В Україні за останню добу 60 людей померли від COVID-19, виявили 2772 нові випадки – МОЗ
В Україні за добу 7 вересня зафіксували 2772 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 254 дитини та 46 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Також за минулу добу шпиталізували 1017 людей, 1411 – одужали, померли 60 пацієнтів.
Протягом доби провели понад 67 тисяч тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (348), Харківській (248), Чернівецькій (197), Запорізькій (178) та Львівській (157) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 303 276 людей, 54 114 – померли.
Щеплення від COVID-19 зробили 50% жителів Києва – Гінзбург
Щеплення від COVID-19 зробили 50 відсотків жителів Києва, завершили цикл імунізації (щепилися двома дозами) 46% від загальної кількості вакцинованих. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
«Сьогодні можна обирати серед вакцин AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, Moderna (друга доза) та CoronaVac. Це має бути аргументом для тих, хто відкладав щеплення, віддаючи перевагу тому чи іншому препарату», – зазначила Гінзбург.
Вона нагадала, що у Києві у медзакладах столиці працюють пункти вакцинації. Також діє у щоденному режимі Центр вакцинації на базі МВЦ. Є пункти вакцинації у деяких торговельних центрах, великих мережах маркетів і мобільні вакцинальні пункти.
«Всі мешканці України або іноземці, які мають посвідку на проживання, безвідмовно та безоплатно можуть вакцинуватися від COVID-19 у Києві», – додала Валентина Гінзбург.
За даними Міністерства охорони здоров’я, у Києві з початку пандемії зафіксовано 225 999 випадків COVID-19.
У Києві, за різними даними, проживає від 2,9 до 3,7 мільйона людей.
Україна отримала понад 35 млн дол фінансової допомоги для посилення заходів проти COVID-19 – МОЗ
Україна отримала 35,8 мільйонів доларів безповоротної фінансової допомоги від Глобального фонду боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
«Кошти покриють фінансування нагальних потреб України, пов’язаних із COVID-19, та його впливу на поширення соціально небезпечних захворювань. У межах цього гранту Україна зможе закупити засоби індивідуального захисту, організувати заходи для зниження ризиків, пов’язаних із COVID-19, для програм боротьби з ВІЛ та туберкульозом, а також збільшити охоплення заходів зі зміцнення основних компонентів систем охорони здоров'я, таких як національні мережі лабораторій, ланцюги постачання тощо», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, на період 2021-2023 роки в Україні реалізуються програма Глобального фонду «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» на суму майже 135 млн дол. До зазначеної програми Україна торік вже отримала від Глобального фонду додаткові 10,8 млн дол.
У Росії за добу від COVID-19 померли 795 людей
У Росії за останню добу зафіксували ще 17 тисяч 425 нових випадків COVID-19. Число виявлених хворих за весь час пандемії перевищило 5 вересня 7 мільйонів, повідомляє російський оперативний штаб.
За добу 6 вересня від коронавірусної інфекції нового типу в Росії померли 795 людей, показник добової смертності не опускається нижче від позначки 700 людей із 6 липня, а в окремі дні в серпні фіксувалося понад 800 смертей за добу.
Загальне число померлих, за офіційними даними, сягнуло майже 189 тисяч.
Із початку червня у Росії росли захворюваність і смертність від COVID-19 на тлі поширення штаму «дельта».
За даними «Росстату», до липня в Росії померли понад 316 тисяч людей із коронавірусом. Різниця зі статистикою оперативного штабу пояснюється тим, що «Росстат» також враховує випадки, коли COVID-19 не був основною причиною летального результату, але призвів до смертельних ускладнень іншого захворювання або був виявлений уже після смерті.
Незалежні демографи і дослідники статистики на основі даних «Росстату» дають оцінку смертності у 3,5 раза вищу, припускаючи, що вона перевищила показник у 600 тисяч.
Російська авіакомпанія «Аерофлот» відсторонила від роботи і відправила у відпустку без збереження зарплати шістьох пілотів, які відмовилися зробити щеплення від COVID-19. Про це повідомляє російське агентство «РБК» з посиланням на представника авіакомпанії Михайла Дьоміна, зазначивши, що в «Аерофлоті» працюють понад дві тисячі пілотів.
6 вересня Шереметьєвська профспілка льотного складу повідомила, що «Аерофлот» почав усувати невакцинованих пілотів, «хоча ніхто не зобов’язував роботодавця застосовувати такі заходи».
У профспілці називають дискримінацією відсторонення від польотів невакцинованих пілотів, хоча нещеплені співробітники інших підрозділів авіакомпанії продовжують працювати.
Схожої ситуації з відстороненням від роботи немає в інших авіакомпаніях Росії. Застосовувані до працівників заходи викликають соціальну напруженість і підштовхують їх до звільнення, попередили в профспілці і попросили керівництво «Аерофлоту» скасувати наказ про відсторонення.
Японія замовила 150 мільйонів доз американської вакцини Novavax
Японія уклала угоду про закупівлю 150 мільйонів доз американської вакцини від коронавірусу Novavax.
Вартість угоди не розголошується, вакцина поки не схвалена в Японії.
Наразі в Японії роблять щеплення вакцинами Pfizer/BioNTech, Moderna і AstraZeneca, хоча останню вводяться обмежено.
На відміну від препаратів BioNTech/Pfizer, Moderna і Curevac, вакцина Novavax вироблена за більш традиційною технологією, використовуючи білки для перенесення нешкідливих фрагментів коронавірусу для вироблення імунної реакції.
Вакцина не вимагає зберігання за наднизьких температур, що потенційно дає їй логістичну перевагу.
Американська компанія Novavax заявила, що її вакцина має 90-відсоткову ефективність проти COVID-19, базуючись на дослідженні в Північній Америці. Регуляторні органи США і ЄС ще не дали оцінки ефективності препарату.
Минулого місяця Європейська комісія оголосила, що підписала попередню угоду про закупівлю до 200 мільйонів доз цієї вакцини, яка також залежатиме від схвалення вакцини регулятором ЄС.
Після порівняно повільного початку програма вакцинації в Японії набрала швидкість, і близько 48 відсотків населення зараз повністю вакциновані.
Коронавірус: в Україні вакцинували ще майже 134 тисячі людей
В Україні минулої доби, 6 вересня, від COVID-19 вакцинували 133 тисячі 922 людини. Першу дозу з двох необхідних отримали 37 тисяч 380 людей, були повністю імунізовані обома дозами 96 тисяч 542 особи, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Від початку вакцинувальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні прищеплено 5 мільйонів 618 тисяч 798 людей, із них отримали принаймні одну дозу 5 мільйонів 618 тисяч 796 людей (дві людини отримали одну дозу за кордоном), повністю імунізовані (отримали обидві дози при щепленні більшістю вакцин чи одну в разі однодозової вакцини) – 4 мільйони 304 тисячі 627 осіб.
Щеплення в Україні здійснюють переважно чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають застосування двох доз препарату. Крім того, понад 19 тисяч людей були раніше прищеплені однодозовою вакциною Janssen від Johnson & Johnsson.
В Україні за добу 6 вересня зафіксували 2192 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема,
- захворіли 197 дітей і 37 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я,
- шпиталізували 485 людей,
- 1429 осіб одужали,
- померли 53 пацієнти.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Києві (304), Львівській (165), Харківській (163), Дніпропетровській (151) і Запорізькій (149) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 мільйони 300 тисяч 504 людини, 54 тисячі 054 людини померли.
Коронавірус: Ляшко прогнозує перехід України в «жовту» зону з 13 вересня
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко прогнозує перехід України з «зеленої» в «жовту» зону епідемічної небезпеки через коронавірусне захворювання COVID-19 із 13 вересня.
«Найімовірніше, з наступного понеділка Україна перейде на «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Відповідно, будуть встановлені додаткові обмеження, які передбачені для «жовтого» рівня і стосуються в основному масових заходів», – сказав міністр 6 вересня в ефірі телеканалу «Україна 24».
За словами Ляшка, згідно з постановою уряду, на «жовтий» рівень переходить відразу вся Україна. Якщо місцями відбуватиметься погіршення до «помаранчевого» чи «червоного» рівня, країна перейде до регіонального розподілу на зони.
Зараз небезпеки переходу на «помаранчевий» або «червоний» рівень немає в жодному регіоні України, додав міністр.
3 вересня голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук заявляв, що Чернівецька область перебуває за крок до «помаранчевої» зони епідемічної небезпеки, стрімко наближаючись до неї за епідемічними показниками.
Таким чином, Буковина могла б опинитися відразу в «помаранчевій» зоні, «перестрибнувши» «жовту».
МОЗ озвучило критерії переходу на онлайн-освіту, у Міносвіти кажуть – дистанційки поки не буде
МОЗ озвучило критерії переходу на онлайн-освіту, у Міносвіти кажуть – про дистанційне навчання поки не йдеться
У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що наближається період, коли очікується збільшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні хвороби, у тому числі на COVID-19.
«Отже, залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні, форма навчання здобувачів освіти всіх рівнів може змінюватися», – повідомили у МОЗ.
У відомстві вказали, що, як і раніше, навчальний процес може організовуватися залежно від потрапляння певних регіонів у «зелену», «жовту» чи «червону» зони. Усі вони і визначають умови відвідування навчальних закладів.
Водночас Міністерство освіти і науки України повідомило, що про запровадження дистанційного навчання на території всієї України наразі не йдеться.
«У 2021/2022 навчальному році освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених постановою головного державного санітарного лікаря №9, постановою Кабінету міністрів України № 1236, а також згідно з рекомендаціями щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти. Залежно від епідситуації на території України встановлюються рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19», – йдеться в повідомленні.
У МОН зауважують, що для очного навчання потрібно 80% провакцинованих співробітників у колективі закладу освіти (у разі встановлення «жовтого» або «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки).
1 вересня в Україні у звичному форматі розпочався навчальний 2021-2022 рік – діти розпочали його з відвідування садочків, шкіл, а студенти – закладів вищої освіти.
У Росії за добу від COVID-19 померли 790 людей
У Росії за останню добу зафіксували ще 17 тисяч 856 нових випадків COVID-19. Число виявлених хворих за весь час пандемії ще напередодні, 5 вересня, перевищило 7 мільйонів, повідомляє оперативний штаб.
За добу 5 вересня від коронавірусної інфекції нового типу в Росії померли 790 людей, показник добової смертності не опускається нижче від позначки 700 людей із 6 липня, а в окремі дні в серпні фіксувалося понад 800 смертей за добу.
Загальне число померлих, за офіційними даними, сягнуло 188 тисяч.
Із початку червня в Росії росли захворюваність і смертність від COVID-19 на тлі поширення штаму «дельта».
За даними «Росстату», до липня в Росії померли понад 316 тисяч людей із COVID-19. Різниця зі статистикою оперативного штабу пояснюється тим, що «Росстат» також враховує випадки, коли COVID-19 не був основною причиною летального результату, але призвів до смертельних ускладнень іншого захворювання або був виявлений уже після смерті.
Незалежні демографи і дослідники статистики на основі даних «Росстату» дають оцінку смертності у 3,5 рази вищу, припускаючи, що вона перевищила показник у 600 тисяч.
Матч відбору на ЧС-2022 між Бразилією й Аргентиною скасували через порушення гравцями карантину
Матч відбору на Чемпіонат світу 2022 року між збірними Бразилії й Аргентини скасували через порушення гравцями останньої правил карантину у зв’язку з COVID-19. Про це повідомляє агентство Reuters.
Матч перервали на шостій хвилині, коли на полі з’явилися співробітники Національного агентства спостереження за здоров’ям Бразилії (Anvisa) і поліцейські. Вони затримали чотирьох гравців збірної Аргентини.
Виявилося, що воротар Еміліано Мартінес, захисник Крістіан Ромеро, півзахисники Еміліано Буендіа і Джованні Ло Чельсо надали бразильській владі неправдиву інформацію, стверджуючи, що останнім часом не були у Великій Британії. При цьому всі вони виступають в англійській Прем’єр-лізі.
Згідно з правилами, всі особи, які прибули у Бразилію з Великої Британії, мають пройти двотижневий карантин.
Долю поєдинку визначить дисциплінарний комітет ФІФА.
В Anvisa заявили, що вони «безліч» разів попередили про порушення чотирма аргентинцями правил карантину. У суботу офіційним особам Аргентини повідомили, що футболісти мають піти на ізоляцію, а коли й ці інструкції були проігноровані, служба попросила поліцію виконати постанову про ізоляцію в неділю вранці.
Anvisa заявляє, що всі ці спроби були «зірвані», але не вказує, яким чином.
Президент Бразильської футбольної конфедерації Ернальдо Родрігес заявив, що він «обурений» сценами, які розійшлися по всьому футбольному світі. Він заявив, що Anvisa могла вирішити це питання ще до початку гри.
Коронавірус: в Україні вакцинували ще майже 42 тисячі людей
В Україні минулої доби від COVID-19 вакцинували 41 787 людей: першу дозу отримали 12 367 людей, повністю імунізовані обома дозами 29 420, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Від початку вакцинувальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні прищеплено 5 581 418 людей, із них отримали першу дозу 5 581 416 людей, повністю імунізовані і отримали обидві дози 4 208 085.
У неділю в Україні виявили 773 нові випадки COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 5 вересня зафіксували 773 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 62 дитини, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Також за минулу добу шпиталізували 635 людей, 457 одужали, померли 18 пацієнтів.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Києві (93), Чернівецькій (69), Одеській (63), Тернопільській (61) і Львівській (56) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 298 307 людей, 54 001 людина померла.
Міністри охорони здоров’я G20 обговорюють стратегію стримування пандемії COVID-19
Міністри охорони здоров’я «Групи двадцяти» зустрічаються у Римі 5 вересня, щоб обговорити наступні кроки у глобальних зусиллях для стримування пандемії коронавірусної інфекції. У центрі уваги учасників дводенної зустрічі перебувають як поточні зусилля проти COVID-19, так і стратегії подолання пандемій у майбутньому.
Міністри також обговорюватимуть способи поліпшити обмін науковими знаннями та справедливіший доступ до вакцин.
Коронавірус: США інвестують майже 3 мільярди доларів у виробництво вакцин від COVID-19
Учасниця «Групи двадцяти» Австралія повідомила про майже 1700 нових заражених COVID-19 та три смерті 5 вересня в штатах Новий Південний Уельс та Вікторія, де тривають зусилля з приборкання нового спалаху, викликаного штамом «дельта». Натомість Сполучені Штати готуються до згортання фінансованих урядом програм, які збільшують щотижневі виплати з безробіття на час пандемії.
Росія: число заражень COVID-19 перевищило 7 мільйонів, за добу померли майже 800 людей
У Росії за останню добу зафіксували ще 18 645 нових випадків COVID-19, а число виявлених хворих за весь час пандемії перевищило 7 мільйонів, повідомляє оперативний штаб.
За добу 4 вересня від коронавірусної інфекції нового типу в Росії померли 793 людини, показник добової смертності не опускається нижче позначки 700 людей із 6 липня, а в окремі дні в серпні фіксувалося понад 800 смертей за добу.
Загальне число померлих, за офіційними даними, перевищило 187 тисяч.
Незалежні демографи і дослідники статистики дають оцінку смертності в 3,5 раза вищу, припускаючи, що вона перевищила показник 600 тисяч людей.
Зокрема, демограф Олексій Ракша вважає, що «зараз кожен день через ковід помирає від 2400 до 3000 людей, і це означає, що два-три тижні тому заражалося 250–300 тисяч щодня, з них приблизно половина або 60% мали звертатися до лікувального закладу, їм повинні були робити тести і виявляти у них вірус. Реальна статистика мала б бути приблизно 150–180 тисяч хворих щодня в липні», – наголосив фахівець в інтерв’ю Vot-tak.tv, проєкту телеканалу «Белсат».
Коронавірус: в Україні вакцинували ще понад 69 тисяч людей
В Україні минулої доби від COVID-19 вакцинували 69 260 людей. Одну дозу отримали 20 430 людей, повністю імунізовані – 48 830, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 5 569 051 людину, з них отримали одну дозу – 5 569 049 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – понад 4 178 665.
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.
Як кримчанам вакцинуватися на материку?
Коронавірус атакує Крим. Захворюваність на окупованому півострові невпинно зростає, щодоби фіксують близько трьохсот випадків зараження. Зараз на півострові доступні 4 вакцини і всі вони російські – «Спутнік V», «Спутнік Лайт», ЭпіВакКорона та КовіВак. За інформацією влади Криму, призначеної Кремлем, перше щеплення від ковіду зробили 440 тисяч кримчан. Але далеко не всі жителі півострова довіряють російським вакцинам.
Пункти перетину на адміністративному кордоні з анексованим Кримом «Каланчак». Кореспонденти Радіо Свобода спитали в тих, хто їде з Криму, чи вакцинувалися вони, якою вакциною і як ставляться до різних вакцин.
Подробиці за посиланням.
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини написала листа міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу, який зобов’язав працівників виконавчого комітету міськради зробити щеплення від коронавірусу чи подати заяву на звільнення в разі відмови.
Як повідомив 3 вересня офіс омбудсмена, Людмила Денісова нагадала, що вакцинація від COVID-19 в Україні є добровільною, і наголосила на необхідності дотримуватися Конституції і законів, які захищають від незаконного звільнення.
Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків 31 серпня написав у фейсбуці, що дає працівникам виконкому два тижні на те, щоб вакцинуватися, і закликав їх звільнятись у разі небажання щепитися.
«Працівники виконавчого комітету міськради мають бути 100% вакциновані! Єдина «відмазка», коли лікар підтверджує протипоказання і виписує довідку. Подобається – не подобається, ми є приклад для всіх. Не хочете вакцинуватися –заяву на звільнення. Інакше буде депреміювання і скорочення», – написав Марцінків.
В Україні від початку вакцинальної кампанії від COVID-19 повністю вакцинованіпонад 4,1 мільйона людей, одну дозу отримали понад 5,5 мільйона людей.