Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Кличко назвав умову уникнення суворого локдауну в Києві

Вакцинація є головною умовою для уникнення суворого локдауну через пандемію COVID-19 у Києві, заявив мер столиці України Віталій Кличко в ефірі телеканалу «Інтер» 12 вересня.

«Наразі столиця ще в «зеленій» зоні. І ми використовуємо цей час, щоб підготуватися до наступної хвилі пандемії. Активно здійснюємо вакцинацію, готуємо лікарні, – сказав мер, якого цитує пресслужба КМДА. – Статистика останніх днів показує, що кількість хворих зростає. І кількість госпіталізацій – теж».

За його словами, до третьої хвилі вже підготували понад 4100 ліжок, 98% з яких забезпечені киснем. Крім того, якщо медзаклади першої черги не справлятимуться, планують розгорнути ще понад 5,5 тисячі додаткових ліжок у лікарнях другої черги, додав Кличко.

Він висловив сподівання, що Києву не доведеться запроваджувати суворий локдаун.

«Я сподіваюся, до суворого локдауну не дійде. І потреби повністю закривати місто вдасться уникнути. Але ми готуємося до різних можливих варіантів. І сьогодні головна умова для уникнення суворого локдауну – вакцинація», – наголосив міський голова.

Щодо вакцинації, то за словами Кличка, у Києві вже зробили понад 1,5 мільйона щеплень, понад половина з них – двома дозами.

Раніше в МОЗ заявляли, що черговий локдаун через пандемію COVID-19 в Україні можуть запровадити у листопаді.

Обов'язкові щеплення і розваги «тільки для вакцинованих». Як на Заході борються із COVID-19?

Уряди західних країн намагаються знайти нові способи, як вакцинувати своє населення від COVID-19, змагаючись із часом, поки не зросла четверта хвиля хвороби з приходом холоднішої погоди.

Президент США Джозеф Байден у четвер використав свої повноваження, для того щоб змусити вакцинуватися дві третини американських працівників. Своїм розпорядженням він вимагає, щоб в усіх компаніях, де є 100 і більше працівників, провели вакцинацію, чи щотижневе тестування.

Виступаючи у четвер у Білому Домі він сказав, що «терпів довго, але терпець урвався», бо відмова від вакцинації «дорого коштувала нам усім». Байден, який спочатку утримувався від примусових дій, говорить, що він глибоко розчарований тим, що 80 мільйонів американців, які можуть отримати вакцину, досі цього не зробило.

Більше читайте тут

В Україні за добу вакцинували від COVID-19 понад 183 тисячі людей

Протягом доби 10 вересня від коронавірусної хвороби вакцинували понад 183 тисячі людей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«Новий рекорд щеплень за добу! 183 527 людей вакциновано проти COVID-19 за минулу добу 10 вересня 2021 року. Одну дозу отримали 71 388 людей, повністю імунізовані – 112 139 людей», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Коронавірус: за добу в Україні виявили 3 869 хворих на COVID-19

За даними відомства, протягом доби працювали 994 мобільні бригади, 2 959 пунктів щеплення та 347 центрів вакцинації.

Загалом від початку кампанії з вакцинації однією дозою щепилися 5 860 640 людей, дві дози – 4 730 712 людей. Загалом проведено 10 591 352 щеплення.

Напередодні МОЗ повідомило про щеплення понад 173 тисяч людей за добу 9 вересня.

Коронавірус: за добу в Україні виявили 3 869 хворих на COVID-19

Протягом доби 10 вересня в Україні виявили 3 869 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Зокрема, серед нововиявлених хворих – 387 дітей та 76 медичних працівників. 1 102 людини госпіталізували, 69 хворих померли, 1 738 людей одужали.

Читайте також: Прокуратура: у Києві викрили осіб, які масово підробляли ПЛР-тести і картки про вакцинування

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована Львівській (379), у місті Київ (370), Харківській (341), Дніпропетровській (278) та Чернівецькій (251) областях», – йдеться в повідомленні.

