напередодні віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк запропонувала обмежити доступ до роботи у парламенті невакцинованим людям.

«Хочу звернути увагу на те, щоб, можливо, ми допускали до роботи Верховної Ради тільки вакцинованих осіб або осіб із ПЛР-тестом, зробленим за 72 години. Таким чином ми теж будемо спонукати керівників інших підприємств, державних органів, до вакцинації, заохочувати людей вакцинуватися, щоб зберегти якомога більше життів в Україні», – сказала вона.

Проєкт держбюджету: на боротьбу з пандемією планують виділити 22 млрд грн

Кабінет міністрів пропонує передбачити у державному бюджеті на 2022 рік 22 мільярди гривень на боротьбу з пандемією COVID-19, повідомив під час презентації проєкту держбюджету у Верховній Раді міністр фінансів Сергій Марченко.

«У 2022 році безпрецедентно зростає обсяг коштів за програмою медичних гарантій – на 34 мільярди гривень, до 158 мільярдів. На боротьбу з COVID планується спрямувати орієнтовний ресурс у 22 мільярди гривень, що на 5 мільярдів гривень більше, ніж цього року. Крім того, на систему громадського здоров’я і закупівлю вакцин для населення від ковіду передбачено шість мільярдів гривень», – сказав міністр.

Загалом уряд пропонує закласти у проєкті держбюджету-2022 на сферу охорони здоров’я 192,5 мільярдів гривень.

Зокрема, як заявляли в Кабміні, у проєкті бюджету на 2022 рік закладене зростання заробітної плати медпрацівників.

З 23 вересня в Україні встановлюють «жовтий» рівень епіднебезпеки – уряд

В усіх регіонах України з 23 вересня буде встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Як повідомляє пресслужба уряду, таке рішення 21 вересня ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головування прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

За словами голови уряду, епідемічна ситуація в країні стрімко погіршується, а вакцинація на сьогодні є найефективнішим способом протидії COVID-19, і держава «забезпечила можливість будь-кому щепитися безкоштовно».

Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів змінами до постанови «в певному плані» також пом’якшив обмежувальні заходи і дозволив працювати закладам господарювання та освіти навіть у «червоній» зоні, але за певних умов.

«Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни», – заявив прем’єр-міністр.

«Жовтий» рівень передбачає такі обмеження:

  • заборону масових заходів за участю понад однієї людини на 4 квадратних метри площі території або наповненістю залу понад дві третини місць
  • не більше від чотирьох людей за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри
  • кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у залі
  • спортивні зали та фітнес-центри за умови обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів площі

При цьому обмеження жовтого рівня не будуть застосовуватися, якщо всі учасники та мінімум 80% персоналу мають одну або дві дози або ж зроблений у рамках 72 годин ПЛР чи експрес-тест.

Загалом за час пандемії в Україні захворіли близько 2,4 мільйона людей, понад 55 тисяч – померли.

На позачерговому засіданні 20 вересня уряд ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину до 31 грудня.

Україна отримала ще 159 600 доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії SinoVac, повідомляє МОЗ 21 вересня

За повідомленням, партію безкоштовно надав Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ у рамках ініціативи COVAX.

«В Україні зростає рівень захворюваності від COVID-19, а 98% госпіталізованих — невакциновані. Надзвичайно важливо, щоб якомога більше українців вакцинувались вже сьогодні, аби захистити себе від важкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті. Завдяки в тому числі нашим партнерам, українці мають доступ до вакцини», – цитує пресслужба МОЗ очільника відомства Віктора Ляшка.

За очікуваннями міністерства, до кінця року Україна отримає достатньо препаратів, щоб вакцинувати до 20% населення.

«Разом із цією поставкою, на сьогоднішній день ЮНІСЕФ доставив 4 485 510 доз вакцин різних виробників (Pfizer, Moderna, AstraZeneca та CoronaVac) від імені COVAX», – йдеться в повідомленні.

Загалом за час кампанії з вакцинації в Україні щепилися 6 366 925 людей, з них отримали одну дозу – 6 366 923 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 198 661 людина.

Західні області перебувають найближче до «червоного» рівня епіднебезпеки – МОЗ

Наразі найближче до «червоного» рівня епідемічної небезпеки в Україні перебувають західні області, зокрема, Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська і Тернопільська, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі телеканалу ICTV.

За його словами, 21 вересня відбудеться засідання комісії ТЕБ і НС, яка розглядатиме позицію МОЗ щодо встановлення на території України «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

«Якщо це буде схвалено, то через два дні на території країни буде введено «жовтий» рівень. У цьому рівні буде прописано і дозволено бізнесу обирати, як працювати за карантинними обмеженнями. Наприклад, кінотеатри – 50% заповненості або ж ти вакцинуєш свій колектив і маєш 100% заповненості», – сказав Ляшко.

Він додав, що такі ж правила стосуватимуться масових заходів, громадського харчування, де встановлюватимуть обмеження за кількістю людей, і релігійних заходів.

«Освітні заклади можуть працювати, якщо 80% педагогів будуть вакциновані, якщо невакциновані – закриваються», – пояснив міністр.

За його словами, коли буде «червоний» рівень епіднебезпеки, «там питання вибору бізнесу немає: або закриваються, або вакцинують своїх працівників і тих, хто відвідує заклади.

«Не хочеш вакцинуватися – робиш ПЛР-тест або антиген-тест, який підтягується в електронний сертифікат, але це власним коштом», – сказав голова МОЗ.

На позачерговому засіданні 20 вересня уряд ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину до 31 грудня.

Індія відновлює експорт вакцин від COVID-19

Індія відновить експорт та донорські постачання надлишкових вакцин проти коронавірусної хвороби, які зупиняла через сплеск захворюваності в квітні.

Міністр охорони здоров’я Мансух Мандавія сказав, що вакцинація індусів залишиться головним пріоритетом уряду, але надлишок вакцин буде використано для виконання «зобов’язань Індії перед світом щодо колективної боротьби з COVID-19».

Мандавія заявив, що щомісячне виробництво вакцин проти коронавірусу в Індії зросло більш ніж удвічі з квітня, і очікується, що в жовтні воно зросте до 300 мільйонів доз. Він не уточнив, скільки доз буде експортовано, але запевнив, що Індія «допоможе світу і виконає свою відповідальність перед COVAX».

В Індії вже зроблено понад 800 мільйонів щеплень при населенні в 1,4 мільярда осіб. Принаймні одну дозу отримали понад 62% дорослого населення, яке підлягає вакцинації, дві дози – приблизно 22%.

Очікувалося, що Індія – найбільший у світі виробник вакцин – стане ключовим постачальником для світу та для ініціативи COVAX за підтримки ООН.

Країна почала експортувати препарати в січні, але припинила в квітні, щоб вакцинувати власне населення. Припинення експорту залишило багато країн, які розвиваються, без належних поставок та відклало вакцини для мільйонів людей.

МОЗ: число померлих від COVID-19 в Україні перевищило 55 тисяч

В Україні від початку коронавірусної пандемії від COVID-19 померли 55 056 людей, захворіли загалом близько 2,4 мільйона, повідомило Міністерство охорони здоров’я вранці 21 вересня.

За останню добу, за даними МОЗ, коронавірусну хворобу виявили у 5 159 людей, зокрема, захворіли 463 дітей і 129 медпрацівників.

Також за минулу добу шпиталізували 1 086 людей, 2 156 – одужали, 137 людей померли.

Протягом доби провели 24,7 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.

За останню добу, за даними МОЗ, найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Львівській (518), Харківській (486), Дніпропетровській (422), Одеській (419) областях і Києві (399).

Коронавірус: США зібралися змінити політику в’їзду до країни – для іноземців через вакцинацію

Адміністрація президента США Джо Байдена збирається змінити політику в’їзду до країни, значно обмежену через пандемію COVID-19, від листопада, підтвердив повідомлення ЗМІ координатор Білого дому з питань нового коронавірусного захворювання Джефф Заєнц.

За його словами, після переходу на нову політику іноземці-прибульці до Сполучених Штатів Америки будуть повинні довести повну завершену вакцинацію від COVID-19 схваленими у США вакцинами, а водночас також тест на відсутність коронавірусу, не старший від трьох календарних днів, – незалежно від місця, з якого подорожні будуть прибувати до США.

Крім того, сказав Заєнц, від авіакомпаній будуть вимагати збирати контактні дані подорожніх, щоб полегшити відстеження можливих контактів заражених осіб.

Дотепер прибуття до США іноземців із більш ніж трьох десятків країн із низки регіонів світу, зокрема країн ЄС і «шенгену», Великої Британії, Індії, Китаю і ще низки країн, було просто заборонене – навіть у випадку, якби людина на шляху до США з інших частин світу лише здійснювала пересадку в міжнародній зоні аеропорту в цих країнах.

Винятки стосувалися, наприклад, власників дозволів на постійне проживання у США і ще деяких обмежених категорій.

Із іншого боку, наразі не забороняється прибуття іноземців без вакцинації з усіх інших країн світу, незалежно від епідемічної ситуації там (за умови, що в них не буде пересадки в «заборонених» країнах). Зі зміною політики від них, крім «свіжого» тесту (США, на відміну від інших країн, визначають чинність ПЛР чи антигенних тестів не в годинах, а в календарних днях – три дні), надалі буде вимагатися й повна вакцинація визнаною вакциною.

Також, за новим планом, дещо ускладниться процедура повернення до США для невакцинованих громадян чи постійних мешканців країни – вони, як і раніше, матимуть право на в’їзд і без вакцинації і незалежно від місця відправлення, але муситимуть тестуватися двічі: і протягом одного дня перед відправленням, і після прибуття до Америки.

Нова політика має на меті змінити суворі обмеження, які ще на початку 2020 року запровадив тодішній президент США Дональд Трамп і пізніше підтвердив чинний президент Джо Байден. Вони спричинилися до закликів, у першу чергу, з країн Європи – американських союзниць, – які не обмежували до такої міри в’їзд громадян США, – а також і з боку авіакомпаній, зокрема американських, які потерпали від значного скорочення пасажирообігу.

Pfizer пропонує схвалити вакцину проти COVID-19 для дітей 5-11 років

Компанії Pfizer та BioNTech повідомили, що збираються отримати у США дозвіл регулятора, щоб якомога швидше зробити вакцину від COVID-19 доступною дітям у віці від 5 до 11 років.

Згідно з повідомленням, результати клінічних випробувань показали, що вакцина «безпечна, добре переноситься» і викликає «міцну» імунну відповідь серед дітей. У заяві компаній від 20 вересня йдеться, що вакцину вводитимуть у менших дозах, ніж ті, якими вакцинують людей віком від 12 років.

«Ці результати випробувань дають міцну основу для отримання дозволу на вакцину для дітей віком від 5 до 11 років, і ми плануємо терміново подати їх до FDA та інших регуляторних органів», – сказав керівник компанії Pfizer Альберт Бурла.

У заяві також вказується, що компанії очікують на результати тестування серед дітей віком до п’яти років пізніше цього року.

Вакцинація: понад 36 тисячі людей щепилися від COVID-19 у неділю

Вакцину від COVID-19 отримали 36 029 людей протягом доби 19 вересня, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 21 118 людей, другу – 14 911. За даними МОЗ, протягом доби працювали 296 мобільних бригад, 1 119 пунктів щеплення, 346 центрів вакцинації.

«Від початку вакцинальної кампанії щеплено 6 304 016 людей, з них отримали одну дозу – 6 304 014 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 152 834 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном)», – йдеться в повідомленні МОЗ.

За даними відомства, протягом всієї кампанії вакцинації українці отримали такі препарати:

  • Comirnaty (Pfizer/Biontech) – 2 293 469
  • Coronavac (Sinovac) – 1 757 505
  • Moderna – 1 102 042
  • AstraZeneca – 643 133
  • Covishield (AstraZeneca) – 487 187
  • Janssen (Johnson & Johnsson) – 20 680

Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,35 мільйона людей, 54 919 людей померли.

За добу в Україні виявили 2 265 хворих на COVID-19

Протягом доби 20 вересня в Україні виявили 2 265 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (218), Чернівецькій (200), місто Київ (183), Одеській (182) та Тернопільській (174) областях», – йдеться в даних відомства.

Серед хворих – 275 дітей і 22 медичних працівники. Також протягом доби 19 вересня госпіталізували 1 255 людей, 44 хворих померли, 565 – одужали.

Здійснено 24 792 тестування на коронавірус, з них методом полімеразно-ланцюгової реакції – 13 058, методом ІФА – 2 011 тестів, також 9 723 дослідження експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2.

Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,35 мільйона людей, 54 919 людей померли.

В Італії заявили про зростання на 35% числа вакцинованих після рішення уряду про COVID-паспорти

Італія повідомила про збільшення на 35 відсотків кількості людей, які отримали першу дозу вакцини від COVID-19 за останній тиждень після того, як влада Італії зобов’язала всіх працівників приватного і державного сектору мати COVID-сертифікати, починаючи з 15 жовтня.

Міністр охорони здоров’я Роберто Сперанца заявив, що ця вимога спрямована на посилення кампанії з вакцинації і одночасно на створення безпечніших робочих місць в Італії, яка повністю щепила 75 відсотків населення у віці від 12 років.

Влада Італії 16 вересня зобов’язала всіх працівників приватного і державного сектору мати COVID-сертифікати. В іншому разі їм загрожує безоплатне відсторонення від роботи.

Таким чином, Італія стає першою країною в Європі, яка запровадила таку жорстку вимогу.

Правило, яке набуде чинності 15 жовтня, вимагає від працівників надати докази вакцинації від коронавірусу, негативного тесту або нещодавнього одужання від інфекції. Працівники або роботодавці, які порушують правила, будуть оштрафовані.

Наголошуючи на ефективності вакцин, італійський фонд охорони здоров’я Gimbe у своєму звіті зазначив, що майже всі пацієнти з COVID-19 у лікарнях і смерті від вірусу – це невакциновані люди.

Італія входить до групи європейських країн, де вже вимагають так званого «зеленого» медичного сертифікату для тих, хто хоче отримати доступ до таких місць, як музеї, спортзали, ресторани.

Коронавірус: понад 58 тисяч людей вакцинували в Україні за добу

В Україні за добу від COVID-19 вакцинували ще 58 605 людей. Одну дозу отримали 34 743 людини, повністю імунізовані – 23 862, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 6 282 898 людей, з них отримали одну дозу – 6 282 896 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 137 923 людини.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.

У МОЗ закликають українців вакцинуватися перед можливою новою хвилею захворюваності на COVID-19, до якої може призвести штам «дельта».

В Україні за добу виявили 3983 нових випадки COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу 18 вересня зафіксовано 3983 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 422 дітей і 52 медпрацівників.

Також за минулу добу шпиталізували 1767 людей, 546 людей одужали, померли – 46.

Протягом доби провели понад 45,8 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (610), Одеській (319), Дніпропетровській (300), Хмельницькій (291) і Львівській (246) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 348 381 людина, 54 875 – померли.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG