Коронавірус: в Україні вакцинували ще понад 167 тисяч людей
В Україні минулої доби, 3 вересня, від COVID-19 вакцинували 167 489 людей. Одну дозу отримали 49 670 людей, повністю імунізовані – 117 819, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 5 548 621 людину, з них отримали одну дозу – 5 548 619 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – понад 4,1 мільйона.
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.
В Україні виявили 2614 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 3 вересня зафіксували 2614 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 196 дітей і 46 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Також за минулу добу шпиталізували 824 людей, 1447 – одужали, померли 44 людини.
Протягом доби провели понад 56,8 тисяч тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (339), Харківській (216), Одеській (208), Чернівецькій (193) і Львівській (183) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 296 155 людей, 53 966 – померли.
У Міністерстві охорони здоров’я і в Київській міській державній адміністрації заперечили повідомлення, які з’явилися в ЗМІ, що в Києві готуються з 15 вересня запровадити суворі обмеження через коронавірусну пандемію.
Тим часом у Чернівецькій області повідомляють про значне погіршення епідемічної ситуації з COVID-19.
Агентство «УНІАН» цитує пресслужбу МОЗ, де заявили, що станом на сьогодні підготовка до запровадження обмежень у Києві не ведеться і мова про це не йде.
Водночас у прес-службі уряду заявили, що наразі для таких дій немає потреби, бо ознаки для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19 у Києві відповідають «зеленому» рівню епідемічної небезпеки, мовиться в повідомленні агентства.
Це ж агентство наводить і відповідь пресслужби КМДА на запитання з приводу таких повідомлень: «Такої інформації в нас нема».
Певні нові обмеження можливо запровадити в Києві чи іншому місці, якщо ця місцевість опиниться на «жовтому», а потім на «помаранчевому» рівні, суворі ж обмеження запроваджуються вже при «червоному» рівні епідемічної небезпеки.
Рішення про переведення регіону на «червоний» рівень ухвалює урядова Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за індикативними показниками епідемічної ситуації, які подає МОЗ.
Раніше фахівці прогнозували, що восени Україна повернеться до «червоної» зони з найсуворішими карантинними обмеженнями.
Також 3 вересня голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук заявив, що Чернівецька область перебуває за крок до «помаранчевої» зони епідемічної небезпеки, стрімко наближаючись до неї за епідемічними показниками.
Таким чином, Буковина може опинитися відразу в «помаранчевій» зоні, «перестрибнувши» «жовту».
На цей час уся територія України вважається на «зеленому», найнижчому рівні епідемічної небезпеки.
У МОЗ розповіли, скільки випадків штаму «дельта» зафіксували в Україні
Станом на 31 серпня в Україні виявили 855 підтверджених випадків коронавірусного захворювання, спричиненого більш заразним штамом «дельта», повідомили в Міністерстві охорони здоров’я у відповідь на запит Радіо Свобода.
У МОЗ зазначили, що найбільше випадків штаму «дельта» офіційно зафіксовано в п'яти областях: Чернівецькій (68), Одеській (61), Рівненській (60), Івано-Франківській (58) і Тернопільській (52).
«У Волинській, Київській і Донецькій областях – по 47 випадків. У Харківській області – 45, трохи менше у Вінницькій та Луганській областях – по 43, у Житомирській та Хмельницькій областях – по 39. При цьому у Закарпатській області виявлено 37 випадків, на шість випадків менше у Полтавській. У Чернігівській – 25 і на випадок менше у Львівській області (24). Майже однакова кількість випадків – у місті Києві (21), Черкаській (20) та Кіровоградській (18) областях», – розповіли в міністерстві.
У МОЗ додали, що найменшу кількість випадків «дельта»-штаму зафіксовано в Запорізькій (11) Сумській (10), Миколаївській (4), Дніпропетровській (3) і Херсонській (2) областях.
МОЗ: Умань готова до безпечного святкування Рош га-Шана
Міністерство охорони здоров’я України заявляє, що Умань готова до безпечного святкування Рош га-Шана в умовах коронавірусної пандемії.
За повідомленням, Центр громадського здоров’я МОЗ України вже доставив майже 20 тисяч антисептиків і 190 тисяч медичних масок для хасидських паломників в Умань.
Окрім безпекових та протиепідемічних заходів, місто також активно проводить вакцинацію, щоб сформувати безпечне середовище, додали у МОЗ. Усього в місті хоча б одним щепленням від COVID-19 охоплено понад 30 % населення, повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Кім Чен Ин наказав посилити карантинні заходи після відмови Північної Кореї від вакцин ООН
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин наказав посилити протиепідемічні заходи та запобігти негативному впливу стихійних лих на економіку країни, заявило державне медіа KCNA.
У промові до Політбюро правлячої комуністичної партії КНДР Кім заявив про потребу в заходах, які б дозволили побороти прояви «аномального клімату», зокрема посухи та повені.
За словами північнокорейського лідера, у пріоритеті має бути «покращення річок, насадження лісів для контролю над ерозії, підтримка роботи дамб та зміцнення берегової лінії від припливів».
Тайфуни минулого року сильно вплинули на посіви, в той час як тижні посухи та сильні мусонні дощі зашкодили їм і цього року.
Коронавірус: США інвестують майже 3 мільярди доларів у виробництво вакцин від COVID-19
Сполучені Штати планують інвестувати майже 3 мільярди доларів у ланцюжок постачання для виробництва вакцин від коронавірусної хвороби, аби наростити запаси і стати «арсеналом вакцин для світу». Про це заявив радник Білого дому з питань COVID-19 Джеффрі Заєнтс на пресконференції 2 вересня.
За його словами, кошти будуть спрямовані на посиленні потужностей компаній для виробництва ліпідів, мішків для біореакторів, трубок, голок, шприців та засобів індивідуального захисту.
«Ця нова інвестиція ще більше розширить національні можливості з виробництва вакцин, що допоможе США виконати своє зобов’язання і стати арсеналом вакцин для світу, а також підготувати Америку для подальших зусиль із вакцинації», – каже Заєнтс.
Сполучені Штати мають достатньо доз вакцин для свого населення. Американська влада наполегливо закликає невакцинованих зробити щеплення на тлі зростання кількості хворих, госпіталізацій та смертей через поширення більш заразного штаму «дельта». Вашингтон також планує надати сотні мільйонів доз іншим країнам цього та наступного року. Наразі США надіслали понад 130 мільйонів вакцин у десятки країн.
Понад 4 млн людей повністю вакциновані від COVID-19 в Україні – МОЗ
Понад чотири мільйони людей отримали дві дози вакцини проти COVID-19 в Україні, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За повідомленням, за минулу добу вакцинували 152 772 людини: одну дозу отримали 46 826 людей, повністю імунізовані – 105 946.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 5 498 951 людину, з них отримали одну дозу – 5 498 949 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 4 012 016 людей.
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.
МОЗ повідомило про закупівлю 14 тисяч флаконів «Ремдесивіру» для пацієнтів із COVID-19
Міністерство охорони здоров’я України 2 вересня повідомило про закупівлю 14 тисяч флаконів препарату «Ремдесивір» для лікування пацієнтів з COVID-19
«31 серпня ДП «Медичні закупівлі України» уклало договір на закупівлю 14 346 флаконів препарату «Ремдесивір». Він використовується для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Участь в аукціоні взяли 4 кваліфікованих учасники. Завдяки високій конкурентності процедури вдалось досягти економії у 1,5 млн гривень, що складає 23,8% від очікуваної вартості препарату. Таким чином, замість 6,3 млн гривень на закупівлю буде витрачено 4,8 млн. Вартість одного флакону - 333,87 грн», – заявили у міністерстві.
У МОЗ наголосили, що закупівля відбулася за спрощеною процедурою, бо препарат включено до переліку товарів, необхідних для запобігання поширенню COVID-19.
МОЗ: в Україні зафіксували 2693 нових випадки COVID-19
В Україні за добу 2 вересня зафіксовано 2693 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 171 дитина і 40 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Таким чином кількість нових виявлених випадків продовжує зростати, напередоді було 2477.
Також за минулу добу шпиталізували 826 людей, 1112 – одужали, 45 – померли.
Протягом доби провели 52,3 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (321), Одеській (236), Харківській (231), Львівській (213) і Дніпропетровській (191) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли 2 293 541 людина, 53 922 людей померли.
Вакцини різко знижують ризик «тривалого COVID» – дослідження
Повністю вакциновані люди мають на 50% нижчий ризик захворіти на так званий «тривалий COVID», ніж невакциновані, свідчить нове дослідження, опубліковане 1 вересня в журналі Lancet.
Дослідження також підтвердило, що повністю вакциновані люди, які все ж заражаються COVID-19, значно рідше потрапляють до лікарні або страждають на важкі симптоми.
«Ми виявили, що ймовірність наявності симптомів протягом 28 днів або більше після поствакцинальної інфекції приблизно вдвічі менша за умови отримання двох доз вакцини», – заявили дослідники з Королівського коледжу Лондона.
Більше читайте тут
Львів’янин отримав компенсацію 1, 5 млн гривень через смерть матері-лікарки від COVID-19
Львів’янин Андрій Сорока отримав 1,5 мільйона гривень від Фонду соціального страхування як компенсацію за смерть мами, лікарки Ірини Федоришин, яка інфікувалася COVID-19 під час виконання професійних обов’язків і 25 травня 2020 року померла від цієї хвороби.
Протягом року Андрій Сорока доводив у суді, що він син своєї мами. Адже Фонд соціального страхування відмовив йому у страховій виплаті попри те, що спеціальна комісія підтвердила факт зараження COVID-19 під час виконання професійних обов’язків.
«Понад рік тривала судова тяганина і стільки часу я доказував, що я син своєї мами. Як такі прості речі доказувати у судах? Український суд із цим справився. Мені, як здоровомислячій людині, це була проста істина, що я син мами. Але без кваліфікованої юридичної допомоги я б не добився нічого. Є ухвалений закон про виплату компенсації медикам, які інфікувались на роботі COVID, внаслідок чого втратили здоров’я, або ж їхнім рідним, коли людина померла. Я не думав, що звертатимусь у суд і до адвоката. Бо, як на мене, це ситуація трагічна і я єдиний син – спадкоємець. У мами були я, моя дружина і троє онуків», – каже Андрій Сорока у коментарі Радіо Свобода.
МОЗ: ще понад 119 тисяч людей вакцинували в Україні від COVID-19
В Україні минулої доби від COVID-19 вакцинували ще 119 022 людини. Як повідомило Міністерство охорони здоров’я, одну дозу отримали 38 353 людини, повністю імунізовані – 80 669 людей.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 5 452 125 людей, із них отримали одну дозу – 5 452 123 людини, повністю імунізовані й отримали дві дози – 3 906 070 людей.
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.
В Україні зростає рівень захворюваності на COVID-19: у МОЗ заявили про 2477 нових випадків
В Україні за добу 1 вересня зафіксували 2477 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, це на 400 більше, ніж було напередодні. Зокрема, захворіли 179 дітей і 36 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 787 людей, одужали – 889, померли 44 людини.
За добу провели понад 53,7 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (309), Харківській (224), Львівській (183), Чернівецькій (148) і Одеській (139) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 290 848 людей, 53 877 – померли.
YouTube видалив понад мільйон роликів з «небезпечною дезінформацією» про COVID-19
У компанії YouTube заявили, що з початку пандемії COVID-19 хостинг видалив понад мільйон відеороликів з «небезпечною дезінформацією про коронавірус», повідомляє «Голос Америки».
Повідомлення відеохостингу з’явилося на тлі заяв політичних лідерів, які стверджують, що соціальні мережі не змогли припинити поширення неправдивої і шкідливої дезінформації про вірус та інші теми.
У своєму блозі YouTube зазначив, що компанія спирається на «консенсус експертів з органів охорони здоров’я», включаючи Центри з контролю і профілактиці захворювань і ВООЗ, зазначивши при цьому, що у деяких випадках «дезінформація є не настільки явною» на тлі появи нових фактів.
У серпня соцмережа Facebook повідомила, що закрила мережу антивакцинаторів, яка поширювала неправдиві повідомлення про вакцинування проти COVID-19 і працювала головно з Росії.
Україна отримає від США інноваційні ліки від COVID-19 – МОЗ
В рамках співпраці з урядом США Україна отримає інноваційні лікарські засоби від COVID-19, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
«Гуманітарна допомога еквівалентною вартістю майже 20 мільйонів доларів надійде найближчим часом та буде розвезена до регіонів силами благодійних фондів. Такі домовленості фіналізували в рамках візиту президента України Володимира Зеленського до США», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, зокрема, в Україну направлять 20 тисяч флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та 40 тисяч флаконів Етесевімабу (Etesevimab). Препарати вже сформовані у вантаж та транспортуються до аеропорту для відправки в Україну, вказали у відомстві.
«Діють вони (ліки – ред.) безпосередньо на вірус – препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень та потрапляння в лікарню», – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
У Києві запрацює ще один центр масової вакцинації
У Києві відкрили онлайн запис на щеплення від коронавірусу у ще одному центрі масової вакцинації. Відповідна інформація з’явилася на порталі Helsi.
Вакцинацію проводитимуть у приміщенні «Епіцентру» на Кільцевій дорозі, 1Б.
Пункт почне роботу з 2 вересня.
Також центри масової вакцинації розташовані у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті, 15 та у ТРЦ «Блокбастер Молл» (проспект Степана Бандери, 36).
МОЗ: в Україні від COVID-19 вакцинували ще 157 тисяч людей
В Україні від COVID-19 за останню добу вакцинували 157 049 людей. Одну дозу отримали 54 355 людей, повністю імунізовані – 102 694, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні щеплено 5 413 772 людини, з них отримали одну дозу – 5 413 770 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 3 825 401.
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.
В Україні виявили понад 2 тисячі нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 31 серпня виявили 2075 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 153 дітей і 52 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За день до цього було 1356 нових випадків.
Також за минулу добу шпиталізували 874 людей, одужали – 925, померли 44 людини.
За добу здійснили понад 63 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (268), Харківській (177), Донецькій (139), Чернівецькій (128) і Львівській (121) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захиоріли 2 288 371 людина, 53 833 – померли.
Чому частина українських медиків чинить спротив вакцинації?
Понад 9 мільйонів щеплень зроблено в Україні від початку кампанії з вакцинації проти коронавірусної хвороби, звітує Міністерство охорони здоров’я. Нині більш ніж 50% медичних працівників, які входять до пріоритетних груп, отримали щеплення, заявив у інтерв’ю Радіо Свобода голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій. У порівнянні з лікарями з європейських країн це невелика цифра, кажуть експерти. Чому медики не виявляють активність у питанні щеплень, або ж гірше – агітують відмовлятись від вакцинації, зֹֹ’ясовувало Радіо Свобода.
Більше читайте тут