Загалом за добу проведено 65 405 тестів на коронавірус, з них методом полімеразно-ланцюгової реакції – 33 162.

Загалом, за даними МОЗ, за час пандемії в Україні захворіли понад 2,31 мільйона людей, з них 54 320 людей померли.

Голова ВР Разумков каже, що знову підхопив COVID-19

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що отримав позитивний результат тесту на COVID-19. Про це він написав на сторінці у фейсбуці.

«Якщо вам раптом здавалось, що всі ці тести перед масовими заходами – це невинна формальність чи данина часу і насправді їх просять зробити для проформи, то я вас розчарую. Сьогодні, наприклад, такий, на перший погляд, формальний тест перед масовим заходом допоміг виявити хворого, який, сам того не знаючи, міг би заразити кілька сотень поважних гостей. Тест виявив мене», – написав Разумков.

Разумков каже, що у суботу планував взяти участь у Ялтинській європейській стратегії, де мав дискутувати на тему верховенства права в Україні.

«На жаль, не зможу відвідати захід особисто... Дякую організаторам за чітку позицію в питанні протидії пандемії, яка і дозволила виявити хворобу, адже явних симптомів не було», – сказав він.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков у листопаді 2020 року вже хворів на COVID-19.

У Данії скасували всі обмеження, запроваджені через COVID-19

У Данії з п’ятниці, 10-го вересня, скасовані всі обмеження, пов’язані з коронавірусом. Віднині COVID-19 не вважають у цій країні «захворюванням, критичним для суспільства», пише DW.

Відтепер відвідувати масові заходи можна буде без довідки про вакцинацію. Раніше скасували масковий режим. З початку місяця відновили роботу нічні клуби, але від відвідувачів спочатку вимагали так звані корона-паспорта. Тепер для барів, дискотек, а також фітнес-центрів та інших місць для відпочинку, релаксації і спорту цю вимогу знято.

Причиною скасування обмежувальних заходів став високий рівень вакцинації. У Данії повністю щеплені 83 відсотки населення від 12 років. У той же час поки збережеться низка обмежень для в’їзду в країну – залежно від того, звідки в’їжджає та чи інша людина. Наприклад, приїжджі з Німеччини (за винятком федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн, яка межує з Данією) зобов’язані пройти тест на коронавірус.

До кінця вересня перейти від обов’язкових обмежень до рекомендацій має намір інша скандинавська держава – Швеція.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи наприкінці серпня, заявила, що в державах-членах блоку до кінця літа були щеплені 70 відсотків дорослого населення або понад 250 мільйонів людей. Фон дер Ляєн назвала це «значним досягненням» та закликала і далі просуватися зі щепленням населення ЄС.

Міністерство охорони здоров’я Японії повідомило про підтвердження у країні 18 випадків інфікування коронавірусом штаму «ета»

Це перші в Японії випадки інфікування таким штамом.

Вперше штам «ета» виявили у Британії у грудні минулого року.

Люди, у яких виявили штам «ета», приїхали до Японії в період з грудня минулого року аж до 3 вересня.

Загалом штам «ета» виявили більш ніж у 70 країнах світу, в основному, у США та Європі.

Байден анонсував обов’язкову вакцинацію, викликавши критику республіканців

Президент Сполучених Штатів Джо Байден анонсував обов’язкову вакцинацію, яка може зачепити 100 мільйонів американців. Виступаючи в Білому домі 9 вересня, Байден розкритикував близько 80 мільйонів співгромадян, які досі не щепилися попри те, що вакцини доступні вже кілька місяців, а захворюваність росте через штам «дельта».

«Ми були терплячі. Але нам уривається терпець, а за вашу відмову довелося платити всім нам», – заявив президент США.

Нові правила передбачатимуть, що роботодавці, які мають понад 100 працівників, повинні зобов’язати їх вакцинуватися або щотижня тестуватися на коронавірус. За оцінками Білого дому, це вплине на понад 80 мільйонів людей, які працюють у приватному секторі. За недотримання вимог компанії можуть оштрафувати.

Ще один пункт плану з протидії пандемії – обов’язкова вакцинація для федеральних співробітників та їхніх контрагентів. Раніше вони могли регулярно тестуватися замість щеплення. Ці заходи покривають понад 7 мільйонів працівників, деякі з них можуть бути звільнені, якщо не вакцинуються.

Ці кроки негайно викликали критику Республіканської партії, яка заявила, що президент виходить за межі своїх повноважень. Республіканський національний комітет заявив, що позиватиметься до адміністрації Байдена, аби запобігти обов’язковій вакцинації.

«Як багато американців, я за вакцини і проти зобов’язань. Чимало маленьких підприємств та працівників не мають ресурсів, щоб боротися з антиконституційними діями та авторитарними наказами Байдена, але, коли його наказ набуде чинності, РНК подасть позов, аби захистити американців та їхні свободи», – заявила голова Комітету Ронна Макденіел.

У відповідь на критику Байден заявив, що «йдеться не про свободу чи особистий вибір».

«Йдеться про захист себе та людей навколо. Людей, з якими ви працюєте. Людей, про яких ви дбаєте, яких любите. Моя робота як президента – захищати всі американців», – додав він.

Президент також вимагає вакцинуватися у 17 мільйонів працівників охорони здоров’я у закладах, які отримують бюджетне фінансування за програмою для людей із низьким рівнем доходу та літніх. Обов’язкове щеплення передбачене також для вчителів та співробітників освітніх програм, які фінансуються на федеральному рівні.

Байден також закликав всі штати запровадити обов’язкову вакцинацію для співробітників шкіл – крок, до якого деякі органи місцевої влади вже вдалися. Крім того, він вимагає від великих розважальних закладів та стадіонів дозволяти вхід за умови негативного тесту на COVID-19 або підтвердження вакцинації.

Адміністрація Білого дому планує пропонувати бустерні щеплення пізніше цього місяця через побоювання, що ефективність вакцини знижується з часом або менш потужна проти штаму «дельта».

За даними Центру контролю за захворюваннями, наразі повністю вакциновані 62% американців. Від коронавірусної хвороби загинули 654 тисяч громадян США. Кількість смертей та госпіталізованих зросла через поширення штаму вірусу «дельта».

За добу в Україні вакцинували від COVID-19 понад 173 тисячі людей – МОЗ

Протягом доби 9 вересня в Україні вакцинували від коронавірусної хвороби понад 173 тисячі людей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«Новий рекорд щеплень за добу! 173 615 людей вакциновано проти COVID-19 за минулу добу 9 вересня 2021 року. Одну дозу отримали 67 042 людини, повністю імунізовані – 106 573 людини», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, протягом доби працювали 1 010 мобільних бригад, 2 977 пунктів для щеплення та 337 центрів вакцинації.

Загалом від початку кампанії з вакцинації щеплення отримали 5 789 254 людини. З них першу дозу отримали – 5 789 252 людини, повністю імунізовані – 4 618 573 людини, з них двоє за кордоном.

Коронавірус: за добу виявили 3 615 хворих на COVID-19, померли 76

Упродовж минулої доби, 9 вересня, в Україні виявили 3 615 нових підтверджених випадків COVID-19, з них 348 дітей та 61 медпрацівник. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

За даними МОЗ, госпіталізували 1 056 людей, одужали 1 310, померли 76.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (406), Харківській (341), Львівській (292), Чернівецькій (235) та Одеській (235) областях.

Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,3 мільйона людей, померли – 54 251.

Кількість загиблих внаслідок пожежі у лікарні для хворих на COVID-19 у Північній Македонії зросла до 14 осіб

Пожежа виникла в результаті вибуху кисневих балонів у модульному блоці, який використовували для лікування пацієнтів з COVID-19 , у місті Тетово пізно ввечері 8 вересня.

Пожежники загасили пожежу через пару годин, розповів заступник начальника пожежної охорони Тетово Сасо Трайцевскі.

У прокуратурі заявили, що наказали провести упізнання тіл загиблих, та з’ясовують, чи є ще жертви пожежі. За попередньою інформацією, медперсоналу серед загиблих немає.

Причина вибуху з’ясовується.

Наразі невідомо, скільки пацієнтів перебували у лікарняному блоці, також не називається кількість постраждалих. Відомо тільки, що їх доставили у лікарню в Скоп’є.

З початку серпня у Північній Македонії спостерігався значний сплеск інфікування коронавірусом та смертей від COVID-19.

Українці, які вакцинувалися або перехворіли, можуть в’їжджати в Польщу без карантину – Кулеба

Польща відкрила в’їзд для громадян України, у тому числі з метою туризму. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінг 9 вересня.

«Дуже гарна новина, на яку всі чекали: з 9 вересня громадян України додано до категорії осіб, яким дозволено в’їзд на територію Польщі, у тому числі з метою туризму. Від обов’язку перебувати на карантині після перетину зовнішнього кордону звільнено осіб, вакцинованих від COVID-19 або тих, хто перехворів. Тобто є певні правила в’їзду, я закликаю вас іти на наш онлайн ресурс, щоб їх детально вивчити, але в принципі Польща відкрилася», – заявив міністр.

За його словами, загалом наразі громадяни України «за різних умов» можуть в’їжджати до 133 країн світу. Деякі з них вимагають підтвердження повної вакцинації, деякі – негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген до коронавірусу.

Кулеба також розповів про створення україномовної лінії допомоги для українських туристів у Єгипті.

«Ми попрацювали з місцевою владою, оскільки Єгипет дуже популярний напрям серед українських туристів, і вже з 1 вересня українські туристи в Єгипті отримали доступ до гарячої лінії допомоги та туристичного супроводження українською мовою. Її номер: 196-54. Це номер телефону, за яким ви можете в Єгипті рідною, зрозумілою мовою отримати всі необхідні консультації щодо вашого відпочинку», – додав він.

У липні Кулеба повідомляв, що для українців відкритий в’їзд до 124 країн світу.

Рада Європейського союзу у травні оновила рекомендації про в’їзд іноземних туристів до країн ЄС за умов пандемії коронавірусної інфекції. Відповідно до нової версії документа, в’їзд дозволяється громадянам, які пройшли повний курс вакцинації не пізніше, ніж за два тижні до поїздки.

При цьому вакцини мають бути схвалені Європейським агентством лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Це вакцини Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, а також Sinopharm.

Крім цього, члени ЄС можуть приймати туристів із країн, де число заражень COVID-19 за останні два тижні не перевищує 75 випадків на 100 тисяч людей.

У Росії за добу від COVID-19 померли 794 людини

У Росії за останню добу зафіксували ще понад 18 тисяч нових випадків COVID-19. Число виявлених хворих за весь час пандемії цього тижня перевищило 7 мільйонів, повідомляє оперативний штаб.

За добу 8 вересня від коронавірусної інфекції нового типу в Росії померли 794 людини, показник добової смертності не опускається нижче позначки 700 людей із 6 липня, а в окремі дні в серпні фіксувалося понад 800 смертей за добу.

Загальне число померлих, за офіційними даними, сягнуло понад 190 тисяч.

З початку червня у Росії росли захворюваність і смертність від COVID-19 на тлі поширення штаму «дельта».

За даними «Росстату», до липня в Росії померли понад 316 тисяч людей з коронавірусом. Різниця зі статистикою оперативного штабу пояснюється тим, що «Росстат» також враховує випадки, коли COVID-19 не був основною причиною летального результату, але призвів до смертельних ускладнень іншого захворювання або був виявлений уже після смерті.

Незалежні демографи і дослідники статистики, на основі даних «Росстату», дають оцінку смертності у 3,5 раза вищу, припускаючи, що вона перевищила показник у 600 тисяч.

Упродовж минулої доби, 9 вересня, від COVID-19 щепили 161 169 людей, повідомили у МОЗ

Одну дозу отримали 56 193 людини, повністю імунізовані – 104 976 людей.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 5 722 212 людей, з них отримали одну дозу – 5 722 210 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 4 512 000 людей.

Загалом проведено 10 234 210 щеплень.

В Україні за останню добу 61 людина померла від COVID-19, виявили 3663 нові випадки – МОЗ

В Україні за добу 8 вересня зафіксували 3663 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19 (це майже на 900 випадків більше, ніж днем раніше), зокрема, захворіли 342 дитини та 63 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Також за минулу добу шпиталізували 981 людину, 1546 – одужали, помер 61 пацієнт.

Протягом доби провели понад 62 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (379), Львівській (318), Харківській (302), Одеській (222) та Дніпропетровській (209) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 306 939 людей, 54 175 – померли.

Щонайменше 10 людей загинули в пожежі в лікарні для хворих на COVID-19 у Північній Македонії

Щонайменше 10 пацієнтів загинули в пожежі, яка вночі з 8 на 9 вересня сталася в місті Тетово в Північній Македонії, передає кореспондент Радіо Свобода. Лікувальний захід, споруджений як тимчасовий, повністю згорів. Частину пацієнтів вдалося врятувати й перевезти до столиці країни Скопʼє.

Премʼєр-міністр Зоран Заєв заявив, що причиною трагедії став вибух, а в розслідуванні беруть участь слідчі зі столиці. За словами міністра охорони здоровʼя Венка Філіпче, в лікарні було приблизно 25 хворих.

Станом на 8 вересня в Північній Македонії було зафіксовано 180 тисяч хворих на COVID-19, померли 6 153 пацієнти. Саме через масову захворюваність у деяких містах функціонують тимчасові лікарні. Країна має два мільйони жителів.

В разі повернення карантинних обмежень МОЗ планує полегшити їх для вакцинованих – Ляшко

Захворюваність в Україні зростає, проте нові антиепідемічні обмеження можуть бути полегшені для тих, хто отримав одну або дві дози вакцини від коронавірусної хвороби. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні уряду 8 вересня.

Як зазначив Ляшко, епідситуація в Україні «прогнозовано погіршується».

«Ми маємо перевищення загальнонаціонального індикатора позитивних тестів серед усіх протестованих, бачимо тенденції до збільшення госпіталізації пацієнтів із COVID-19. При цьому ситуація наразі не є критичною, в основному стрибки зміни в індикаторах пояснюються законом малих чисел, коли зміни в абсолютних цифрах показують великі зміни у відносних», – сказав міністр.

Він запропонував «наблизити якість життя вакцинованого населення проти COVID-19 до звичного», посилаючись на практику країн Європи та Сполучених Штатів. За словами Ляшка, цього тижня МОЗ разом із іншими міністерствами почало працювати над змінами до карантинних норм.

«Зокрема, передбачаємо, що більшість обмежень, які передбачені в жовтому та червоному рівнях епідемічної небезпеки, не будуть застосовуватися в разі, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі цих закладів або різних сфер економіки. При цьому для жовтого рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для червоного потрібен буде повний курс щеплення», – пояснив він.

Ляшко навів приклад закладів освіти: при жовтому рівні епідеміологічної небезпеки вони зможуть працювати, якщо принаймні 80% педагогів матимуть сертифікат про вакцинацію принаймні однією дозою.

Водночас, нагадав він, подібні заходи набудуть чинності за тиждень після того, як відповідну постанову розгляне уряд, після чого питання запровадження жовтого рівня матиме розглянути національна комісія з техногенної небезпеки та надзвичайних ситуацій. До того часу всі заклади працюють за правилами зеленого рівня.

«Але хотів би наголосити, що COVID-19 стає пандемією невакцинованих. Все більше й більше захворювань виникає саме серед невакцинованого населення і саме невакциновані інфіковані потрапляють до лікарень і тяжкість перебігу коронавірусної хвороби в них протікає значно складніше», – застеріг Ляшко.

Він закликав українців вакцинуватися, аби запобігти ускладненням.

У Росії за добу від COVID-19 померли 797 людей

У Росії за останню добу зафіксували ще понад 18 тисяч нових випадків COVID-19. Число виявлених хворих за весь час пандемії 5 вересня перевищило 7 мільйонів, повідомляє оперативний штаб.

За добу 7 вересня від коронавірусної інфекції нового типу в Росії померли 797 людей, показник добової смертності не опускається нижче позначки 700 людей із 6 липня, а в окремі дні в серпні фіксувалося понад 800 смертей за добу.

Загальне число померлих, за офіційними даними, сягнуло понад 189 з половиною тисяч.

З початку червня у Росії росли захворюваність і смертність від COVID-19 на тлі поширення штаму «дельта».

За даними «Росстату», до липня в Росії померли понад 316 тисяч людей з коронавірусом. Різниця зі статистикою оперативного штабу пояснюється тим, що «Росстат» також враховує випадки, коли COVID-19 не був основною причиною летального результату, але призвів до смертельних ускладнень іншого захворювання або був виявлений уже після смерті.

Незалежні демографи і дослідники статистики, на основі даних «Росстату», дають оцінку смертності у 3,5 раза вищу, припускаючи, що вона перевищила показник у 600 тисяч.

В Україні зробили понад 10 мільйонів щеплень від COVID-19 – Ляшко

В Україні зробили понад 10 мільйонів щеплень від коронавірусної інфекції нового типу, повідомив 8 вересня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Понад 5,6 мільйона українців уже отримали принаймні одну дозу, а 4,4 мільйона людей – дві дози антиковідної вакцини. Як і говорив, обіцянку виконав всього з тижневою затримкою. Вважаю це хорошим результатом, адже мали кілька днів святкових вихідних, на які традиційно йде спад бажаючих вакцинуватися», – наголошує міністр.

За словами Ляшка, українська медична система вийшла на показник 3,5 мільйона щеплень на місяць, «які ще у травні виглядали нереальними, як і доступ до вакцини усіх бажаючих».

Наразі в Україну доставили понад 20 мільйонів доз вакцин різних виробників, відзначив міністр.

«З них майже 12,6 мільйона доз закуплені коштом держбюджету, понад 4,3 мільйона поставлено в межах ініціативи з рівного доступу до антиковідних вакцин COVAX, а більш ніж 3,3 мільйона отримано як гуманітарну допомогу від країн ЄС», – вказав Ляшко і закликав не відкладати щеплення «на потім».

Упродовж останніх днів в Україні постійно зростає число нових випадків COVID-19. За добу 7 вересня зафіксовано 2772 нові підтверджені випадки цієї коронавірусної хвороби.

Коронавірус: в Україні вакцинували майже 150 тисяч людей

В Україні минулої доби від COVID-19 вакцинували 149 618 людей. Першу дозу з двох необхідних отримали 47 221 людина, були повністю імунізовані обома дозами 192 397 осіб, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку кампанії вакцинування, за даними МОЗ, в Україні щеплено 5 666 019 людей, із них отримали принаймні одну дозу 5 666 017 людей (дві людини отримали одну дозу за кордоном), повністю імунізовані (отримали обидві дози при щепленні більшістю вакцин чи одну в разі однодозової вакцини) – 4 407 024 особи.

Щеплення в Україні здійснюють переважно чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають застосування двох доз препарату. Крім того, понад 19 тисяч людей були раніше прищеплені однодозовою вакциною Janssen від Johnson & Johnsson.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG